Ana SayfaKripto ParaPond Coin Nedir? Pond Coin Yorum
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Pond Coin Nedir? Pond Coin Yorum

Pond Coin Nedir ve Pond Coin Yorumlarını merak edenlere özel yazımızda bol bol bilgi paylaşacağız. Pond Coin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Pond Coin ağındaki Metanodes adlı düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan Pond CoinVM’yi çalıştırır.

Pond CoinVM kullanılarak oluşturulabilecek önemli katmanlar şunları içerir:

  • Blok zincirlerini ölçeklendirmek için düşük gecikmeli blok çok noktaya yayın
  • Arbitrajcılar için düşük gecikmeli mempool senkronizasyonu
  • Mesh ağları
  • Mixnet’ler gibi anonimlik ağları
  • Cihaz optimizasyonu ve API’nin Infura, Alchemy vb.

Pond Coin Nedir

Yerel hizmet belirteci POND şunlar için kullanılır:

  • Stake yoluyla ağda doğrulayıcı düğümleri çalıştırmak
  • Ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetişim teklifleri yapmak ve oylamak
  • Bir dizi ağ performansı denetçisini belirlemek ve bir sigorta fonundan kullanıcıları tazmin etmek.

Pond Coin, blok zinciri aracılığıyla güvence altına alınan uygulamaların Web 2.0’a alışkın kullanıcılar için performans açısından ayırt edilemez olduğu merkezi olmayan bir web vaadini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Daha Fazla Oku: Moon River Coin Nedir? (MOVR) Moon River Yorum

Pond Coin’in Kurucuları Kimlerdir?

Pond Coin, tümü eşler arası ağ oluşturma konusunda geniş deneyime sahip geliştiriciler Siddhartha, Prateesh ve Roshan’ın buluşudur.

Üretimde parçalama kullanan ilk yüksek verimli blok zinciri olan Zilliqa’nın geliştirilmesinden sorumlu olan Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de çalışma deneyimine sahiptir ve 2 ABD patentinin yazarıdır. Prateesh, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) Bilgisayar Ağlarına odaklanan bir doktora adayıdır ve hevesli bir açık kaynak meraklısı olan Roshan, Boost C++ kitaplıklarına katkıda bulunmuştur.

Pond Coin Nedir Pond Coin Yorum
Pond Coin Nedir Pond Coin Yorum

Pond Coin Nedir? Proje, Ethereum Foundation’daki eski araştırmacıları, Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması (ICPC) dünya madalyalılarını ve Facebook, Cisco ve Bosch’ta deneyime sahip geliştiricileri istihdam ediyor. Bittorrent’in eski CEO’su ile MIT ve Princeton’daki profesörleri, Chord DHT gibi ufuk açıcı P2P makalelerinin yazarları da dahil olmak üzere danışmanları arasında sayar. Pond Coin, Binance Labs, Electric Capital ve Michael Arrington gibi şirketler tarafından destekleniyor.

Pond Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Pond Coin, ağ katmanı optimizasyonlarına odaklanan birkaç katman-0 projesinden biridir. IPFS’yi teşvik eden Filecoin’e benzer şekilde, Pond Coin teşvikli bir libp2p’nin eşdeğeri olduğunu iddia ediyor. Bu, Pond Coin’i merkezi olmayan web’de her yerde hazır hale getirir, çünkü herhangi bir eşler arası uygulama, çalışmak için dağıtılmış düğümler arasında ağ oluşturmaya dayanır.

Pond Coin bu nedenle blockchain-agnostiktir. Birkaç katman1 ve katman-2 platformları için oluşturulmuş geçitleri sunar. Performans, ademi merkeziyetçilik veya güvenlikten birinin feda edildiği ölçeklenebilirlik üçleminden muzdarip diğer birkaç ölçeklendirme çözümünün aksine, ağ katmanındaki iyileştirmeler, esas olarak fikir birliği katmanlarını yöneten bu tür kısıtlamalara tabi değildir.

Dolaşımda Kaç Pond Coini Var?

Pond Coin ekonomisinde MPOND ve Pond Coin olmak üzere iki coin vardır. MPOND’un toplam tedarik sınırı 10.000, Pond Coin ise 10.000.000.000 ile sınırlıdır. İki belirteç arasındaki dönüşüm, 1 MPOND gönderildiğinde 1.000.000 POND döndüren bir köprü aracılığıyla kolaylaştırılır ve bunun tersi de geçerlidir. Başlangıçta, 4.623 MPOND ve 3.184.000.000 POND, öncelikle doğrulayıcılar ve topluluk arasında dağıtılan POND ile oluşturulur. Bu sayılar, köprü üzerinden dönüşümler nedeniyle zaman içinde değişebilir. Her Pond Coin Metanode’un MPOND’u stake etmesi gerekir ve stake ödülleri şeklinde POND alır.

Pond Coin Ağı Güvenli Mi?

