Ana SayfaSpotifySpotify Müzik Zevki Uyumu Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Müzik Zevki Uyumu Nedir?

Spotify Müzik Zevki Uyumu çalma listeleri, son dinleme trendlerinizi bir arkadaşınızın favori parçalarıyla birleştirir. Spotify Müzik Zevki Uyumu, Spotify’ın iki kullanıcının en son müzik zevklerini birleştiren ve günlük olarak değişen paylaşılan bir çalma listesi oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özelliğidir.

Spotify Müzik Zevki Uyumu çalma listenize her iki hesapta da erişilebilir ve Spotify’ın kişiselleştirme algoritması, her bir dinleyicinin aktardığına bağlı olarak şarkı koleksiyonunu günlük olarak değiştirir.

Biriyle şarkı şarkı bir çalma listesi oluşturmak eğlenceli olsa da, otomatik olarak değişen bir çalma listesine sahip olmak size çok fazla efor kazandırır.

Siz ve bir arkadaşınız bir Spotify Müzik Zevki Uyumu(BLEND) çalma listesi oluşturduğunuzda, müzik zevklerinizin ne kadar benzer olduğunu bilmenizi sağlayan bir tat eşleştirme puanı ve Spotify’ın yıl boyunca gözden geçirilen Wrapped çalma listesine benzer birkaç şık görsel verilecektir. sosyal medyada paylaşmanızı şiddetle öneriririz.

Spotify Müzik Zevki Uyumu Nedir?

Spotify’daki bu özel çalma listesi seçenekleri zaman zaman hareket eder ve nereye bakacağınızı bilmiyorsanız bulmanız zor olabilir. Yine de birkaç adım aşağı indikten sonra, bir Spotify Müzik Zevki Uyumu çalma listesi oluşturmak basittir.

Blend çalma listesi özelliği Spotify uygulamasında ön planda değildir, ancak bu talimatları izleyerek bulabilirsiniz.

Blend (Müzik Zevki Uyumu) Listesi Nasıl Oluşturulur?

  • Spotify uygulamasını mobil cihazınızda açın (bu özellik şu anda masaüstünde mevcut değildir) ve ekranın alt kısmındaki “Ara” sekmesine dokunun.
  • Sizin için yapıldı” düğmesini bulun ve dokunun. Bu seçeneğin bulunduğu yer, Spotify’ın neyi tanıttığına bağlı olarak zaman zaman değişebilir, ancak genellikle “Tümüne göz at” başlığının üst kısmına yakın bir yerde bulabilirsiniz.
  • Boş bir çalma listesi açmak için “Karıştır” albüm kapağına dokunun. Bu seçenek şu anda “Sizin İçin Üretildi” başlığı altında ön planda yer alıyor, ancak daha sonra bulmak için aşağı kaydırmanız gerekebilir.
  • Spotify, çalma listesine başka bir kullanıcıyı davet etmenizi ister. Spotify uygulamasında mesajlaşma çerçevesi yoktur, bu nedenle “Davet Et”e dokunduğunuzda, daveti bir metin mesajıyla, Facebook Messenger aracılığıyla, bir e-postayla vb. göndermeniz istenecektir.
  • Arkadaşınızın, Spotify uygulamasını açacak ve Blend çalma listenize katılmak isteyip istemediğini soracak olan bu mesajdaki bağlantıya tıklaması gerekiyor.
  • Katıl’a dokunduklarında, gerisi otomatiktir – her iki kullanıcının son yayınlanan şarkılarının bir karışımını içeren 50 şarkılık bir çalma listesi hemen oluşturulacaktır.

Bir arkadaşınızla bir Spotify Müzik Zevki Uyumu çalma listesi oluşturduğunuzda, kitaplığınıza kaydettiğiniz diğer tüm çalma listeleriyle birlikte görünecektir. Ayrıca yukarıdaki adımları izleyerek “Sizin için üretildi” bölümüne giderek tüm Spotify Müzik Zevki Uyumu çalma listelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Spotify Çevrimdışı Sorunu Çözümü [Kesin Çözüm]

Spotify’a gelen yeni özellikle ilgili rehberimiz sona erdi. Umarız size faydalı olmuştur.