Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp altyapısını kullanarak çalışan ancak WhatsApp mobil ile herhangi bir resmi bağlantısı olmayan WhatsApp Aero nedir ve bu neden birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı bu sorualra cevap arayacağız. Bu sebeple bizlerde bu yazımızda WhatsApp Aero nedir ve kullanımı güvenli midir gibi bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Sadece WhatsApp için değil Facebook, Instagram ve Twitter gibi bazı popüler mobil uygulamalarının altyapısını kullanarak 3. taraf mobil uygulamalar geliştirilebiliyor. 3. taraf mobil uygulamaların resmi olarak bu mobil uygulamalarla herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Bunlardan birisi de WhatsApp Aero olmaktadır ve WhatsApp modu olarak tanıtılmaktadır. WhatsApp Aero kullanıcılarına normal WhatsApp uygulamasından çok daha farklı özellikler sunması sayesinde popülerliği her geçen gün artıyor.

WhatsApp Aero Nedir?

WhatsApp aero nedir sorusuna geçmeden önce uygulama geliştiricisinin bir Türk olması hepimizin gururlandırmakla birlikte bu uygulamanın Google Play Store ya da Apple Store gibi mobil uygulama mağazalarından yer almamasından dolayı güvenliğini tartışmaya açıyor. Ayrıca her cihazda olmasa bile bazı cihazlarda jailbreak ya da root işlemi olmadan çalışması zor olan bir aplikasyon olması da düşündürücü.

Daha Fazla Oku: Whatsapp Profil Sözleri : Kısa, Dini, Aşk İngilizce, Havalı

1999 doğumlu olan Hazar Bozkurt tarafından 2019 yılında geliştirilen WhatsApp Aero mobil uygulama mağazalarında bulunmamakla birlikte farklı internet siteleri üzerinden APK olarak indirilebilmektedir. WhatsApp Aero o temel olarak bir WhatsApp modu olmakla birlikte 3. taraf bir mobil uygulamasıdır. WhatsApp gibi kullanılabilen ancak çok daha farklı özellikler sunan WhatsApp Aero bazı Android telefonlarına root, bazı iPhone’lara ise jailbreak işlemini yapılmasını zorunlu kılıyor.

WhatsApp Aero Güvenli midir?

Uygulama mağazaları tarafından akıllı cihaz kullanıcılarına sunulmamış programların geneli için güvenilir ibaresi kullanmak tehlikelidir. Çünkü mobil uygulama mağazalarından uygulamalar uzun inceleme süreçlerinden sonra kullanıma sunulurken bu inceleme süreçlerinde gizli arka kapılar ya da kötü amaçlı yazılımlar olup olmadığı inceleniyor. Ancak WhatsApp Aero gibi internet üzerindeki APK şeklinde indirilen hiçbir uygulama bu incelemelerden geçirilmiyor ve bu sebeple de güvenlik konusunda herhangi bir teminat vermiyor.

WhatsApp Aero Nedir

Ayrıca Whatsapp altyapısını kullanan WhatsApp aero WhatsApp verilerini özel ve satışa çok müsait olması sebebiyle daha tehlikeli kılıyor. Diğer bir yandan bazı cihazları root ya da jailbreak işlemi gerektirdiği için akıllı cihazların daha fazla tehlikelere açık bir hale getiriyor. Bu sebeple APK mobil uygulamalar için hiçbir zaman güvenlidir demek mümkün olmuyor.

WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp Aero nedir ve güvenli midir gibi sorularına cevap verdikten sonra sıradan WhatsApp ayarı özellikleri nelerdir ve kullanıcılarına hangi avantajları sağlar hakkında bilgi vermemiz ve gerekmektedir. WhatsApp Aero özellikleri içerisinde ise şunlar bulunmaktadır.

 • Çok daha hızlı bir performans sunar,
 • Veliler cihazın kendisinde depolanır,
 • Uygulama şifresi ya da parmak izi okuyucusu eklenebilir,
 • Farklı tema seçenekleri sayesinde uygulama arayüzü özelleştirilebilir,
 • Daha yüksek boyutlu dosya transferlerine izin verir,
 • Profil fotoğrafının ya da durum yazısının değiştirilme tarihlerini gösterir,
 • Mavi tik’in kaldırılmasına izin verir,
 • Karşı tarafın hesabı gizli olsa bile ne zaman çevrimiçi olduğunun görülmesine izin verir,
 • Süresi dolan veya silinen WhatsApp hikayelerini gösterir,
 • Farklı font seçenekleri sunar,
 • Silinen mesajları karşı tarafın haberi olmadan gösterir,
 • Mesajlar herkesten silinse bile silinen mesajları görebilirsiniz,

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Bağlanıyor Hatası iPhone