Ethereum’un üzerine inşa edilen Pond Coin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum düğümleri ağı tarafından korunmaktadır.

Pond Coin yorumu yapmadan güvenlik hakkında bilgiye ihtiyacınız olur. Metanode’lardan oluşan Pond Coin ağı, ağa sundukları içeriği doğrulayamamaları nedeniyle ağ DDoS ve spam saldırılarına maruz kalırsa, paylaştırılmış MPOND’lerinin ve yetkilendirilmiş Pond Coin’lerin kesilmesi riskiyle karşı karşıyadır.

Proof-of-Work’ten farklı olarak ağ, kullanıcıların talep ettikleri SLA’lar ile performans ve kullanılabilirlik garantileri almalarını ve bunun için orantılı olarak ücretlendirilmelerini sağlamak için silme kodlaması yoluyla ayarlanabilir artıklık kullanır.

Pond Coin Nedir Pond Coin Yorum
Pond Coin Nedir Pond Coin Yorum

Pond Coin DAO tarafından önceden onaylanmış, dünya çapında problara sahip bir üçüncü taraf denetçiler ağı, daha yüksek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için sürekli performans ve kapsama izleme sağlar. DAO tarafından desteklenen bir sigorta fonu, ağın SLA garantilerini karşılayamaması nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılır.

Pond Coin’i Nasıl Kazanabilirim?

Bir katman-0 projesi olarak ve topluluk ideallerine uygun olarak MPOND, FlowMint adlı bir mekanizma aracılığıyla farklı katman-1 platform belirteçlerinin pay sahipleri arasında dağıtılır. POND, böylece, MPOND’u stake ödüllerinde Pond Coin alan Pond Coin Metanodes’a doğru stake etmenin yanı sıra, bu MPOND’u köprü yoluyla Pond Coin’e dönüştürerek kazanılabilir.

Pond Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Pond coin nedir diyorsanız burası önemli. Pond Coin, bir dizi kripto borsasında listelenmiştir, diğer ana kripto para birimlerinin aksine, fiat para ile doğrudan satın alınamaz. Ancak, herhangi bir büyük borsadan önce Bitcoin, ETH, USDT satın alarak ve ardından bu coinle işlem yapmayı teklif eden borsaya aktararak bu parayı yine de kolayca satın alabilirsiniz, bu rehber makalesinde size POND satın alma adımlarını ayrıntılı olarak göstereceğiz.

Önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) gibi büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekecek. Pond Coini almak için en iyi platform Binance’dir. Aşağıdan üye olabilirsiniz.

https://www.binance.com/tr

Pond Coin Yorum

Pond Coin yorumlamak için yukarıdaki bilgileri bilmek lazım, öncelikle yüksek düzeyde ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve anonimliği koruyan bir coindir. Pond CoinSDK, performans ve güvenlik için tasarlanmış sağlam bir P2P ağıdır. Stake ve slashing kullanarak daha hızlı teslimat için optimize edilmiş topolojiye sahip yüksek verimli bir blok zinciridir. Pond Coin ağının büyümesi yakında POND fiyatına yansımaya başlayacak.

Pond Coin’i kullanan tüccarlar, Gaz fiyat savaşlarında asla kaybetmemek için düşük gecikmeli mempool senkronizasyonlarıyla rakiplerini yenebilir. Merkezi olmayan bulut bilgi işlem ve depolama çözümleri için düşük gecikmeli iletişim sağlar. Aynı zamanda Yüksek Frekanslı Ticaret için altyapı sağlar.

Pond Coin Canlı Grafik

Pond Coin Fiyat Tahmini

Pond Coinşu anda 0.104 $ desteğinin üzerinde işlem görüyor ve 0.179 $ direnç bölgesini hedefliyor. Yukarıda birkaç günlük mumu kapatarak bu direnci desteğe çevirebilirse, 0,216 ABD Doları, 0,262 ABD Doları, 0,338 ABD Doları, 0,461, 0,584 ABD Doları ve 0,659 ABD Dolarına doğru bir hareket görmeye başlayabiliriz. Direnci 0.179 $ ‘dan kırmamak, 0.149 $ ve 0.140 $’ a düşüşe yol açabilir.

Pond Coin şu anda 71.284.704$ piyasa değeri ile 0.164$’dan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 21.680.598 $ oldu.

Pond Coin platformunda devam eden geliştirmeler ve yükseltmeler ile. Kripto para birimi Pond Coin’in bu kripto pazarında harika bir geleceği var. Ancak POND’un yeni zirvelere ulaştığını görmek mümkün.

Boğa Marlin Pond Coin fiyat tahmini 2021 0,3 dolar. Ancak yatırımcılar Pond Coin’in 2021’de iyi bir yatırım olduğuna karar vermişse 1 dolara ulaşabilir.

Pond Coin Nedir ve Pond Coin Yorumları yazımızı burada sonlandırıyoruz. Yukarıda yazanlar yatırım tavsiyesi değildir.