Ana SayfaOyunPUBGPUBG KD Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG KD Nedir?

Son zamanların en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG, çok oyunculu, FPS türünde bir oyundur. PUBG KD Nedir sorusunun cevabı ise FPS olmasından dolayı önem arz ediyor. PUBG teknolojik cihazlarınızdan oynayabileceğiniz bir video oyunudur. Açılımı Player Unknown’s Battlegrounds’tur.

PUBG’nin temel amacı hayatta kalmaktır bunun için de rakip oyuncuları silahlar ile öldürerek ve kendinizi de kask, zırh ve bunlara benzer ekipmanlar ile koruyarak ilerlersiniz. Oyun en başta 100 oyuncu ile birlikte bir uçakta oyuna başlar. Şimdi de oyunun içindeki bir terim olan PUBG KD nedir inceleyelim.

PUBG KD Nedir?

PUBG KD’deki KD, İngilizce’de “kill” (öldürmek) ve “death” (ölü) kelimelerinin kısaltmasıdır. Kısaca leş sayma sistemi de denebilir. Ne kadar oyuncu öldürdüğünüz ve sizin de ne kadar öldürdüğünüz hesaplanır. Oyunu oynayan oyuncular PUBG KD seviyesini yüksekte tutmaya çabalar.

PUBG KD Nedir

Az ölüp çok insan öldürmek işinize gelir. Bu sayede de üst liglere çıkabilirsiniz ki bu da oyundaki başarınızı göstermektedir. En yüksek seviye fatih seviyesidir. Bu oran yaklaşık 2.5’un üzerinde ise başarılısınız demektir.

PUBG KD Nasıl Arttırılır

PUBG KD kasabilmek için yapmanız gerekenlerden bir tanesi oyunda ölüm sayınızı azaltmak için çok iyi saklanmalı ve kendinizi çok iyi kollamalısınız ama savunma yaparken de saldırmayı unutmamalısınız. Acemi ve bot olan oyuncuları öldürerek ve kendinizi hemen riske atmayarak bir adım atabilirsiniz.

Bir diğer nokta ise oyunda silahların kullanımı kadar canları da iyi değerlendirmek önemlidir. Aynı zamanda takım üyeleri ile iyi anlaşmak ve koordine olmak önemli noktalardandır. Tabii bu bahsettiğimiz PUBG KD oranı da diğer oyunculara karşı gizlenebilir.

Genelde acemi oyuncular bunu gizlese de değişik taktikleri olanlar da gizleyebilir. Çünkü farklı teknikler ile oyunda ilerlemeyi düşünen oyuncular stratejilerini gizlemek isteyebilir ve oyun içinde dikkat çekmeyerek daha az saldırıya uğramış olur.

Daha Fazla Oku: PUBG TP Nedir?