Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Bildirim Kapatma (Android ve IOS)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Bildirim Kapatma (Android ve IOS)

Snapchat bildirim kapatma işlemi nasıl yapılır? Bildirimleri de devre dışı bırakabilir miyiz ve eğer öyleyse, bu Android veya iOS’ta tam olarak nasıl çalışır? Günde kaç tane push bildiriminin bir araya geldiğine ve çeşitli eylemler hakkında bilgilendirilmek isteyip istemediğinize bağlı olarak birçok Snapchat kullanıcısını ilgilendirebilecek bir soru, bildirimler çok pratik olabilir ama bazen de can sıkıcı olabilir, özellikle de çok fazla olduğunda. Sadece birkaç basit adımla Snapchat’teki bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz, ancak aynı hızla tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Snapchat Bildirim Kapatma ve Açma

Snapchat bildirimlerini ayarlayabilirsiniz. Snapchat bildirimlerini zil sesi veya çalan, titreşen, LED yanıp sönen veya genel olarak bildirimi açıp kapatmak şeklinde istiyorsanız, hepsini uygulama ayarlarından kolayca yapabilirsiniz. Prosedür hem Android hem de iOS için aynıdır.

  • Telefonunuzda Snapchat uygulamasını başlatın.
  • Şimdi ana ekranın sol alt tarafındaki hayalet simgesine ve ardından sağ üstteki dişli simgesine dokunun.
  • Ayarlarda artık “Gelişmiş” altındaki “Bildirim Ayarları”nı açıp değiştirebilirsiniz.
  • Burada yalnızca bildirim sesini veya yanıp sönen LED’i etkinleştirmek veya devre dışı bırakmakla kalmaz, aynı zamanda tam bildirimi de etkinleştirebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Snapchat bildirim kapatma işlemini kolay bir şekilde başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Bildirim Sesi Değiştirilebilir Mi?

Snapchat’teki bildirim sesi hem Android hem de iOS’ta yalnızca sınırlı ölçüde değiştirilebilir. Sistem genelinde bildirim seslerini değiştirebilseniz de bu, diğer uygulamalar için de geçerlidir. Mevcut Snapchat versiyonunda sadece Snapchat bildirim seslerini değiştirmek mümkün değil. Bazı üçüncü parti uygulamalar sayesinde bu ne kadar mümkün gözükse de  uygulama ve hesap güvenliği açısından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Daha Fazla Oku: Snapchat Kum Saati Kaç Saat Sürer?