Ana SayfaDizi-FilmRomantik Asya Film Önerileri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Romantik Asya Film Önerileri

Asya ülkelerinde yayınlanan dönemimizde sıklıkla tercih ediliyor. Sizde Güney Kore, Çin, Japonya ve Tayland romantik Asya film önerileri bir araya topladık. Listemizde en yüksek IMDb puanına sahip olan Asya filmlerini bulabileceksiniz. Gelin en iyi Romantik Asya Film Önerilerine hep beraber bakalım.

Parazit

Romantik Asya Film Önerileri

Kore yapımı filmlerden birisi olan Parazit, 2019 yapımı olmakla birlikte türü ise dram ve romantik olmaktadır. Kim ve Park ailelerini konu alan filmde Kim ailesi son derece fakir olurken Park ailesi ise tam tersine zengindir ve ihtişamlı bir hayatları vardır. Kim ailesi üyelerinin Park ailesinin yanında kimliklerini saklayarak işe başlaması ile gelişen olayları anlatır.

Hizmetçi

8.1 IMDb puanına sahip olan hizmetçi Japon yapımı filmlerinden birisi olmaktadır romantik dram ve gerilim türlerinde olan hizmetçinin Konusu ise hizmetçi olarak Japon varsın de çalışmaya başlayan bir kadının evin sahibine dolandırmak amacıyla kendine aşık etmek istemesidir.

Daha Fazla Oku: İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

Romantik Asya Film Önerileri

Listemizde en romantik Asya filmlerini bulabilirsiniz.

First Love

Romantik Asya Film Önerileri

7,7 IMDb puanına sahip olan First Love, Tayland yapılmış isimlerden birisi olmaktadır. 14 yaşında sıradan bir okul öğrencisi olan Nam’ın okulun en popüler çocuğuna olan gizli aşkını konu alan film, Nam’ın başından geçenleri anlatmaktadır.

200 Pounds Beauty

Son dönemlerin sinema dünyasını kasıp kavuran Kore yapımı filmlerden birisi olan 200 Pounds Beauty, 7 IMDb puanına sahip olmaktadır. Güney Koreli bir şarkıcı için dudak senkronizasyonu yapan Hanna’nın Amy’e olan gizli aşkını konu alan filmde Hanna aşık olduğu adamdan aşağılayıcı sözler duyana kadar fiziğini göz ardı etmiştir. Daha sonrasında onu etkilemek bir  dizi estetik operasyon geçirerek yeni bir kimlikle  Amy’nin karşısına çıkan Hanna planladığı gibi Amy’i etkileyebilecek midir?

My Sassy Girl

Romantik asya film önerileri arasındaki bir diğer film se 8,2 IMDb puanı ile My Sassy Girl olmaktadır. Filmin konusunu ise bir akşam işinden evine dönmekte olan Kyun-woo’nun metroda çok güzel ama körkütük bir kızı trenin altından kurtarması ve sonrasında da trende ona destek olması sebebiyle trendeki diğer yolcular çocuğun kızın arkadaşı olduğunu düşünür ve bu sebeple de Kyun-woo kızı bırakıp gidemez.

A Millionaire’s First love

Romantik Asya Film Önerileri

7,4 IMDb puanına sahip olan A Millionaire’s First Love da Kore filmlerinden birisi olmaktadır. Filmin konusunu ise 18 yaşına bastığında milyoner büyük babasından büyük bir miras devralan Kang Jae-kyung aynı zamanda şımarık ve sorumsuz bir genç olmaktadır. Bu sebeple de dostluğa, aşka, adalete ve eğitime ihtiyaç duymaz. İhtiyaç duyduklarının ise parası sayesinde kolaylıkla sahip olacağını düşünür. Ancak genç mirasyediyi büyük bir sürpriz beklemektedir. 18 yaşına bastığının ertesi günü açıklanan vasiyetname de mirası alabilmesi için gerekli şartları yerine getirmesi yer alıyor. Aksi halde büyük babasından kalan tüm miras hayır kurumlarına dağıtılacaktır.

Güney Kore Romantik Film Önerileri

Güney Kore’ye Ait en romantik film önerileri aşağıda listemizde!

Chilling Romance

Romantik asya film önerileri bir diğeri ise 7,1 IMDb puanı ile Chilling Romance olmaktadır. Filmin baş kahramanı ise çocukluğundan beri hayaletleri görme yeteneğine sahip olan Yeo-ri olmaktadır. Ancak hayaletler belirdiğinde çevresinde bulunan kişilere değişik şeyler olmaktadır. Bu sebeple de Yeo-ri kendisini dış dünyadan soyutlamayı tercih eder. Fakat sokak sihirbazı olan Jo-goo’nun Yeo-ri’ye iş teklif etmesiyle olaylar değişmeye başlar.

