Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Bitmoji Değiştirme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Bitmoji Değiştirme Nasıl Yapılır?

Snapchat bitmoji değiştirme nasıl yapılır, sorusunun cevabı pek çok Snapchat kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Bitmoji, kendi sanal karakterinizi, emojinizi oluşturabileceğiniz mobil bir uygulamadır. Yani bu uygulamayla kendi dış görünüşünüzü sanal ortama emoji karakteri olarak yansıtabilir, kişiye özel emojiler oluşturabilirsiniz.

Bitmoji oluşturmak için, bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirdikten sonra ise karşınıza çıkan yüzlerce vücut şekli, ten rengi, saç şekli, saç boyu, saç rengi vb. dış görünüşlerden kendinize benzeyeni seçebilir, ardından kendi avatarınızı oluşturabilirsiniz. 

Snapchat Bitmoji Nedir?

Snapchat, kurulduktan yıllar sonra Bitmoji uygulamasını satın aldı. Bu nedenle Bitmoji, Snapchat ile entegre bir uygulamadır ve Snapchat içinde kullanılabilmektedir. Bir sohbet sırasında kendi Bitmoji’nizi arkadaşınıza gönderebilirsiniz, uygulamadaki avatarınız yapabilirsiniz ve insanlar sizin profilinize girdiğinde karşılarına çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bitmoji’nizi sonradan değiştirebilir, verdiği poza kadar düzenleyebilirsiniz. 

Snapchat Bitmoji Değiştirme Yaparken Hangi Adımlar İzlenmeli?

Snapchat Bitmoji değiştirme konusuna gelecek olursak, Bitmoji avatarınızı değiştirmek istiyorsanız bu değişimi Bitmoji uygulamasında yapabilirsiniz. Avatarda yaptığınız herhangi bir değişiklik, Snapchat uygulamasıyla senkronize edilecektir. Yani yeni avatarı Snapchat hesabınıza aktarmanıza gerek kalmayacaktır. 

Bitmoji avatarınızı değiştirmenin diğer yolu ise şu şekildedir; 

  • Telefonunuzdan Snapchat uygulamasına girin. 
  • Sol üst köşede bulunan profil simgesine dokunun. 
  • Profilinize girdiğinizde karşınıza Bitmoji’nizin 3D modeline dokunun. 
  • Ardından karşınıza çıkan seçenekler arasında “Selfie’yi değiştir” seçeneğini seçin. 
  • Karşınıza çok sayıda ifade çıkacaktır, bu ifadelerden birini seçin ve “Bitti” simgesine dokunun. 

Bunları yaparak Bitmoji avatarınızın yüzündeki ifadeyi kolayca değiştirebilirsiniz. 

Snapchat Yeni Bitmoji Nasıl Yapılır?

Eğer Bitmoji Selfie’yi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır: 

  • Snapchat uygulamasına girin. 
  • Ekranın sol üst köşesinde bulunan profil tuşuna basın. 
  • Profilinize geldikten sonra, üst bölmede bulunan Bitmoji 3D modelinizin sol alt kısmında bulunan askı sembolüne tıklayın. 
  • Karşınıza çıkan ekranda Bitmoji avatarınızın kıyafetlerini değiştirebilirsiniz. Askı tuşunun bulunduğu sırada diğer dış görünüş özellikleri de bulunmaktadır. Bu sırada bulunan sembollerden yola çıkarak değiştirmek istediğiniz dış görünüşü kaydırarak bulabilirsiniz. 
  • Avatarınızı düzenledikten sonra sağ üst köşede bulunan “kaydet” tuşuna basarak yeni avatarınızı kullanabilirsiniz. 

Snapchat Selfie Bitmoji Nasıl Yapılır?

Bu iki seçenekten herhangi birini kullanarak Snapchat Bitmoji değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bitmoji avatarınızın yüzüne Bitmoji Selfie’yi kullanarak bir ifade yerleştirebilirsiniz. Seçebileceğiniz çok sayıda ifade türü vardır ve buna Bitmoji Selfie denilmektedir. 

Benzer bir içeriğimiz olan “Snapchat Film Rulosu Nedir?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.