Ana SayfaOyunValorantValorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü?

Valorant’da sunucudan sunucuya pingler değişebiliyor. Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü sorusunun sorulmasındaki asıl neden ise İstanbul sunucusunda gözüken çok düşük ping değerleri. Frankfurt sunucusunda 68-70 ping ile oynayabiliyorken, İstanbul sunucusu 500-600 e kadar çıkabilen pinglerle oyunu oynanmaz hale getirebiliyor. Hatta bazen tamamen çöküyor. Kullanıcılar da haliyle Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü diye sorular sormaya başlıyor.

Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü

Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü çökmedi mi kontrol etmek mümkün. Sunucu durumunun nasıl kontrol edilebileceğin aşağıda gösteriliyor. Bu Valorant İstanbul sunucusuna saldırı olma ihtimalini de akıllara getirmiyor değil. Ancak şimdiden kesin bir yargıya varmak bir hayli zor. Yeni ve hızla büyüyen bir oyunun en çok kullanılan severlerinden biri olduğu için bu ihtimal güçlü. Diğer oyunlar bıktırma stratejisi güdüyor olabilir. Ama tecrübeli Riot kadrosunun bu saldırıyı vakit kaybetmeden önleyeceğini düşünüyoruz.

Aşağıda İstanbul sunucusunun vahim durumunu görebilirsiniz. İstanbul sunucusu çöktüğü zaman genellikle kullanıcılar Frankfurt sunucusunu tercih ediyorlar.

Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü

Valorant Türkiye Twitter Hesabı

Bunu öğrenmenin en iyi yolu, hayranları düzenli olarak oyunun durumu hakkında güncelleyen VALORANT Türkiye Twitter hesabını kontrol etmektir.

Valorant Sunucu Durumu Kontrol Etme

Riot, Hizmet Durumu sayfasına VALORANT’ı da ekledi. League of Legends ve Legends of Runeterra gibi şirketin tüm oyunlarının sunucu durumları bu bölümde bulunabilir. Herhangi bir hataya ve genellikle de ne zaman görülmeye başladığına dair bir zaman işareti de koyulan bu sistem, bazen sunucuların ne zaman hazır ve çalışır durumda olacağına da gösterir. İşte Sunucu kontrol linkini veriyoruz. Sunucu Kontrol Linki

Ve sinir bozucu hata mesajları alan hayranlar destek sayfasına göz atabilir. Orada, oyuncular hataların bir listesini, anlamlarını ve sorunu potansiyel olarak çözmenin yollarını görebilirler.

Riot’un web sitesinde ayrıca acil bildirimlerin en üstte yer aldığı bir VALORANT destek bölümü de bulunuyor. Onun linkini de buraya bırakıyoruz.

Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü diye soranlara verdiğimiz cevabı içeren yazımız burada sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Valorant Skin Fiyatları 2021