Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Kısayol Oluşturma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Kısayol Oluşturma

Snapchat kısayol oluşturma işlemi yakın arkadaşları ile daha hızlı mesajlaşmak isteyenlerin aklına gelen ilk durumdur. Bu sayede sürekli onların isimlerini aratma zahmetinden kurtulursunuz ve yanlış kullanıcıya snap göndermezsiniz.

Snapchat Kısayol Oluşturma Nasıl Yapılır?

Snapchat içerisinde kısayol oluşturma işlemini yapmak istiyorsanız uygulamayı açtıktan sonra aşağıdaki işlemleri takip ediniz.

  • Ekranı sağa doğru kaydırarak sohbet kısmını açın veya alt menüde yer alan sohbet ikonuna da tıklayabilirsiniz.
  • Sohbet kısmına açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde “yeni sohbet” butonunu tıklayın ve kişiler listenizi açın.
  • Ardından kısayol listenizde olmasını istediğiniz arkadaşlarınızı seçin.
  • Son olarak “Sohbet” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Bu sayede çok konuştuğunuz arkadaşlarınız uygulama sayfasının en üstünde yer alacaktır. Attığınız snapler istediğiniz tüm arkadaşlarınıza anında ulaşacaktır. Kısayol içerisine kullanıcı ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz.

snapchat kısayol oluşturma

Daha fazlası için : Snapchat Anılar Nerede Bulunur ?

Snapchat Nedir?

Snapchat; Kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için videolu veya görüntülü anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine metin, fotoğraf, ses ve video gönderebilir. Kişisel olarak gönderilen dosyalar, gönderici tarafından maksimum 2 kez görüntülenebilir. Bu ücretsiz uygulama iOS ve Android platformlarında çalışabilir. Uygulamanın ilk versiyonu Eylül 2011’de piyasaya çıkarılmıştır. Kullanıcılarının %72’si kadın olan uygulama en çok Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılmaktadır.