Ana SayfaDizi-FilmSavaşçı Ne Zaman Başlayacak 2022?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Savaşçı Ne Zaman Başlayacak 2022?

“Savaşçı Ne Zaman Başlayacak 2022?” yaz mevsimin sonlarına gelinmesiyle birlikte daha fazla sorulmaya başlandı. Savaşçı dizisi; Limon film imzalı 2017 yılında ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkan bir Türk yapımı askeri ve dram türünde televizyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Volkan Kocatürk, Hakan İnan, Bülent İşbilen, Murat Saraçoğlu, Günay Günaydın, Doğan Ümit Karaca, Osman Taşçı, Şafak Baş ve Eray Koçak üstlenmiştir. Dizinin senaryosu ise Süleyman Çobanoğlu tarafından kaleme alınmıştır. 

Savaşçı dizisi, dünyanın en zor şartlarında tüm güçlüklere katlanarak görevlerini yapan adanmış kahramanların (Bordo berelilerin) hikayesini anlatmaktadır. İzleyicileri tarafından sevilerek takip edilen bu dizi, en son 5. sezonuyla 2021 yılında ekranlardaydı. Şimdilerde ise Savaşçı dizisinin izleyicileri tarafından Savaşçı ne zaman başlayacak 2022 sorusu sıkça sorulmaktadır. 

Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizinin çekim yeri olarak ilk önce Doğu Anadolu Bölgesi istenmiştir. Ancak bölgedeki olumsuz hava şartları nedeniyle dizinin çekiminin farklı şehirlerde yapılma kararı alınmıştır. Dizinin pek çok sahnesinin çekimi için dağlık alanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Dizinin pek çok sahnesi Konya’da çekilmiştir. Dağ sahneleri için de Ankara’ya set kurulmuştur ve çekimler Ankara’da yapılmıştır. Savaşçı Ne Zaman Başlayacak 2022? sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Savaşçı Ne Zaman Başlayacak 2022?

Dizinin izleyicileri tarafından sıkça sorulan Savaşçı ne zaman başlayacak 2022 sorusunun cevabına gelecek olursak; Savaşçı dizisi 4. sezonundan sonra koronavirüs salgını sebebiyle ekranlardan uzun bir süre uzak kalmıştı. Bu uzun aranın ardından dizinin 5. sezon çekimlerine başlandı. Diziye 5. sezonda Tamer Karadağlı’nın katılması heyecan yaratmıştı. Ancak Tamer Karadağlı, birkaç bölüm oynadıktan sonra diziden ayrıldı. Tamer Karadağlı’nın diziden ayrılmasından kısa bir süre sonra, dizinin sevilen oyuncularından biri olan Berk Oktay da diziden ayrıldı. Berk Oktay’ın da gitmesiyle seyirciler hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte dizinin reytingleri hızlı bir çöküş yaşadı. Reytinglerinde düşüş yaşayan diziyle ilgili final kararı alındı ve dizi 5. sezonunun 109. bölümünü 2021 haziran ayında yayınlayarak ekranlara veda etti. 

Özetlemek gerekirse; 5. sezonda oyuncuların ayrılmasıyla birlikte reytinglerinde düşüş yaşayan Savaşçı dizisi, final yapma kararı aldı ve final bölümünü 2021 yılının haziran ayında yayınlayarak ekranlara kalıcı olarak veda etti. Yani Savaşçı, 2022 yılında yeni sezonuna başlamayacak.

Benzer bir yazımız olan “Üzgün Çizgi Film Karakterleri” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.