Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Hızlı Ekle Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Hızlı Ekle Nedir?

Son dönemlerde Snapchat hızlı ekle nedir, sorusu Snapchat kullanıcıları tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu sorunun cevabından önce, Snapchat uygulamasını bilmeyenler için kısaca uygulama hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse; 

Snapchat, 2011 yılında kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murph ve Reggie Brown tarafından geliştirilmiş bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat, platformlar arası çalışma özelliğine sahiptir ve kullanıcılarının birbirlerine gerçek zamanlı olarak fotoğraf, ses, video ve yazılı metin göndermesini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. 

Snapchat Hızlı Ekle Nedir

Snapchat Hızlı Ekle Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Snapchat uygulamasının da kendisine ait pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri de hızlı ekle özelliğidir. Bu özellik hakkında bilgisi olmayan Snapchat kullanıcıları tarafından Snapchat hızlı ekle nedir, sorusu sıkça sorulmaktadır. 

Snapchat uygulamasındaki “hızlı ekle” seçeneğini Facebook uygulamasında bulunan “tanıyor olabileceğiniz kişiler” özelliği gibi düşünebilirsiniz. Bu özellik bir tür arkadaş ekleme özelliğidir. Snapchat’te arkadaş eklemenin pek çok yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi telefon rehberinizden arkadaş eklemektir. Bunun için şu adımları uygulamanız gerekir; 

  • Telefonunuzdan Snapchat uygulamasına girin. 
  • Ekranda sol üst köşede bulunan profil simgesine dokunun. 
  • Daha sonra “Arkadaş ekle” yazısına tıklayın. 
  • Bunu da yaptıktan sonra “Tüm kişiler” yazısına tıklayın. 
  • Bu aşamadan sonra rehberinizde bulunan kişileri senkronize edebilmeniz için karşınıza çıkan seçeneklerden “Devam” seçeneğini seçin. 

Bu işlemleri yaptıktan sonra Snapchat kişilerinizi sıralar ve rehberinizde bulunan Snapchat kullanıcılarını karşınıza çıkarır. Peki Snapchat hızlı ekle nedir? 

Snapchat Hızlı Ekle Özelliği

Snapchat hızlı ekle nedir, sorusunun cevabına gelecek olursak; bu özellik, uygulamaya girdiğinizde sağ üst köşedeki arkadaş ekle tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda bulunmaktadır. Bu ekranın en üst kısmında kullanıcı adını bildiğiniz arkadaşlarınızı aratabileceğiniz bir alan bulunur ve bu alanın hemen alt kısmında ise tanıyor olabileceğiniz kişilerin listesi “hızlı ekle” özelliği ile karşınıza çıkar.

Snapchat Hızlı Ekle’de Kimler çıkar

Snapchat, tanıyor olabileceğiniz kişilerin listesini genellikle telefon rehberinizden ve ortak arkadaşlarınızın bulunduğu kullanıcılardan yola çıkarak hazırlar. Eğer bu kişileri tanıyor ve eklemek istiyorsanız, isminin yan tarafında hazır bir şekilde bulunan “Arkadaş ekle” tuşuna basarak hızlıca ekleyebilirsiniz. Böylece eklemek istediğiniz kişileri kullanıcı adını aratmadan hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz. Snapchat hızlı ekle özelliği bu şekilde çalışmaktadır. 

Benzer bir içeriğimiz olan “Snapchat Galeriden Snap Atma Özelliği Nasıl Kullanılır” adlı makalemize göz atabilirsiniz.