Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Skoru Nasıl Artar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Skoru Nasıl Artar?

Snapchat popüler sosyal medya uygulamaları arasındadır. Snapchat skoru nasıl artar sorusu son zamanlarda popüler bir hale gelmiştir. Skorun artması durumu bazı işlemleri gerçekleştirince hızlıca artmaktadır. Peki Snapchat skoru nasıl artar bunu cevaplayalım.

Snapchat Skoru Nasıl Artar?

Snapchat skoru nasıl artar sorusunu cevaplamadan önce snapchat skoru nedir bu sorunun cevabını bilmek gerekir. Snapchat puanı, gönderilen görüntüler, açılan görüntüler, eklenilen snapchat kullanıcıları, gönderdiğiniz hikayeler ve farklı birçok işlem olmak üzere uygulamadaki etkin olma özelliği olarak belirleniyor. Birçok kullanıcı bu puanı birbiri ile rekabet etmek ve ödül kazanmak için kullanmaya ve nasıl artacağını öğrenmeye çalışmaktadır.

Snapchat Skoru Nasıl Artar?

Snapchat Puanı Nerededir?

Snapchat puanını hesabınızın profilinden kolayca öğrenebilirsiniz. İlk olarak Snapchat uygulamasındaki profil ikonuna basılır. Profil sayfanızın üst tarafında Snap kodunuz vardır. Ek kodunuzun alt tarafında isminiz ve sonra da üç gri bilgi bölümünü görürsünüz. Puanınıza tıkladığınızda iki farklı sayı görünür. Soldaki sayı, hesabınızı oluşturduktan sonra gönderdiğiniz post sayısı ve sağdaki sayı, aldığınız post sayısıdır.

Daha fazlası için : Snapchat Nasıl Siyah Yapılır?

Başka Kullanıcının Snapchat Puanı Nasıl Bulunur?

Başka kullanıcıların Snapchat puanını merak ettiğinizde ise kullanıcının üzerine tıklayarak bir sohbet penceresi açın. Sonra, ekranın sol üst köşesinde üç satır bulunan ikona basın. Ekranda kullanıcı adlarını ve puanı gösteren sayfa açılacaktır. Böylece kullanıcının kaç puana sahip olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Snapchat Skoru Nasıl Artar

Snapchat Puanı Nasıl Artar?

Snapchat puanı denilince bazı faktörler akla gelir. Bunların ne olduğu tam olarak bilinmese de bazı teoriler mevcuttur. Bu faktörler kesin olmasa da puanınızı arttıran faktörlerdir.

  • Gönderilen snapler
  • Alınan snapler
  • Eklenen kullanıcı sayısı
  • Gönderdiğiniz hikaye sayısı
  • Arkadaşlarınızla yaptığınız streak sayısı
  • Uygulamayı bir süre ara verip tekrar kullanmaya başladığınızda verilen artı puan

Snapchat puanınızı artırmak için ilk olarak uygulamayı aktif kullanmalısınız. Yani Snapchat’i ne kadar fazla kullanırsanız puanınız o kadar fazla artar. Bu konuda önemli bir konu var, puanınız yalnızca fotoğraf ve video göndererek artacaktır. Aynı mesajı birden fazla kullanıcıya göndererek ekstra puan alamazsınız. Genel olarak streak durumunuz ne kadar fazla olursa ve ne kadar fazla snap atarsanız puanınız o kadar fazla artar.

SNAPCHAT NEDİR?

Snapchat; Kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için videolu veya görüntülü anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine metin, fotoğraf, ses ve video gönderebilir. Kişisel olarak gönderilen dosyalar, gönderici tarafından maksimum 2 kez görüntülenebilir. Bu ücretsiz uygulama iOS ve Android platformlarında çalışabilir. Uygulamanın ilk versiyonu Eylül 2011’de piyasaya çıkarılmıştır. Kullanıcılarının %72’si kadın olan uygulama en çok Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılmaktadır.

Snapchat Skoru Nasıl Artar yazımızı burada sonlandırıyoruz.