Ana SayfaOyunPUBGPUBG TP Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG TP Nedir?

PUBG gibi oyunlarda adından sıkça söz ettiren TP, oyuncular için oldukça önemlidir. PUBG TP Nedir diye soran arkadaşlar için ayrıntılı bir rehber hazırladık. Bazı oyuncular XP kazanmak için daha fazla maç oynar, oyunda daha fazla zaman harcarlar.

TP terimi PUBG’ye özel değildir. Bu ifadeyi çeşitli oyunlarda duyabilirsiniz. Bu terim özellikle Battle Royale ve MOBA türü savaş oyunlarında kullanılmaktadır. TP ile birlikte “TP’de azalma”, “TP artışı” gibi ifadeler oyun terminolojisinde yer almaktadır. Artık oyunların kendi terminolojisi olduğu için tüm terimleri takip etmek oldukça zahmetli. Bu nedenle PUBG TP’nin ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden PUBG TP Nedir sorusuna açık bir yanıt vereceğiz.

PUBG Derecemi Nasıl Yükseltirim?

En çok hangi oyun modunu beğendiğinize karar verin ve tercih ettiğiniz oyun modunda sıralamanızı yükseltmeye odaklanın.

Öldürmek yerine her zaman güvenli bölgeyi seçin. Yalnızca Klasik mod oyunlarından alınan puanlar dikkate alınır.

PUBG XP Nasıl Kazanılır ve Hızlı Seviye Atlanır?

Daha fazla hayatta kalın: Uzun süre hayatta kalmak TP açısından çok önemlidir. Bir maçta hayatta kaldığınız her 5 dakikada bir 2XP kazanacaksınız.

Görevleri Tamamla: Bu adım açıkça XP kazanmanın ana yoludur.

Seviye atla: İşin garibi, bazı seviyeler aslında size ödül olarak daha fazla XP veriyor.

PUBG TP Nedir?

PUBG TP, kalan süreye ve maç sonunda elde edilen kill sayısına göre verilen puandır. Seviye atlamak için XP toplamak gereklidir. Her seviyenin bir XP sınırı vardır. Maç kazanıldığında XP artar ve maç kaybedildiğinde azalabilir. Kaybettiğiniz halde öldürme sayınız çoksa veya oyunda belirli bir sürenin üzerinde kalabiliyorsanız, XP kaybetmezsiniz veya oldukça fazla kaybedersiniz.

TP’nin önemi, seviye atlama yeteneğinden gelir. PUBG’de seviye atlarken seviye ödülleri verilir. Seviye ödülleri, diğer oyunculardan daha iyi olduğunuzun bir kanıtı gibi düşünülebilir. Ayrıca maç seviyeleri de oyuncuların seviyeleri göz önüne alınarak yakın kişiler arasında geçmektedir. Bu nedenle, daha yüksek seviyelerde daha düşük botlar bulunur. Bütün bunlardan dolayı, birçok oyuncu XP kazanmak için büyük çaba sarf ediyor.

Daha Fazla Oku: PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

PUBG TP Nedir

PUBG’de kaç seviye var?

Oyunda sekiz ana rütbe vardır: Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Crown, Ace ve Conqueror.

PUBG TP Nedir diye soran arkadaşları açıklığa kavuşturduğumuz yazımız burada sonlanıyor.