Ana SayfaSpotifySpotify Kaç Cihazda Kullanılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Kaç Cihazda Kullanılır?

En büyük müzik dinleme platformlarından bir tanesi olan Spotify’da sıklıkla karşımıza gelen sorulardan bir tanesi Spotify kaç cihazda kullanılır sorusu olacaktır. Çünkü tek bir Premium hesap ile aynı anda birçok cihazda Spotify kullanılmak istenebilir. Bu durumu şöyle açıklayabiliriz.

İstediğiniz kadar cihazda Spotify hesabınızda oturum açabilirsiniz. Ancak aynı anda sadece bir cihazda Spotify kullanabilirsiniz. Kısacası telefonunuzda Spotify kullanırken laptopunuzda da aynı anda Spotify’ı kullanamazsınız. Ancak laptopunuzdan cep telefonunuzdaki müziğin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Yani istediğiniz kadar cihazda Spotify hesabınızı kullanabilir ancak aynı anda sadece bir cihazdan müzik dinleyebilirsiniz.

Spotify Kaç Cihazda Kullanılır?

Spotify kaç cihazda kullanılır sorusunun yanıtını aldığınıza göre telefonunuzdan farklı bir cihazdaki müziği nasıl kontrol edebileceğinizi gelin sizlere açıklayalım. Öncelikle her iki cihaza da oturum açtıktan sonra aşağıdaki adımlara geçmelisiniz. (Aşağıda yer alan adımlar laptop üzerinden örneklenerek anlatılacaktır. Laptop yerine farklı bir cihaz olabilir.)

  • Laptopunuzdan herhangi bir müziği açınız.
  • Cep telefonunuzdan kontrol için herhangi ek bir adım atmanıza gerek yoktur.
  • Zaten Laptopta müzik çaldığı için direkt olarak telefonunuzdaki Spotify aracılığıyla müzik değişimini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Laptoptan dinlemek yerine Spotify uygulamasını cep telefonunuzdan kullanmak istiyorsanız eğer müzik ekranında iken sol en alt köşede yer alan hoparlör simgesine tıklamalısınız.
  • Tıkladıktan sonra müzik çalmasını istediğiniz cihazı seçmelisiniz.

Bu işlemlerin ardından müziğin hangi cihazda kontrol edilebileceğini ve dinlemek istediğiniz müziği belirleyebilirsiniz. Eğer ki aynı anda 2 cihazda müzik dinlemek istiyorsanız aşağıdaki adımlar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Spotify Aynı Anda Müzik Dinleme

Spotify kaç cihazda kullanılır sorusuna yanıt verdiğimizde aynı anda sadece bir cihazdan kullanılabileceğini söylemiştik. Ancak belirli yöntemler ile aynı anda birden fazla cihazda Spotify ile müzik dinleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu yöntem için Spotify Premium indirme özelliğinden faydalanacaktır.

  • Öncelikle dinlemek istediğiniz 2. cihazda sevdiğiniz müzikleri indirmelisiniz.
  • Ardından Spotify uygulamasını çevrimdışı moduna alabilir ya da kendi internet bağlantınızı kapatmalısınız.
  • Bu işlemin ardından diğer cihazınızda Spotify aracılığı ile müzik dinleyebilirsiniz.
  • Ancak çevrimdışı modda iken sadece indirdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Bunun için büyük bir müzik kütüphanesi oluşturmanız gerekebilir. Daha önceden hazır olarak bulunan çalma listeleri indirebilir ya da kendi sevdiğiniz müzikleri birer çalma listesi oluşturup orada kaydederek hızlıca indirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımların ardından Spotify kaç cihazda kullanılır sorusunun yanıtını değiştiğini görebileceksiniz. Ya da yukarıdaki adımların hiçbirini kullanmadan Spotify Duo premium planından faydalanarak daha kolay bir şekilde aynı anda farklı cihazlarda müzik dinleme imkanından faydalanabilirsiniz. Eğer ki aynı anda müzik dinleme ihtiyacınız bulunmuyorsa istediğiniz kadar cihazda Spotify hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde Spotify Kaç Cihazda Kullanılır konusuna değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “Youtube Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.