Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTiktok Sunucu Hatası Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tiktok Sunucu Hatası Çözümü

Tiktok sunucu hatası, bazen ağ bağlantısı sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir. Bu hatanın çözümü için öncelikle altta yatan problemin bulunması gerekmektedir. Bu sorunun birden fazla sebebi olabildiği için öncelikle hatanın nereden kaynaklandığını bulmamız gerekir.

 • Tiktok sunucularının çökmüş olma olasılığı
 • WI-FI ağınızında bir sorun olması
 • Mobil internet kullanıyorsanız eğer paketinizin bitmiş olması veya İnternetinizin çekmiyor olması
 • Uygulamanın sistemsel sorunlarının olması

Yukarıda yer alan sebeplerden dolayı Tiktok sunucu hatası meydana gelebilmektedir. Bu hataların hangisinin sorun olduğunu anlamanız için birtakım kontroller yapmanız gerekmektedir.

Tiktok Sunucu Hatası

Tiktok sunucu hatası, birden fazla sebepten oluşabildiği için öncelikle hatanın neyden kaynaklı olduğunu bulmamız gerekecektir. Bunun için aşağıda yer alan listedeki önermeleri kontrol ederek sorunun kaynağını bulmanız gerekmektedir.

 • Tiktok sunucularının sorunlu olup olmadığını görmeniz için Down Detector web sitesini kullanabilirsiniz. Ya da başka büyük sosyal medya uygulamalarına girerek sorunun sunuculardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görebilirsiniz.
 • Sorun internetinizde de olabilir bunun için mobil veride iseniz telefonunuzu uçak moduna alıp geri kapatabilirsiniz. WI-FI ağında iseniz eğer modeminizi yeniden başlatmanız bu işlevi görecektir.
 • Sorun cihazınızdan da kaynaklanıyor olabilir. Bunun için telefonunuzu yeniden başlatmanız işe yarayabilir.
 • Uygulama ile ilgili bir problem olduğunda uygulamanın önbelleğini temizlemeniz tavsiye edilir. Bu adım bir işe yaramaz ise eğer uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrardan kurabilirsiniz. Önbellek temizleme işlemi Android cihazlarda geçerli olduğunu unutmayınız.

Yukarıda yer alan maddeler sorunun kaynağı olmakla beraber cümlenin devamında olası çözümüyle birlikte verilmiştir. Sizler de yukarıdaki maddelerden birine ait sorun olduğunu düşünüyorsanız gereken çözümü uygulayabilirsiniz.

Tiktok Sunucu Hatası Çözümü

Tiktok sunucu hatası, ağ bağlantısı problemleri sonucu yaşandığından dolayı sorunun İnternetinizde olup olmadığını anlamak için cihazınızda farklı ağ bağlantıları deneyebilirsiniz. Bir yakınınızdan İnternet paylaşımını sizin için açmasını talep edebilir ya da başka bir WI-FI ağı deneyebilirsiniz. Bu hata ile karşılaştığınızda cihazınızda VPN programı açık olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bazı VPN sunucuları Tiktok için sorun oluşturabilir. Bunu için cihazınızdaki VPN programlarını geçici olarak devre dışı bırakmanız tavsiye edilir.

Tiktok Sunucu Hatası Android

Tiktok sunucu hatası, Android cihazlarda daha kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Çünkü birden fazla çözüm yolu bulunmaktadır. IOS cihazlarda olmayan bazı ayarlar Android cihazlarda olduğu için çözmek daha kolay diyebiliriz.

 • Uygulamanın izinlerinin tam olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Uygulamanın verilerini silerek tekrar oturum açmayı deneyebilirsiniz. Önce önbelleği silerek denemeniz sizlere avantaj sağlayabilir.
 • Uygulamayı kaldırıp Google Play üzerinden tekrar yükleyebilirsiniz.
 • VPN programlarını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.
 • Farklı ağ bağlantıları kullanarak uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • VPN’siz çalışmadı ise bir de VPN kullanarak deneyebilirsiniz. Böylece İnternetinizde bulunan sorunlar da giderilebilir.

Tiktok sunucu hatası çözümü konusuna bu içeriğimizde değindik. Benzer şekilde “TikTok Şato Ne Kadar?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.