Ana SayfaSpotifySpotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Spotify müzik tutkunları için vazgeçilmez bir uygulama ama bazen çeşitli nedenlerden dolayı kapatmamız gerekiyor. Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır soruları da bu nedenden dolayı bolca sorulur hale geldi. Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunu soranlar için hazırladığımız resimli anlatım rehberi umarım bu sorununuza çözüm yolu olacaktır.

Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Spotify hesabınızı silmek için Spotify Desteğine Ulaşın sayfasına gidin ve Hesap’a tıklayın. Ardından “Hesabımı kapatmak istiyorum” seçeneğini tıklayın. Hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için bir bağlantı içeren bir onay e-postası alana kadar “Devam”ı tıklamaya devam edin. Ama unutmamanız gereken bir şey var. Eğer Premium hesap kullanıyorsanız hesap kapatma işleminden önce Premium hesabınızı iptal edin.

İşte adım adım resimli Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır Rehberi;

Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır
 • Hesap yazan ”Hesap Ayarları” sayfasını açın.
 • Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum“u tıklayın.
Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır
 • Hesabınızı gerçekten kalıcı olarak kapatmak istediğinizi doğrulayın veya ücretli aboneliğinizi iptal edin. Silme işlemiyle ilerlemek için sol taraftaki siyah “Hesabı Kapat” seçeneğini tıklayın.
Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır
 • Hesabınızı kapatın veya sadece aboneliğinizi iptal edip sağdaki yeşil yere tıklayıun.
 • Bu sizi “Bizden ayrılmak istemenize üzüldük” yazan bir sayfaya götürecek ve hesabınızı kapatmak için beş adımlık süreci başlatacaktır. Her adımdan sonra ilerlemek için mavi “Devam” düğmesini tıklayın.
Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır
 • Doğru hesapta oturum açtığınızı doğrulayın. Mavi “Devam” düğmesini tıklayın.
 • Bunun doğru hesap olduğunu onayladıktan sonra “Devam”ı tıklayın.
 • Spotify, takipçilerinizi ve çalma listelerinizi kaybedeceğiniz konusunda sizi uyaracaktır. Sonuçları anladığınızı onaylayan kutuyu işaretleyin ve mavi “Devam” düğmesini tıklayın.
Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır
 • Bir sonraki sayfada tekrar “Devam” ı tıklayın. Hesabınızı hala kapatmak istediğinizi onaylamak için kaydolduğunuz hesaba gönderilen bir e-posta alacaksınız.
 • Aldığınız bağlantıyı açın ve son “Hesabımı Kapat” seçeneğini tıklayın. Bu yeşil bir düğme olarak görünür ve e-postayı aldıktan sonraki 24 saat içinde tıklanmalıdır.

Spotify Hesap Kapatma İşleminden Sonra Ne Olur?

 • Kullanıcı adınızı tekrar kullanamazsınız
 • Sahip olduğunuz listeler kaybolacaktır.
 • Sahip olduğunuz takipçiler silinecektir.
 • Kısacası her şeyiniz silinecektir.

İlginizi Çekebilir: Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify Hesap Kapatma İşlemini Geri Almak İstiyorum

Eğer hesabınızı kapattınız ve sonra pişman olduysanız burada yapmanız gerekenlerle ilgili Spotify tarafından çok açıklama yapılmamış. Ama kapatma işleminden sonra 2 hafta hesaba girmemeniz konusunda bizler uyarıyor. Yani eğer kapatma işleminin üzerinden 2 hafta geçmediyse ve hesabınıza tekrar girmeye çalışırsanız Spotify hesap kapatma işlemini geri alabilirsiniz.

Eğer 2 haftadan fazla süre geçtiyse yeni hesap açmanız gerekecek. Ama üzgünüz ki Spotify eski kullanıcı adınızı kullanmanıza izin vermeyecektir. Ve çalma listelerinizi baştan yapmanız gerekir. O yüzden yukarıda belirttiğimiz ”Free Hesabımı Koru” butonuyla hesabınızı korumaya alma yolunu da seçebilirsiniz.

Spotify Hesap Kapatma Nasıl Yapılır yazımızın sonuna geldik. Umarım sorunsuz bir şekilde işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olmuşuzdur.

İlginizi Çekebilir: Spotify Arkadaş Aktivitesi Görünmüyor Hatası (Çözümü)