Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Okundu Bilgisi Kapatma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram son zamanlarda kullanılmaya başlayan ve nispeten yeni bir uygulama. Bir çok bilinmezliği içinde barındırıyor. Telegram Okundu Bilgisi Kapatma bunlardan sadece biri. Biz de sizlere tam bilgi vermek adına Telegram ile ilgili sorulan bütün sorulara cevap aradık. Telegram Okundu Bilgisi Kapatmadan tutun Telegram birinin beni engellediğini nasıl anlarım sorusuna kadar bütün bilinmezlikleri çözdüğümüz yazımıza hoşgeldiniz.

Telegram Okunmadı Olarak İşaretlemek İşe Yarar mı?

Hayır, sadece şimdi değil. Bununla birlikte, Telegram ekibi inanılmaz derecede hızlı olduğundan ve hızla geliştirip yeni özellikler eklediğinden, mesajları okunmadı olarak işaretlemek gelecekte kullanılabilecek bir işlev olabilir, ancak bunun gönderenin görüntülenme durumunu değiştirmeyi gerektireceğinden emin değilim.

Telegramda ”okunmadı” Ne Demek?

Telegram artık mesajları okunmamış olarak işaretlemenize izin veriyor. Telefonunuzdaki konuşma listenize gidin ve okunmamış olarak belirlemek istediğiniz konuşmaya uzun basın. Ardından açılır menüden “Okunmamış Olarak İşaretle”yi seçin. Bir geçici çözüm olarak mümkün olan en kısa sürede yanıt vermeye başlayın.

Telegram’da Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

Telegram kullanıyorsanız, engellenip engellenmediğinizi anlamanın 5 yolu burada.

 • “Son Görülme” veya “Çevrimiçi” durumu mevcut değil.
 • Kişinin fotoğrafı görünmüyor.
 • İletiler İletişim tarafından alınmaz.
 • Görüntülü ve sesli aramalar tamamlanmadı.
 • Kişiden cevap yok ve “hesap silindi” mesajı yok.

Okunmadı Olarak İşaretler Ne İşe Yarar?

Messenger’da “okunmadı olarak işaretle”, e-postada olduğu gibi çalışır. Bu, alıcının sohbeti takip edilebilecek kadar önemli olarak işaretleyebilmesi içindir. Bir alıcı bir tartışmayı okunmadı olarak işaretlerse, gönderen bilgilendirilmez ve önceden gönderilen okundu bilgileri (“görülen” işaretler) iptal edilmez.

Telegram Mavi Tik Kapatma Nasıl Yapılır?

Telegram Mavi Tik Kapatma için Ayarlar -> Bildirim ve Sesler’e gidin ve Uygulama İçi Önizleme’yi devre dışı bırakın.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Aşağıda Telegram Okundu Bilgisi Kapatma nasıl yapılır göstereceğiz.

 • Telegram’a giriş yapın
 • Sağ üstte bulunan üç noktaya basın ve “Ayarlar” kısmına girin.
 • Hesap sekmesine girin
 • Daha sonra üst kısımdaki “Gizlilik” kısmına giriş yapın.
 • Okundu bilgisi” yazılı kısman sağındaki yere tıklamanız durumundaTelegram okundu bilgisi kapatma işleminiz tamamlanacaktır.

Daha Fazla Oku: Telegram Gruplarına Nasıl Girilir?

Telegram’da Görünmez Olmak Mümkün mü?

Ayarlar” sekmesinden “Gizlilik” seçeneğini seçin. Şimdi listedeki son madde olan “Son aktivite“ye geçeceğiz. Burada, kendimizi diğer muhataplara görünmez kılmak için bir alternatifler menüsü veriliyor. En iyi seçeneği seçin ve onaylayın.

Telegram Çift Tık Ne Demek?

Yalnızca bir onay işareti, mesajın Telegram bulutuna iletildiğini ve arkadaşınızın mesaj veya sizden gelen mesajlar hakkında bilgilendirildiğini gösterir. Çift tık işareti varsa mesajınız okunmuştur. Bu, arkadaşınızın Telegram’ı açtığını ve sizinle sohbetinize girdiğini gösterir.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma
Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram Çift Tık Nasıl Kapatılır?

 • Bunu kapatmanın herhangi bir yolu malesef yok. Ancak, iOS ile sadece sohbete dokunarak mesajı ön izleyebilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafa çift tık gitmez.
 • Ancak, Gizlilik ve Güvenlik ayarlarında, ‘son görülme zamanınızı’ kimlerin görebileceğini düzenleyebilirsiniz.
 • Ortak arkadaşınız olmayanların son görülmelerini göremezsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telegram Tradingview Botu Nasıl Eklenir

Telegram Neden Son Görülme Uzun Zaman Önce Yazısını Gösteriyor

Kullanıcının ya uzun zamandır çevrimdışı olduğunu ya da ‘son görülme’ işlevinin kapalı olduğunu göstermektedir. Kişi ‘son görülme’ ayarları güncellerse, bu kişinin tahmini ne zaman uygulamada olduğunu görebilirsiniz.

Telegram uygulamasında “en son uzun zaman önce görüldü” ne anlama geliyor? Kullanıcının bir aydan uzun süredir çevrimdışı olduğunu gösterir. Ayrıca, kişinin internet durumunu gizli tutmayı seçtiğini de gösterebilir. Engellendiğinizde de bu durum ile karşılaşırsınız.

Telegram Son Görülme Az Önce Ne Demek?

Ancak, son görülen değerin bir tahminini göreceksiniz. Bu, sapıkları uzak tutarken, birisinin Telegram aracılığıyla ulaşılabilir olup olmadığını görmenizi sağlar. Kılavuz olarak kullanılabilecek dört olası değer vardır: En son görülen – bir saniyeden birkaç güne kadar değişebilir.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegramı Nasıl Daha Güvenli Hale Getirebilirim?

Sohbetlerinizi kilitleyin Telegram hesabınızda parola kilitleme özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Parola Kilidi’ne gidin ve açık hale getirin. Şifre kilidi özelliği etkinleştirildiğinde, Telegram uygulamanızın sağ üst köşesindeki kilit simgesine dokunarak sohbetlerinizi kilitleyebilir ve kilidini açabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Telegram Kod Gelmiyor [ÇÖZÜM]

Telegram Silersen Rehberimdekiler Anlar mı?

Hesabınızı silerseniz, tüm verileriniz telegram sisteminden kaldırılacaktır. Hesabınızla ilişkili tüm mesajlar, gruplar ve kişiler silinecektir. Bununla birlikte, kişileriniz oluşturduğunuz gruplarda sohbet etmeye devam edebilecek ve onlara gönderdiğiniz mesajların kopyalarına sahip olacaklardır.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma ve diğer sorulara cevap aradığımız yazımız burada bitiyor.