Ana SayfaSpotifySpotify Çok İnternet Yer Mi?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Çok İnternet Yer Mi?

Spotify Çok İnternet Yer Mi diye merak mı ediyorsunuz? Spotify’ı kullanarak müzik akışının gerçekte ne kadar mobil veri kullandığını ve eğlencenizi etkilemeden veri tüketimini azaltmanın yollarını açıklayan bir kılavuz

Her gün Spotify’ı dinlemek için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Cevap “çok” ise, telefon planınızın veri ödeneğini istediğinizden daha hızlı karıştırıyor olabilirsiniz.

Burada Spotify’ın ne kadar veri kullandığını ve ayrıca platformun 50 milyon parçalık güçlü kitaplığından yararlanmanızı etkilemeden veri tüketiminizi azaltmak için bazı ipuçları ve önerileri ele alıyoruz. Bakalım Spotify Çok İnternet Yer Miymiş.

Spotify Çok İnternet Yer Mi
Spotify Çok İnternet Yer Mi

Spotify Çok İnternet Yer Mi?

Spotify’da müzik akışı sırasında ne kadar veri tüketildiğini ve bu verilerin ne kadarının aslında aylık veri ödeneğinize sayıldığını etkileyebilecek birçok faktör vardır. Spotify Çok İnternet Yer Mi sorusu biraz kompleks.

Spotify’ın dört gizli kalite ayarına sahip olmasıyla, akış kalitesi en büyük faktörlerden biridir: Düşük, Orta, Yüksek ve Çok Yüksek. Kalite ayarı ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla veri kullanılır.

Daha Fazla Oku: Deezer Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify’ın çeşitli kalite ayarlarının, üç dakikalık bir şarkıyı örnek olarak kullanarak ve bir saatlik çalma boyunca korunursa gerçek veri kullanımına nasıl dönüştürdüğü aşağıda açıklanmıştır. Buyurun size Spotify Çok İnternet Yer Mi sorusunun cevabı:

Kalite AyarıBit oranı1 dakikada harcanan internet1 saatte harcanan internet
Düşük24 kbits/s0.54MB10.8MB
Orta96 kbits/s2.16MB43.2MB
Yüsksek160 kbits/s3.6MB72MB
Çok Yüksek320 kbits/s7.2MB144MB

Spotify Nasıl Daha Az İnternet Harcar

Dinlediğiniz müziğin gerçek ses kalitesinden (bit hızına göre) ödün vermeye hazır olduğunuz sürece, verilerinizin normalde olduğundan çok daha ileri gitmesini sağlayabilirsiniz. Spotify Çok İnternet Yer Mi kadar nasıl daha az internet harcar sorusu da önemlidir.

Veri Tasarrufu’nu açın

En belirgin ve erişilebilir çözüm, Spotify’ın özel Veri Tasarrufu özelliğini açmaktır.

Bunu yapmak için telefonunuzda Spotify’ı açın, Ana sayfada olduğunuzdan emin olun ve ardından ayarlar menüsüne gidin (ekranın sağ üst köşesindeki dişli simgesi).

Size sunulan ilk seçenek ‘Veri Tasarrufu‘ olmalıdır – Android’deki geçiş düğmesine dokunun veya Veri Tasarrufu menüsüne atlayın ve ardından açmak için iOS’taki geçiş düğmesine dokunun.

Veri Tasarrufu, akış kalitesini otomatik olarak ‘Düşük’ olarak ayarlar ve belirli parçaları çalarken genellikle Spotify’da görünen kısa döngülü videolar olan Canvas’ı devre dışı bırakır.

Ses Kalitesi Ayarlarını Manuel Olarak Düşürün

Varsayılan olarak, Spotify’ın müzik kalitesi, internet bağlantınıza (hücresel veya WiFi) bağlı olarak akış kalitesini dinamik olarak değiştiren ‘Otomatik‘ olarak ayarlanmıştır.

Veri kullanımınızı azaltmak istiyor ancak Veri Tasarrufu’nu etkinleştirmek istemiyorsanız (belki de Canvas’ı gerçekten seviyor ve devam ettirmek istiyorsanız), bağlantı türünüz ne olursa olsun tutarlı kalması için akış kalitesini manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Veri Tasarrufu’nda özetlenen adımlarda olduğu gibi, telefonunuzda Spotify’ı açın, Ana sayfada olduğunuzdan emin olun ve ardından ayarlar menüsüne gidin (ekranın sağ üst köşesindeki dişli simgesi).

Android’de, ayarlar menüsünde Müzik Kalitesi’ne gidin ve Akış (ve isterseniz, İndir) açılır menüsünün yanında, bunu tercih ettiğiniz kalite ayarına getirin – unutmayın, daha düşük daha iyidir.

iOS’ta, Müzik Kalitesi’ne (ayarlar menüsündeki dokuzuncu seçenek) gidin ve üzerine dokunun ve Müzik Kalitesi ayar ekranında bir kez, Akış altında (ve isterseniz İndir altında) kaliteyi tercih ettiğiniz kalite ayarına değiştirin – unutmayın , alçak daha iyi.

Canvas’ı Devre Dışı Bırakın

Spotify Çok İnternet Yer Mi sorusuna ekstra bir boyut katan Canvas’tır. Mevcut müzik kalitesi ayarınızı değiştirmek istemiyor ancak yine de Spotify’ın veri tüketimini azaltmak istiyorsanız Canvas’ı kapatın.

Spotify’da, ayarlar menüsüne (ekranın sağ üst köşesindeki dişli simgesi) gidin ve – Android’de Canvas’a gidin ve özelliği kapatmak için düğmeyi çevirin.

iOS’ta, Spotify’ın ayarlar menüsünde bir kez Oynatma alt menüsünü açın (üçüncü seçenek aşağı), aşağı kaydırın ve ardından Kanvas’ın yanındaki düğmeyi çevirin.

Çevrimdışı Oynatın

Veriden tasarruf etmek için ses kalitesinden ödün vermek (veya Canvas’ı devre dışı bırakmak) istemeyeceğiniz her ihtimal vardır ve sorun değil!

Neyse ki, Spotify çevrimdışı oynatmayı destekler, yani WiFi’ye bağlıyken (böylece veri ödeneğinden hiçbirini kullanmadan) önceden telefonunuza parçaları indirebilir ve ardından tek bir mobil veri baytını tüketmeden istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. .

Spotify Premium ve Spotify Family kullanıcıları, Beğenilen Şarkıları, albümleri ve çalma listelerini ilgili ekranlarında indirme seçeneğini bulacaklar.

Her ikisi de indirme açma/kapatma özelliğine sahip Beğenilen Şarkılar haricinde, Android kullanıcıları albümleri ve çalma listelerini indirmek için bir geçiş bulurken, iOS kullanıcıları bir daire içinde aşağı bakan bir ok görecek ve bu ok, dokunulduğunda indirme işlemi tamamlandıktan sonra yeşile dönecektir.

Spotify Çok İnternet Yer Mi ile ilgili verdiğimiz bilgiler burada son buluyor.