Ana SayfaSpotifySpotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme

Bir Spotify çalma listesi oluşturduysanız ve ilgi çekmeye başladıysa, Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme nasıl yapılır diye merak ediyor olmalısınız. Kimin sizi takip ettiğini de merak ediyor olabilirsiniz. Bu gerçekten son zamanlarda aşırı merak edilen konular arasında geliyor. Sizin de bunu merak etmeniz çok doğal. Ama bu özelliğin artıları varken aynı zamanda eksileri de var. Yani belki de çok isteyeceğiniz bir özellik değildir.

İlginizi Çekebilir: Discord Spotify Dinliyor Yapma Mobile – PC

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki, Spotify’da çalma listenizi tam olarak kimin beğendiğini görmenin bir yolu yok. Yalnızca her oynatma listesinin toplam beğeni sayısını görebilirsiniz. Kitaplığınızı seçin ve ardından profil simgenize tıklayın. Profili Görüntüle’yi ve son olarak Oynatma Listelerini tıklayın. Her oynatma listesi adının altında toplam beğeni sayısı görünür.

Ne yazık ki, Spotify artık size çalma listenizi tam olarak kimin beğendiğini öğrenmenin bir yolunu vermiyor, size yalnızca onu beğenen toplam kişi sayısını veriyor.

Spotify, 2013‘te bu özelliğe sahipti, ancak maalesef ondan kurtuldular.

Artık ürün içinde bireysel adları/profilleri görmenizi sağlayan tek özellik, Spotify’da hesabınızı/profilinizi takip eden kişilerin listesidir.

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme Tekrar Gelecek mi?

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme özelliğinin tekrar gelip gelmeyeceği merak konusu. Önceden Spotify’da var olan bu özelliğin neden kaldırıldığı da çok sorulan soruların başında geliyor.

Spotify’da çalma listenizi kimin beğendiğini görebilmek için bir özellik isteği, 2013‘te (Spotify’ın ondan kurtulmasından kısa bir süre sonra) yapıldı.

Neredeyse tam on yıldır, Spotify kullanıcıları Spotify Topluluğu forumlarında bu talebe oy veriyor ve yorum yapıyor ve Spotify’dan bu özelliği gerçekleştirmesini istiyor.

Bu özelliği talep eden Spotify kullanıcılarından 22.000‘den fazla oy ve biletle ilgili ne zaman müsait olacağını soran 1.700 yorum var!

en çok oy alan Spotify özelliği, çalma listesini kimin beğendiğini görün

Daha geçen hafta bir Spotify müşterisi, özelliği eklemek için Spotify’a yalvaran bir yorum yaptı.

Spotify Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme talebini en son 2019 yılının Ocak ayında ele aldı. Şunları söylediler:

“Bu fikri ‘Şu Anda Değil’ olarak tutuyoruz, çünkü bu, uygulamak için acil bir planımız yok. Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Paylaşacak yeni bir bilgimiz varsa, yeni bir durumla tekrar kontrol edeceğimize emin olabilirsiniz.”

Spotify’ın çalma listenizi tam olarak kimin beğendiğini / takip ettiğini görüntüleme özelliğini eklemeyi neden reddettiği tam olarak açık değil. Ancak net olan şu ki, Spotify’ın bu özelliği yakın zamanda eklemeye niyeti yok. Kamu baskısı lanet olsun.

Ama yine de üzerinize düşeni yapmaya çalışmak istiyorsanız, o özellik isteğine oyunuzu eklemeli ve Spotify’a neden henüz eklemediğini soran yorum yapmalısınız. Bir fark yaratıp yaratmayacağını kim bilebilir, ama denemeye değer. Sayılarda güç var!

Daha Fazlası İçin: İnstagram Spotify Hikaye Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görmenin Yolu Var Mı?

Ne yazık ki, bu konuda bir TON tıklama tuzağı var, ancak gerçek şu ki, Spotify çalma listenizi kimin beğendiğini görmek için güvenilir bir geçici çözüm veya hack yok.

