Ana SayfaSpotifySpotify Gizli Oturum Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Gizli Oturum Nedir?

Her ne kadar bir dijital müzik platformu olarak bilinse de sosyal medya uygulaması olan Spotify gizli oturum nedir sorusu merak ediliyor. Söz konusu uygulamanın her geçen gün geliştiği biliniyor. Özellikle milyonlarca kişi tarafından ücretsiz kullanımı da söz konusu. Yalnızca müzik eserlerinin olduğu bir platformdan ise çok daha fazlası. Popüler olmasının başlıca unsurları arasında ise etkileşim özelliği geliyor.

Özellikle çok geniş bir arkadaş çevresine sahip kullanıcılar için ideal durum olan bu özellikle etkileşim yaşanıyor. Kullanıcının beğendiği, dinlendiği şarkıların arkadaşları tarafından görülmesi mümkün oluyor. Dinlediği müzik türlerini, şarkıları ya da sanatçıları sergileme imkanı da gerçek oluyor. Peki, isteğe bağlı olarak bu durumu saklama olanağı var mı? Spotify uygulama özelliğiyle buna evet cevabı verir.

Daha Fazla Oku: Spotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır?

Spotify Gizli Oturum Var Mı?

Spotify üzerinden takipleşme ise her zaman istenen bir şey değildir. Bundan dolayı Spotify gizli oturum nedir önem kazanıyor. Her zaman takip edilmek istemeyen ya da paylaşım yapmak istemeyenler için bu özellik hayat kurtarıcı niteliği taşıyor. Kolaylıkla yapılarak gizli oturumla bu uygulamayı kullanabilir, kimseyle etkileşime girmeyebilirsiniz. Farklı türlerden şarkılar dinlemek ve liste dışına çıkmak isteyenler için bu seçim oldukça popüler. Peki, Spotify gizli oturum nasıl yapılır?

Spotify Gizli Oturum Nedir

Spotify Gizli Oturum Yapma

  • Spotify uygulamasına girildikten sonra hemen profil bölümünden ayarlar açılır.
  • Ayarlar bölümünden aşağı kaydırma yapılarak Gizli Oturum seçeneğine girilir.
  • Profilin gizli oturum olarak kullanılması istenerek onay verilir.

Dakikalar içerisinde gerçekleştirilen bu işlemler neticesinde Spotify gizli oturumda kullanım başlar. Artık Spotify gizli oturum nedir ve nasıl yapılır soruları cevap bulmuş oldu. İstediğiniz zamana yine bu profil ayarları kısmından gizli oturum kaldırılabilir. Bu süre boyunca kişinin dinlediği şarkılar ve takip ettikleri gizli olarak kalır. Takipçileri ya da arkadaş listesindeki kişiler tarafından hiçbir şekilde görülmez.