Ana SayfaKripto ParaNuCypher Coin Nedir? NuCypher Coin Yorum
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

NuCypher Coin Nedir? NuCypher Coin Yorum

NuCypher Coin Nedir diye sorulan sorular arttı. NuCypher Coin Yorumları da merak ediliyor. NuCypher Coin, çevrimiçi bir banka gibi, merkezi olmayan blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışan, ancak işlemler için daha fazla güvenlik sağlayan yeni bir kripto para birimidir. Kripto para platformu NuCypher Coin, yeni nesil dijital para birimini oluşturmak için bir araya gelen çok başarılı iki girişimci olan Maclane Wilkison ve Michael Egorov’un bir buluşudur. NuCypher Coin Nedir yazımız başlıyor.

NuCypher Coin, ortak anahtar şifrelemesi için özel bir araç olan bir proxy yeniden şifreleme protokolü kullanır. Herhangi bir sayıda kullanıcının bilgileri güvenli bir şekilde paylaşmasını mümkün kılar. NuCypher Coin, merkezi olmayan bir web’de bile gelişmiş gizlilik katmanları sunduğu için benzersiz olarak kabul edilir. Ayrıca, aynı anda birden fazla kullanıcıyla verilere erişim izni verir ve iptal eder. Peki bu NuCypher Coin Nedir?

Peki bu, NuCypher Coin’ın Bitcoin’den daha iyi olduğu anlamına mı geliyor?

NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum
NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum

NuCypher Coin Bitcoin’den Daha İyi mi?

NuCypher Coin, Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerine daha iyi bir alternatif olarak yaratılmıştır. Proje, daha iyi güvenlik ihtiyacından ilham aldı. NuCypher Coin, proxy yeniden şifrelemesi (PRE), eşik imzaları (TSS), dağıtılmış anahtar üretimi (DKG) ve diğer eşik şifrelemesi ile merkezi olmayan web için bir gizlilik altyapısı sunar.

NuCypher Coin, açık anahtarlı şifrelemeye dayalı diğer projelerden farklıdır, çünkü açık anahtarlı şifrelemeye dayalı geleneksel blok zinciri projelerinden çok daha güvenli ve korumalı olarak kabul edilen proxy yeniden şifreleme teknolojisini kullanır. NuCypher Coin’in şifreleme hizmeti, hassas veri aktarımı için benzersiz güvenlik sağlar. Mevcut en güvenli hizmettir. NuCypher Coin ile kullanıcılar verileri daha verimli ve güvenli bir şekilde depolayabilir, yönetebilir ve paylaşabilir.

Özetle, NuCypher Coin Nedir sorusununu cevabı, NuCypher Coin daha iyi gizlilik, gelişmiş güvenlik ve çok daha esnek mimari sunar.

Daha Fazla Oku: Porto Coin Yorum | Porto Coin Nedir?

NuCypher Coin Nedir

NuCypher Coin, Ethereum (ve nihayetinde diğer ağlar) ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için merkezi bir hizmet sağlayıcıya dayanmayan bir veri şifreleme ve koruma katmanıdır. Ekibin merkezi olmayan bir anahtar yönetim sistemi (KMS) olarak adlandırdığı protokol, geliştiricilere genel blok zincirlerinde özel verileri depolama, paylaşma ve yönetme yeteneği vermeyi amaçlıyor.

NuCypher Coin Nedir diye soranlara bu paragraflar özel olarak hazırlandı. Geliştiriciler, bu şifreleme hizmetini bir ücret karşılığında (ETH olarak ödenir) bir NuCypher Coin düğümleri ağı aracılığıyla alırlar. Katılımcılar, yalnızca NyCypher’in belirteci NU’yu teminat olarak ağ üzerinde stake ederek bir düğümü döndürebilir.

NuCypher Coin Geçmiş

NuCypher Coin Nedir sorusunu biraz da tarihinde aramak gerek.