A Moment to Remember

8,3 IMDb puanı ile izleyicilerden yüksek not alan A Moment Remember, Su-jin’in istasyonda ekilmesi ile başlamaktadır. Patronu ile birlikte uzaklara kaçmayı planlayan Su-jin’in bu hareketi başta kendisi olmak üzere ailesine de zarar veriyor. Ayrıca son derece unutkan olan Su-jin’in bir gün markette çantasını ve kolasını unutması ile de olaylar gelişiyor.

A Werewolf Boy

Romantik asya film önerileri bir diğeri ise A Werewolf Boy olmaktadır. 7,3 IMDb puanına sahip olan filmin konusunu ise bir kızın uzaklarda bir evde bir kurt adam bulması ve ona aşık olması oluşturmaktadır.

Only You Always

Büyük beğeni toplayan Kore romantik filmlerinden bir diğeri ise Only You Always olmaktadır. Filmin kahramanlarını düzensiz bir hayat yaşayan bir boksör ile gözleri görmeyen bir kadın oluşturuyor. İki karakter arasında gelişen aşkı konu alan filmin IMDb puanı ise 7,8 olmaktadır.

The Classic

Romantik asya film önerileri listesinde 7,9 IMDb puanı ile yer alan The Classic, küçük yaşında babasını kaybeden ve annesinin de çalışmak için yurt dışına gitmesi gereken bir kızın hikayesini konu almaktadır. Yalnız başına yaşayan ve üniversite öğrencisi olan Ji-hae, aynı zamanda sürekli olarak geçmişe özlem duymaktadır.

Must Be… Love

Filipinler yapımı olan Must Be… Love, yakın arkadaş olan patricia ve Ivan arasında zaman içerisinde gelişen aşkı anlatmaktadır. Erkek çocuğu gibi olan Patricia’nın Ivan’a aşık olmasına rağmen Ivan’ın Patricia’yı arkadaşı olarak görmesi ve onun kuzenine aşık olması üzerine gelişen olayları anlatmaktadır.

Baby And Me

Kore yapımı filmlerden birisi olan Baby And Me serseri bir öğrenci olan Han Jun So’nun başından geçenleri konu almaktadır. Karakterin aklını başına toplaması için ailesinin 100 Dolar bırakarak evi terk etmesine rağmen olanları umursamayan Han Jun So, alışveriş yapmak için bırakılan para ile markete gider. Market sepetinin yanından kısa bir süre için ayrılıp geri dönmesinin ardından ise sepetinde bir bebek bulur ve bebeğin yanında onun çocuğu olduğunu belirten bir mektup bulur.

İlginzi Çekebilir: En İyi Gizem Filmleri 2022

Hot Young Bloods

Bir grup liseli gencin arasında geçen dostluğu ve aşkları anlatan film 1980’lerin Güney Kore’sinde geçmektedir. Lise de kadınlardan kurulu bir çetenin lideri olan Young-sook aynı zamanda gizli bir aşka da sahiptir. Aşık olduğu çocuk ise lisenin en çapkın çocuğudur ve bu sebeple okuldaki tüm kızları etkilemeye çalışır. Gwank-sik aynı zamanda rakip okulun erkekler çetesinin de lideri olmaktadır.

Love You You

Romantik asya film önerileri arasında yer alan bir başka film ise Çin yapımı olan Love You You olmaktadır. Film bir avukatlık şirketinde çalışan Xia Mi’nin yasa dışı işler yürüttüğünden şüphelendiği You Lele’yi araştırmak için kimliğini saklayarak çok güzel bir adaya gitmesi ile ikili arasında doğan aşkı konu almaktadır.

Hello Stranger

Tayland yapımı olan film romantik film sevenler tarafından da beğenilmektedir. Bir kız ve erkeğin kaderin bir oyunu ile Seul’de karşılaşmalarını ve daha sonrasında yaşadıkları aşkı konu almaktadır.

Suddenly It’s Magic

Tayland yapımı romantik filmlerden bir diğeri olan Suddenly It’s Magic filminin konusu yolları bir şekilde kesişen Taylandlı bir süper star ile Filipinli bir pastacının aşkı oluşturmaktadır.

Love 911

Eşini kaybeden bir itfaiyeci ile içinden geçenleri kimse ile paylaşmayan bir doktorun aşkını konu alan filmde ikili zaman içinde düşüncelerini açmayı öğrenmektedir.

Daha Fazla Oku: Dünyanın En Çok Ödül Alan Filmleri

Bip Jip

Romantik asya film önerileri listemizde 8,1 IMDb puanı ile yer alana ve Kore yapımı filmlerden birisi olan Jip Bip’in konusu da bir hayli farklı olmaktadır. Filmin erkek karakteri tatilde olan kişilerin evlerine giren ve bu kişilerin evlerinde uyuyup yemeklerini yedikten sonra çamaşırlarını yıkayıp bozuk aletlerini tamir eden biridir. Filmin kadın kahramanı ise eşinden şiddet gören eski bir modeldir. Bir gün adam evi boş zannederek girer. Ancak kadın evdedir ve ikili bir süre birbirlerini görmeden yaşar. Bir gün karşılaştıklarında ise aralarında iletişim kurmak için sözcüklere ihtiyaçları kalmamıştır.