Ana SayfaDizi-FilmÜzgün Çizgi Film Karakterleri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Üzgün çizgi film karakterleri farkında olmasak da pek çok mesaj verir. Hepimizin çocukken çizgi film izlemeyi çok severdik. Hatta birçok kişinin favori çizgi filmi ve karakteri olurdu. Sevimli çizgi film karakterlerini ve başlarından geçen eğlenceli olayları hepimiz büyük bir keyifle izlerdik. Ancak izlediğimiz çizgi filmlerin bazıları mutlu sonla bitmedi. Hatta sevdiğimiz bazı çizgi film karakterleri psikolojik hastalıklara sahiptir.

Mutsuz Çizgi Film Karakterleri

Üzgün çizgi film karakterleri, psikolojik hastalıkları olan çizgi film karakterleri şunlardır;

Safinaz

Çok sayıda kişinin favori çizgi film karakterlerinden biri olan san finans anoreksiya hastalığına sahiptir. Anoreksiya hastaları kendilerini çok şişman görürler ve zayıflamak için yemek yemezler. Bu durum fiziksel ve psikolojik bir hastalıktır. Yani anoreksiya hastaları fazla kilolu olmaktan korktukları için çok az ya yemek yerler ya da hiç yemek yemezler.

Daffy Duck

Daffy Duck karakteri de pek çok kişi tarafından sevilmektedir. Bu karakterin psikolojik sorunu da dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğudur. Bu hastalık da genellikle kendisini çocukluk döneminde gösterir. Belirtileri şunlardır;

  1. Dikkat dağınıklığı
  2. Aşırı hareketlilik
  3. Unutkanlık
  4. Tepki kontrolsüzlüğü
  5. Kolayca başka şeylere yönelme
  6. Genellikle çocukluk çağında başlar ve ergenlikte de devam eder. Erkek çocuklarda daha sık görülür. Erkek çocuklarda hiperaktivite görülürken kız çocuklarında dikkat eksikliği daha sık görülür. Daffy Duck karakteri de bu belirtilere ve hastalığa sahiptir.
Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Speedy Gonzales

Speedy Gonzales karakterinde ise amfetamin bağımlılığı vardır. Amfetamin, bazı psikolojik bozuklukların tedavisi ya da kilo, iştah kontrolü için kullanılan sentetik bir uyarıcıdır. Yaygın kullanılan bir ilaçtır ve bu nedenle kolay elde edinilebilir. Yasa dışı olarak en çok kullanılan uyarıcı maddelerden biridir. Yan etki olarak şizofreni benzeri psikozlara yol açar. Seratonin sendromuna sebep olma ihtimali vardır.

Tazmanya canavarı

Tazmanya Canavarı karakterinde pasif- agresif kişilik bozukluğu görülmektedir. Bu hastalığa sahip kişiler sosyal ortamlardan çekinirler. Uyumlu değildirler ve genelde huysuz olurlar. Saldırgan ve sinirli tavırlar sergilerler ve sonrasında pişman olurlar.

Üzgün Çizgi Film Karakterleri Wallpaper

Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Karavana Sam

Karavana Sam karakterinde ise psikomotor ajitasyon görülür. Bu hastalık, genellikle az ya da çok tutarsız aşırı davranış olarak tanımlanır.

Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Temel Reis

Hepimizin çok sevdiği Temel reis karakterinde ise gigantizm görülür. Gigantizm, aşırı büyüme durumuna denir.

Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Eeyore

Bu sevimli karakterde ise narkolepsi görülür ve narkolepsi, aşırı uyku eğilimi olarak tanımlanır.

Üzgün Çizgi Film Karakterleri

Marvin Martian

Bu karakterde ise Napolyon kompleksi vardır. Bu, çok kısa insanlarda görülür. Bu kişiler boylarının kısalığını aşırı agresif ve otoriter tavırlar sergileyerek telafi etmeye çalışır.

Bu karakterler, yaşadıkları psikolojik sorunlar nedeniyle üzgün çizgi film karakterleri olarak tanımlanmaktadırlar.

Benzer bir içeriğimiz olan “Disney Plus Destekleyen Cihazlar” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.