Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Telegram, kullanıcılarına çoklu platform desteği sunan oldukça güvenli bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme de Telegram’ın kullanımının yaygınlaşmasından sonra çok sorulur oldu. Kullanıcılarına gizli sohbet imkânı sunan uygulama, sunduğu teknoloji sayesinde mesajlarınızı göremez. Mesajlarınızın Telegram dahil olmak üzere üçüncü taraflara iletilmesi engellidir. Uygulama, saniyeler içinde her platformun karşınıza gelmesini sağlayabilir. Bu imkânı bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile sağlar. Görüntülü ve sesli mesaj seçenekleri de uygulamada mevcuttur.

Telegram Uygulaması Nedir?

Telegram uygulamasına telefon numarası ile kayıt olunur. Arkadaşlarınızı kişi listenize eklemek için uygulamanın sunduğu yakındaki kişileri bul” özelliğiyle yakınınızdaki kullanıcıları ekleyebilir, uygulamayı kullanmayan kişilere davet yollayarak uygulamaya katılmalarını sağlayıp onları ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak telegram size uygulamada kullanıcı adı seçme olanağı tanır.

Eğer bunu yaparsanız insanlar sizi eklemek için telefon numaranıza ihtiyaç duymaz, kullanıcı adınızı kullanarak sizi kişi listesine ekleyebilir. Yani Telegram uygulamasında sohbet etmek istediğiniz kişilere telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz çünkü Telegram, kullanıcı adı ile ekleme imkânı sunar. Bu özellik sayesinde kullanıcı adını bildiğiniz kişilerle kolayca sohbet edebilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Telegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme özelliğini kullanmanız için uygulamanız gereken adımlar:

  • Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokunun.
  • Dokunduktan sonra üst tarafta arama için ayrılan alana ulaşmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın, eğer kullanıcı adının başına “@” simgesini koyarsanız bu işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Daha sonra yazdığınız kullanıcı adı ve buna benzer kullanıcı adına sahip kişiler karşınızda listelenecektir. Aradığınız kişiyi listelenenler arasında bularak ona tıklayın.
  • Bu aşamadan sonra aradığınız kişiyle hemen sohbet başlatmanız mümkündür. Eğer bu kişiyi eklemek isterseniz sol üst köşedeki profil resminin olduğu alana tıklayarak kişinin profil sayfasına gidin.
  • Daha sonra sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.
  • Üç noktaya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasında kişilere ekle seçeneğine tıklayın.
  • Bunu da yaptıktan sonra uygulama sizden onay isteyecek. Onayla seçeneğine tıkladıktan sonra kullanıcı adı ile arama yaptığınız kişiyi kişi listesine eklemiş olacaksınız.

Bu adımları uygulayarak kullanıcı adını bildiğiniz kişiyle kolayca sohbet edebilir, o kişiyi kişi listenize ekleyebilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Adı ile Kişi Ekleme makalemiz burada son buluyor. Benzer bir içeriğimiz olan “Telegram Spam Kaldırma” adlı makalemize göz atabilirsiniz.