Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Mor Snap Ne Demek?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Mor Snap Ne Demek?

Sosyal medya kullanımının arttığı şu günlerde Snapchat mor snap ne demek sorusu da sıklıkla gündeme gelmektedir. Siz de mor snapin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Gelin şimdi sizlere şöyle açıklayalım.

Bildiriminizde gelen snaplerin başka başka renkleri bulunmaktadır. Bunlar mor, kırmızı, mavi olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir. Bu farklılıklar gönderilen içeriğin türünü belirlemektedir. Bunun için de birçok kişi Snapchat mor snap ne demek sorusunu sormaktadır. O halde hadi gelin beraber açıklayalım.

Snapchat Mor Snap Ne Demek?

Snapchat mor snap, karşı tarafın video ya da hareketli içerik gönderdiği anlamına gelmektedir. Örneğin normal bir fotoğrafın üzerine müzik eklemesi durumunda da mor snap olarak karşınıza çıkacaktır. Ancak genel olarak videolu snap gönderilmesi durumunda mor snap bizi karşılar.

Eğer ki mor snapin geldiğini gördüyseniz video izleyebilecek bir ortamda olduğunuzu kontrol etmelisiniz. Çünkü önemli snaplerde sesi tam olarak yakalayamayabilir ve videonun önemli kısımlarını kaçırabilirsiniz.

Ya da ekran kaydını snape girmeden önce başlatırsanız bildirim gitmeden o snapi kaydedebilir ve sonradan izleyebilirsiniz. Ancak bu özellik için 3. Parti yazılımlardan ziyade cihazınızın kendi ekran kaydı özelliğini kullanmanız tavsiye edilir. Bazı programlarda bildirim gidebilmektedir.

Snapchat Mor Snap Ne Demek

Snapchat Mavi Snap Ne Demek?

Mor snap gibi mavi snap de bulunmaktadır. Bu snap çeşidi ise:

  • Sticker
  • GIF
  • Sohbet
  • Yazıyor
  • Ekran görüntüsü-ekran kaydı aldı
  • Arkadaşlık profilini ekran görüntüsü olarak aldı
  • Ses kaydı attı

Gibi farklı farklı durumlarda karşımıza çıkmaktadır. Mavi snap genellikle bilgilendirme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kırmızı snapte isim durum daha farklı. Normal atılan fotoğraflı snapler kırmızı olarak gitmektedir.

Kısacası Snapchat mor snap ne demek sorusu ile geri kalan renkleri de öğrenmiş olduk. İlerleyen güncellemelerde farklı renkler de gelirse yazımızı güncelleyerek onları da dahil edeceğiz. Eğer ki yanlışlıkla mavi snap göndermek istemiyorsanız (ekran görüntüsü aldı gibi) dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Private Screenshoots gibi programları kullanarak bildirim göndermeden ekran görüntüsü alabilirsiniz. Videolar için ise kendi cihazınızın ekran kaydı özelliğini kullanabilirsiniz. Direkt olarak tuş kullanımı ile ekran görüntüsü almanız durumunda mavi snap gidecektir.

Snapchat Cinsiyet Değiştirme hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.