Ana SayfaOyunValorantValorant Sohbet Odası Bağlı Değil
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil [KESİN ÇÖZÜM]

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatası genellikle oyuna yeni güncellemeler/yamalarla ortaya çıkma eğilimindedir ve esasen çoğu insanın görmezden geldiği bir hatadır, ancak daha büyük bir sorunun göstergesi olabilir. O yüzden siz bu hataya önem verin.

Adından da anlaşılacağı gibi, Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatası, kullanıcıların iletişim kurmak için sohbet odasını kullanmasını engeller; Çoğu oyuncu çok fazla dikkat etmeden geçebilse de, bunun gibi hatalar onlar ve Riot sunucuları arasında bir bağlantı hatası olduğunu gösterebilir.

Çoğu bağlantı hatası yerel olarak çözülebilir, bu da ileride büyük bağlantı arızaları riskini doğal olarak azaltacaktır. Her türlü ağ sorunu olan oyuncular aşağıdaki yöntemlerle sorunu çözebilir.

İlginizi Çekebilir: En Havalı Valorant Nick önerileri Listesi (Güncel) (2021)

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil
Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil Hatası Kesin Çözüm

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatasının belli başlı sebeleri olabilir. Her nedenin farklı bir çözümü mevcuttur. Ondan dolayı aşağıda sizlere belli başlı bazı çözümleri sunacağız. Bu çözümlerden herhangi biri sizin hatanıza sebep olan sorunu çözebilir. Size tavsiyemiz Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatası alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri sırayla denemeniz.

1- Oyunu Yeniden Başlatın

Çoğu yazılımın asırlık düzeltmesi, oyunun basit bir yeniden başlatılması, tam oyuna başladığınızda ortaya çıkmış olabilecek herhangi bir geçici sorunu çözebilir. Oyunu/bilgisayarı yeniden başlatmak, yerel istemci ile oyun sunucuları arasındaki tüm bağları kesecek ve bağlantının yeniden kurulmasını sağlayacaktır. Hızlı bir yeniden başlatma, nadir durumlarda sorunu çözeceğinden denemeye değer.

2- Modem veya Router’e Restar Atın

Yine, ağ sorunlarının yaygın olarak kabul edilen bir başka yerel çaresi. Masanın üzerinde duran bu küçük kutu, zaman zaman paketlerinizi teslim edemeyecek kadar stresli hale gelebilir ve bu da tüm cihazlarınızda çok çeşitli ağ arızalarına neden olabilir. Fişi çekip kalan şarj bitene kadar 30 saniye kapalı tutup tekrar takmak işe yarayabilir. Oyuncuların mümkün olan en iyi bağlantıyı sağlamak için kablolu internet kullanmaları şiddetle tavsiye edilir.

3- VALORANT’ı Yönetici Olarak Çalıştırın

Valorant’ı yönetici olarak çalıştırmak, yerel istemcideki ağ katmanlarının tam kontrolünü sağlar ve bu da oyunun gereksiz güvenlik ayarlarını atlamasına yardımcı olabilir. Windows güvenlik duvarı genellikle potansiyel olarak zararlı olduğunu düşündüğü zararsız yazılımları engeller, bu nedenle oyunu yönetici erişimiyle çalıştırmak Windows güvenliğiyle ilgili çoğu sorunu çözer.

4- DNS Adresinizi Değiştirin

Varsayılan DNS, genellikle internet hızınızı yavaşlatabilecek veya tamamen kapatabilecek zamanlarda teslim edilemeyebilir. Google veya Cloudflare DNS’yi kullanmak asla yanlış gidemez, tartışmasız en popüler DNS’lerden ikisi olan Google ve Cloudflare, diğer hizmetleri gibi bu konuda çok güçlüdür ve herhangi bir günde ISS’nizin önerdiğinden daha güvenilirdirler. DNS’yi ikisinden birine değiştirmek, bağlantı sorunlarına yardımcı olabilir.

5- Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Riot, bağlanamamanızın nedeni olabilecek önlenebilir sorunları önlemek için sunucu bakımında dakik. Sosyal ağlarında bakım hakkında herhangi bir haber olup olmadığına bakın (Twitter öncelikli). Eğer orada bir sorun gözükmüyorsa, Riot’un düzelteceği hatalı bir sunucuyu kontrol etmek için Down Detector adlı siteye gidin.

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatasının Kesin Çözümünü anlattığımız yazımız burada son buluyor. Hatayı çözebildiysek ne mutlu bizlere.