Sayısız saatlerce YouTube videosu izledim ve bu konuyla ilgili birçok makale okudum, Hiçbiri Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme için bir yol sağlamıyor.

Çoğu, Spotify profiliniz yeni bir takipçi edinene kadar beklemenizi ve ardından son zamanlarda sizi takip eden kişinin de çalma listelerinizden birini beğenip beğenmediğini görmek için önceki çalma listenizi beğenme / takipçi sayınızı karşılaştırmanızı önerir.

Öncelikle, yeni takipçinizin aynı zamanda oynatma listenizi beğendiğini kanıtlamanın bir yolu yok. Ve kim bütün gün oturup Spotify takipçi sayısını izliyor ve çalma listelerinin beğeni sayılarını dakika dakika takip ediyor?

Bunun için sözümü al, bunun için bir hack mevcut değil. En iyi seçeneğiniz, özellik isteğine oy vermek ve yorum yapmak ve Spotify’ın bunu gerçekten oluşturmasını ummaktır.

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Sayılarına Görme Nasıl Yapılır?

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme olayı olmasa da sayılarını görebilirsiniz. Belirtildiği gibi, Spotify çalma listelerinde beğeni / takipçi ile yapabileceğiniz tek şey, kaç kişinin beğendiğini / takip ettiğini görmek.

Spotify’da çalma listelerinizden herhangi birinin sahip olduğu beğeni / takipçi sayısını görüntülemek için:

  • Uygulamayı açıp ekranın alt kısmındaki Kitaplığınız’ı seçerek başlayın.
  • Bu, en son çaldığınız şarkıların ve sanatçıların bir listesini çıkaracaktır. Profil simgeniz ve adınız ekranın üst kısmında görünecektir. Üstüne tıkla.
  • Şimdi en üstte adınızı göreceksiniz ve altında “Profili Görüntüle” yazmalıdır. Profili Görüntüle’yi seçin (masaüstlerinde sadece “Profil” yazacaktır).
  • Buradan tüm çalma listelerinizi, takipçilerinizi ve takip ettiğiniz herkesi göreceksiniz. Çalma Listeleri’ne tıklarsanız, tüm çalma listelerinizin tam listesi görünecektir.
  • Oynatma listesi başlığının hemen altında toplam beğeni / takipçi sayısını görmelisiniz.

Spotify’ın mobil uygulamada onlara “beğeniler” dediği, masaüstü versiyonunda ise Spotify’ın “takipçiler” olarak adlandırdığını belirtmekte fayda var. Onlar aynı şeydir.

Ayrıca, masaüstü versiyonunda, beğeni / takipçi sayısı, oynatma listesi başlığının hemen altında değil, sağında görünebilir.

Spotify Hesabınızı Kimin Takip Ettiğini Nasıl Görebilirsiniz?

Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görmeniz mümkün değil ama kimin takip ettiğini aşağıdaki adımlar sayesinde görebilirsiniz.

  • Spotify’da sizi tam olarak kimlerin takip ettiğini görmek için uygulamayı açıp ekranın alt kısmındaki Kitaplığınız’ı seçerek başlayın.
  • Bu, en son çaldığınız şarkıların ve sanatçıların bir listesini çıkaracaktır. Profil simgeniz ve adınız ekranın üst kısmında görünecektir. Üstüne tıkla.
  • Şimdi en üstte adınızı göreceksiniz ve altında “Profili Görüntüle” yazmalıdır. Profili Görüntüle’yi seçin (masaüstlerinde sadece “Profil” yazacaktır).
  • Buradan tüm çalma listelerinizi, takipçilerinizi ve takip ettiğiniz herkesi göreceksiniz. Takipçiler’e tıklarsanız, takipçilerinizin tam ayrıntılı bir listesi görünecektir.
  • Herkesi görmek için aşağı kaydırmanız yeterli!

Sonuç

2013’te Spotify, Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görmeyi sağlayan bir özelliğe sahipti, ancak bundan kurtuldular. Spotify Çalma Listesi Beğenenleri Görme özelliği tekrar gelebilir ama bir tarih vermemiz doğru olmaz.