Paylaş

Deezer Ne Kadar İnternet Yer?

Deezer bir Fransız çevrimiçi müzik akışı hizmetidir. Peki bu Deezer Ne Kadar İnternet Yer? Kullanıcıların Universal Music Group, Sony Music ve Warner Music Group (Deezer’in ana şirketi Access Industries’e aittir) dahil olmak üzere plak şirketlerinden müzik içeriğinin yanı sıra çeşitli cihazlarda çevrimiçi veya çevrimdışı podcast’leri dinlemelerine olanak tanır.

Paris’te yaratılan Deezer, Ocak 2019 itibariyle 30.000’den fazla radyo kanalı, 100 milyon çalma listesi, aylık 16 milyon aktif kullanıcı ve 7 milyon ücretli abonesiyle şu anda kitaplığında 73 milyon lisanslı parçaya sahiptir. Hizmet Web, Android, iOS, Windows Mobile, BlackBerry OS, Windows ve MacOS için kullanılabilir.

Deezer Ne Kadar İnternet Yer?

Yerel ofisleri kapatılmış olsa da, Avustralya’da Deezer müzik akışı hizmetine erişmeye devam edebilirsiniz. Deezer, müzik çalma için dört kaliteli ön ayar sunar.

Kompakt‘, saatte yaklaşık 58 MB kullanan 128 kbps müzik çalma sunar. “Dengeli“, WiFi oynatmayı otomatik olarak “Gelişmiş” ile aynı bit hızı olan 320 kbps’ye yükseltir.

Bu iki kaliteli ön ayar, akışlı müzik için saatte yaklaşık 144 MB kullanır. “Özel“, ses oynatma kalitesini 64 kbps’ye düşürürseniz saatte yaklaşık 29 MB internet harcar.

Deezer’da bir gigabayt veriyi kullanmak için “Özel”de yaklaşık 34 saatten fazla, “Kompakt”ta yaklaşık 17 saatten ve “Dengeli” ve “Gelişmiş“te 7 saate yakın bir akış gerekir.

Deezer Ne Kadar İnternet Yer

Deezer Smart Cache nedir?

Smart Cache, Deezer uygulamasından dinlediğin tüm şarkılar için geçici bir depolama alanıdır. Bu uygulama sayesinde Deezer daha az internet yer. Deezer Ne Kadar İnternet Yer diye sormak istemezseniz bu alanı iyi kullanın.

  • Smart Cache, önceden dinlediğiniz şarkıları indirir ve tekrar internet yemez.
  • Her şarkı çaldığında, bu şarkı cihazının Smart Cache kısmına indirilir. Smart Cache ayarlarına göre de diğer şarkılar da böyle indirilir.
  • Yakın zamanda dinlenmiş bir şarkıyı dinlerken, internetten çok büyük ölçüde tasarruf edersiniz.
  • Smart Cache, Deezer’in uygulama alanının bir parçasıdır. Smart Cache boyutunu artırarak internet harcamasını azaltabilirken, depolama alanınızı da kısıtlamış olursunuz.
  • Smart Cache’ye aayrılan limit dolunca eski şarkıları silmeye başlar.(en son dinlenen.)

Deezer Ne Kadar İnternet Yer yazımız burada sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Youtube Ne Kadar İnternet Harcar?