Ana SayfaDizi-FilmTommiks Karakterleri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tommiks Karakterleri

Teksas Tommiks Karakterleri ve bu çizgi roman, 16 Eylül 1951’de doğdu; Giovanni Sinchetto, Dario Guzzon ve Pietro Sartoris’ten oluşan EsseGesse grubu tarafından Dardo’nun başyazısı için yaratılmıştır. Karakter kayda değer bir başarıydı ve haftada 500.000 kopyayı aştı.

Gerçekte Vahşi Batı değil, çünkü Miki’nin büyük dostları ve sadık yardımcıları Doppio Rhum ve Salasso’ya emanet edilmiş çok sayıda mizah ve ironi notu var. Haydutlara ve Hint posta arabası saldırganları Mescaleros’a karşı yaptığı sayısız atış ve pusuda, posta arabası saldırıları, atışlar ve pusularla boğuşan Miki, çok iyi yardımcıları tarafından haklı olarak destekleniyor. Bir diğer çok hoş karakter, Rangers komutanının sarışın ve çilli kızı Susy’dir.

Teksas Tommiks Karakterleri

  • Tommiks (Miki)
  • Çift Rum
  • Salasso
  • Susy
Tommiks Karakterleri

Tommiks (Miki)

Hikayenin kahramanı, Çift Rum adında komik bir ayyaşla arkadaş olan ve Nevada Rangers’a katılan, dünyada tek başına on altı yaşında bir çocuktur. Hikaye on dokuzuncu yüzyılda geçiyor. Miki çocukken yetim kaldı ve bir vasi Çavuş Clem Bretton’a emanet edildi. Akbaba tarafından öldürüldüğünde, çocuk adaleti yerine getirmeye karar verir ve Nevada Rangers’a katılır.

Tüm cesaretini ve kararlılığını gösterdiği bir dizi başarılı görevi yerine getirdikten sonra genç Miki, genç yaşına rağmen yüzbaşı rütbesine terfi eder. Kaptan Miki’nin ayrıca kendi genç nişanlısı Susy, kale komutanının kızı ve klasik yaşlı western’e dayanan Double Rum’a ek olarak başka bir komik kişiyle arkadaş olur. Tommiks Karakterlerinin baş tacıdır.

Tommiks Karakterleri

Çift Rum

Doppio Rhum, Kaptan Miki’nin sadık yardımcısıdır; o western filmlerinin klasik ihtiyarıdır; aynı zamanda harika bir içicidir, bu nedenle takma adı ayyaş ya da konyakçı olarak geçer. Tommiks karakterlerinin en unutulmaz olanlarından biridir.

Salasso

Doppio Rhum, on yıl sonra, doktor kütüğünden atılan ve salonların sadık bir ziyaretçisi olan Doktor Salasso adlı bir akşamdan kalma arkadaşıyla tekrar karşılaşır. Kan alma, tıp mesleğinden çok bardağa sadıktır ve talihsiz hastalara oldukça yakın bir bakım sağlar. En sık ünlemleri arasında “Bin apandisit ve larenjit için” sözüdür.

Susy

Fort Coulver komutanı Albay Brown’ın sarışın ve çilli kızı çok genç Susy, Miki’ye aşık olur. Cesur ve huysuz, Miki’nin karşılaştığı tehlikeli olaylara sempati duymaya yardımcı olur. Doğal olarak Miki’nin konuştuğu tüm kızları, özellikle de kasabanın güzel öğretmenini çok kıskanır. Tommiks karakterleri Susy ile son buluyor.

Daha Fazla Oku: Kaptan Tsubasa Karakterleri