Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Galeriden Snap Atma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Galeriden Snap Atma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat galeriden snap atma özelliği sıkça merak edilen özellikler arasında yer alıyor. Snapchat; 2011 yılında Evan Spiegel, Bobby Murph ve Reggie Brown tarafından geliştirilmiş bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Her sosyal medya uygulamasının kendine ait bir özelliği vardır. Snapchat galeriden snap atma, Snapchat uygulamasına ait bir özelliktir. Platformlar arası çalışma özelliğine sahip olan uygulama, kullanıcılarının birbirlerine gerçek zamanlı olarak fotoğraf, ses, video ve yazılı metin göndermesini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamanın en sevilen özelliklerinden biri diğer kullanıcılarla yapılan paylaşımların iz bırakmadan ortadan kayboluyor oluşudur.

Snapchat Snap Atma

Gönderilen dosyalar gönderen kişinin önceden belirlediği süre boyunca 2 defa görüntülenebilir. Uygulamadan çektiğiniz fotoğraflar üzerinde oynamalar yaparak fotoğrafları daha eğlenceli hale getirebilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Snapchat üzerinden paylaştığınız fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız gönderdiğiniz kullanıcılar tarafından kısa bir süreliğine görüntülenir ve daha sonra silinir. Önceden paylaşılan gönderiler, Snapchat sunucusuyla kullanıcıların cihazlarından silinir.

Uygulamada anlık olarak çekilen fotoğrafları arkadaşlarınıza göndermeniz “snap atmak’’ olarak tabir edilir. Bazı kullanıcılar anlık olmayan, önceden çekilmiş fotoğraflarını snap olarak karşı tarafa göndermek isteyebilir. Snapchat’te fotoğrafları önceden kaydedip daha sonra tarihlerin görünmemesini sağlayarak bu fotoğrafları paylaşmak mümkündür. Öncelikle bu fotoğrafları paylaşırken galeriden paylaşılması gerekir.

Snapchat Galeriden Snap Atma Özelliğini Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

Snapchat galeriden snap atma özelliğini uygulamak için uygulamanız gereken aşamalar şunlardır:

 • Uygulamaya girin.
 • Ortada bulunan kamera simgesine tıklayarak kamera ekranına gidin ve fotoğraf çekme tuşunun solunda bulunan galeri simgesine tıklayın.
 • Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Daha sonra sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basın.
 • Snap düzenle seçeneğini seçin.
 • Bu seçeneği seçtikten sonra sağda bulunan makas simgesini bulun ve tıklayın. Bu simgeye tıkladıktan sonra ekranınız kararacaktır.
 • Sonrasında parmağınızla tüm resmin çevresini çizin ve çıkartma simgesine basın.
 • Çıkartma simgesine bastıktan sonra o alandan çıkarak kamera ekranına geri gidin. Ve herhangi bir şeyi snap atın.
 • Daha sonra sağdaki çıkartma simgesine basın. Sonrasında makas simgesine tıklayın ve daha önce oluşturduğunuz çıkartmaya basın.
 • Bastığınız çıkartmayı ekranı kaplayana kadar büyütün.
 • Bunları uyguladıktan sonra tek yapmanız gereken hikayenize bir snap eklemek ya da arkadaşınıza göndermektir.

Bu adımları izleyerek eskiden çektiğiniz fotoğrafları snap olarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Benzer bir içeriğimiz olan “Snapchat Film Rulosu Nedir?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.