Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Link Paylaşımı Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Link Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telegram link paylaşımı denildiğinde 3 farklı link paylaşımı akla gelmektedir. Bunların içerisinde Telegram profil linki atma, davet linki paylaşma ve grup linki paylaşma bulunur. Sizlere Telegram’ı daha etkin bir şekilde kullanabilmeniz için her üç link paylaşım şeklini de ayrıntıları ile açıklayacağız.

Telegram Link Paylaşma Telegram Link Atma

Telegram uygulamasında 3 çeşit link paylaşımı vardır. Bunları aşağıda sıralıyoruz.

Telegram Profil Linki Paylaşma

Telegram link paylaşımı nasıl yapılır denildiğinde akla ilk gelen profil linkinin paylaşımı olmaktadır. Profil linkini paylaşarak istediğiniz kişilerin sizlerin Telegram profiline kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Telegram profil linki paylaşma aynı zamanda farklı kullanıcıların bir arada bulunduğu Telegram gruplarının oluşturulmasında da kullanılmaktadır.

Telegram link paylaşımı nasıl yapılır nasıl yapılır sorusunun cevabını arayanlar için ise öncelikle;

 • Telegram uygulamasını açınız.
 • Daha sonrasında ise profil linkinizi paylaşmak istediğiniz grubu seçin.
 • Grubu seçtiğinizde size bir link verilmektedir. Bu linkten sonra ise kiminle paylaşmayı istediğinizi soracaktır.
 • Profil linkinizi paylaşmak istediğiniz kişiyi seçip onaylamanız durumunda ise profil linkiniz otomatik olarak karşı tarafa gönderilecektir.
Telegram Link Paylaşımı Nasıl Yapılır

Telegram Grup Linki Paylaşma

Telegram link paylaşımı nasıl yapılır denildiğinde akla gelen bir diğer konu ise Telegram’ın en önemli özelliklerinden birisi olan Telegram gruplarının linkini paylaşılmasıdır. Telegram grupları yeni kişilerin birbirleri ile tanışmasını, belli bir konu hakkında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunulmasını ve topluluk oluşturulmasını sağlayan bir özellik olmaktadır.

Telegram link paylaşımı nasıl yapılır sorusunu grup linklerinin paylaşımı için araştırıyorsanız o zaman;

 • Öncelikle paylaşmak istediğiniz gruba giriş yapmanız ve daha sonrasında ise grup isminin yazılı olduğu alana tıklamanız gerekir.
 • Daha sonrasında karşınıza açılacak olan ekranın sağ alt köşesinde üç noktayı tıklamanız ve daha sonrasında ise paylaş seçeneğini seçmeniz gerekir.
 • Telegram link paylaşımı nasıl yapılır işlemini telefonunuzda bulunan diğer mesajlaşma uygulamalarından istediğiniz kişiye iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telegram Nedir, Ne işe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Telegram Davet Linki Paylaşma

Davet linki paylaşma hem Telegram gruplarını duyurmada hem de arkadaşları Telegram uygulaması kullanmaya davet etmekte kullanılan bir seçenek olmaktadır. Telegram kullanıcıları özellikle çevrelerindeki arkadaşlarını Telegram uygulaması kullanmaya ikna etmek için sıklıkla Telegram link paylaşımı nasıl yapılır sorusunun cevabı uygulanmaktadır.

 • Çevrenizdeki kişileri Telegrama davet etmek için ise öncelikle Telegram uygulamasını açmanız,
 • Ve daha sonrasında ise arkadaşlarınızı davet etmek istediğiniz Telegram grubunu seçmeniz gerekir.
 • Grubu seçtikten sonra sizin için link otomatik olarak oluşturulacak ve göndermek istediğiniz kişileri seçebileceğiniz diğer ekrana yönlendirileceksiniz.
 • Bu ekrandan Telegram link paylaşımı yapmak istediğiniz kişileri işaretleyerek Telegram davet linkini gönderebilirsiniz.