Ana SayfaSpotifySpotify Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Spotify engel kaldırma hakkında araştırma yapmaya başladıysanız muhtemelen IP ve konum sebebi ile engellenmişsinizdir. Spotify’ın tüm ülkelerde kullanılmaması sebebiyle engellerin kaldırılması için bazı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Bunun yanında Spotify başka sebepler içinde engelleme yapabilmektedir. Bunların içerisinde güvenlik için güvenlik duvarları kullanan kuruluş, trafik sunucunun korunması için IP adreslerini engelleyen kurumlar, web proxy kullanan kamu alan ağları bulunmaktadır.

Spotify Engel Kaldırma Yöntemleri

  • Spotify engel kaldırma yöntemlerden ilki VPN olmaktadır.
  • Bunun için VPN’yi cihaza indirmek gerekmektedir.
  • Daha sonrasında açma ekranındaki on ya da switch ile VPN’nin etkinleştirilmesi gerekmektedir.
  • Son olarak da VPN çalışırken Spotify’ı açmanız gerekmektedir.
  • Coğrafi engelleyicileri aşmak için en sık kullanılan yöntemdir.

Spotify engel kaldırma yöntemlerinden bir diğeri de PROXY sunucusu olmaktadır. Proxy sunucuları VPN ile benzerlik göstermekle birlikte son kullanıcı açısından büyük farkları bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde IP adresiyle yeni bir sunucuya bağlanır ve engellenmemiş bir Sportify hesabına giriş yapabilirsiniz.

Spotify Engel Kaldırıcı

Son olarak engel kaldırıcı kullanılarak Spotify engelleri kaldırılabilir. Bu uygulamalar IP adresinin değiştirilmesine ve konumun gizlenmesine yardımcı olmaktadır. Belirtilen web sitesine erişim sağlarken bu uygulamalar açık bırakılır ve web sitesi erişim engelleme kaldırıcı gibi görünmektedir. Ancak bunun için sanal özel ağ ile birlikte çift katmanlı güvenlik önleminin alınması da gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Android, PC, iPhone)