Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTikTok Cu Ne Demek? Küfür Mü?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TikTok Cu Ne Demek? Küfür Mü?

Sosyal medyada son zamanlarda Cu dene demek üzerinden bir çok saçma video yayınlıyor. TikTok Cu Ne Demek sorusu da bu yüzden en çok aratılan sorular arasında kendine yer bulmuş vaziyette. Aslında tam manasıyla bir şeyin yerine geçmeyen Cu kısaltması, kullanıcıların izleyenleri tuzağa çekmek için kullandığı bir tabir. Sosyal medya platformlarında zaman zaman böyle saçma akımların olduğu bir gerçek. Biz yine de yazımızca TikTok Cu Ne Demek konusunda gerekli bütün açıklamayı yapmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: TikTok CR Ne Demek? K ve M Ne Demek?

TikTok Cu Küfür Mü?

TikTok’da Cu biraz da argo olarak Türkler tarafından kullanılıyor. Aslında hiçbir manası olmamasına rağmen videoda karşınıza TikTok Cu Ne Demek diye yazı koyup arkasından küfürle bitirmek gibi bir mizah anlayışları olan arkadaşlar var. Bu gibi videolara fazla prim vermemenizi öneriliriz.

TikTok Cu Ne Demek?

Cu kısaltmasının ilk manası ”See You” dur. C ve U harflerini İngilizce olarak okuduğunuzda ‘si‘ ‘yu‘ olarak seslendirildiğini göreceksiniz. Bu CU neredeyse bütün sosyal medya platformlarında da kullanılan bir tabirdir. ”U” harfi ingilizce sosyal medya jargonunda de ”you” kelimesi yerine çok kullanılır. TikTok Cu Ne Demek’in cevabı aslında görüşürüz veya hoşcakaldır.

Aynı zamanda ”4” harfi de ”for” kelimesi yerine kullanılır. Hatta biraz ileri gidip ”I” harfini, ”eye” kelimesi yerine kullanıldığını da görebilirsiniz. ”idk” nın I don’t Know manasına geldiğini de eğer az çok yabancılarla oyun oynadıysanız bilirsiniz.

Cu Bilgisayarda Ne Demek?

Bilgisayar dünyasında ise ”CUCompute Unit’in kısaltmasıdır. Bilgisayar mühendisleri ve yazılımcılar da bu kısaltmayı bazen kullanabilmektedir. O yüzden karışınıza çıkarsa şaşırmayın.

CU Kimyada Ne Manaya Gelir?

Kimya terimlerinde ”Cu” bakır elementinin kısaltmasıdır. Kimya’da her elementin bir kısaltması mevcuttur. Bakır İngilizce ve Latince de ”Copper” olarak yazıldığı için olsa gerek kısaltmasını bu şekilde belirlemişler.

Twitch Cu Ne Demek?

Twitch aslında bir yayın platformudur. Oyun veya sohbet odaklı yayınlar yapılan bu platform gençler tarafından çok kullanılır. Abone olarak destekle para gönderebilirsiniz. Yayıncılar bir de reklamlarla bu platformdan para kazanırlar.

  • CU kavramı hem Twitch kapsamında ”See You Later” manasına gelmektedir.
  • CU aynı zamanda CUL olarak da tanımlanabilmektedir. Hoşçakal veya sonra görüşürüz manasında kullanılır.

TikTok Cu Ne Demek? Küfür Mü? sorularının cevabını aradığımız bu yazımız da sonlanıyor. Daha fazla sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.