NuCypher Coin’in kuruluşu ve ilk günleri

MacLane Wilkison ve Michael Egorov, kullanıcıların bilgileri ve hesaplamayı buluta güvenli bir şekilde taşımasına olanak tanıyan bir veri koruması ve şifreleme sağlamak için 2015 yılında NuCypher Coin’ı kurdu. Yüksek düzeyde, bulut sağlayıcıları yalnızca şifrelenmiş verileri alırken, kullanıcılar ilişkili şifreleme anahtarlarını elinde tutar ve böylece bilgileri kontrol eder.

Proxy Yeniden Şifreleme (PRE) olarak bilinen bu işlem, bulut hizmetinde bir ihlal olması durumunda veri sızıntılarını en aza indirmeyi amaçlar. NuCypher Coin Yorumlarında bu şifrelemeyi iyi anlamak gerekir.

Başlangıçta ekip, finans ve sağlık hizmetleri gibi büyük miktarda hassas veriyi tutan sektörlerle çalışmaya odaklandı ve bir noktada birkaç büyük bankayla laboratuvar ortamları yönetiyordu. Bu ilerlemenin bir parçası olarak NuCypher Coin, Y Combinator’ın 2016 Yaz sınıfının bir üyesi olarak bir yer edindi. Hızlandırıcı daha sonra başlangıç ​​için 750.000 dolarlık bir başlangıç ​​turuna öncülük etti.

NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum
NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum

NuCypher Coin Blockchain Platformlarına Geçiş

2017‘de NuCypher Coin, ürününü merkezi olmayan uygulama (dApp) geliştiricilerine aynı güvenli depolama garantisini sağlayacak akıllı sözleşmelere uyarlamaya çalıştı. Bu karar, NuCypher Coin’in platform riskini daha da azaltmak için merkezi olmayan bir altyapı katmanı içeren belirteç tabanlı bir modeli benimsemesine yol açtı.

Ekip, yeni yönünü desteklemek için bir coin satışı yoluyla finansman aradı. 2017’nin köpüklü ilk madeni para arzı (ICO) pazarına rağmen, NuCypher Coin halka açık bir coin satışından vazgeçmeye karar verdi ve Aralık 2017‘de ~4,4 milyon $’lık SAFT gerçekleştirdi. NuCypher Coin Yorumları önemlidir.

İlk SAFT’ın ardından ekip, dahili bir federe test ağı (Ekim 2018) ve harici düğüm operatörleriyle benzer bir özel sürüm (Kasım 2018) dahil olmak üzere NuCypher Coin platformunun çeşitli erken modellerini oluşturdu. NuCypher Coin, özel test ağlarından birinde, harici ortaklarla fiili paylaştırmayı içeren bir deneme çalışmasından sonra, Ekim 2019‘da halka açık bir test ağı başlattı.

Herkese açık test ağının piyasaya sürülmesi, NuCypher Coin’ın ikinci SAFT artışıyla aynı zamana denk geldi ve bu da girişimin 10.7 milyon dolar daha kazandırdı.

NuCypher Coin WorkLock’a Giden Yol

NuCypher Coin, “Come and Stake It” adlı teşvikli testnet etkinliğini başlatma sürecinde ve ara katman yazılımını 2020’nin ilk yarısında Ethereum’da başlatmayı planlıyor. NuCypher Coin platformunda NU belirteçlerini stake ederek dApp’lere şifreleme hizmetleri. Katılımcılar, kullanıcıların NU karşılığında ETH’yi emanet etmelerini gerektiren akıllı bir sözleşme olan WorkLock dağıtım mekanizması aracılığıyla NU coinlerini alabilecekler.

Kullanıcılar, NU coinlerini stake ederlerse ve bir miktar iş üretirlerse ETH depozitolarını geri alabilirler. Aksi takdirde, katılımcılar emanet ETH’lerini kaybederler. NuCypher Coin, WorkLock’u ağa anlamlı katkıda bulunanları çekmek ve paylaştırma katılımını teşvik etmek için tasarladı. NuCypher Coin Yorumlarında canlı grafiği inceleyebilirsiniz.

NuCypher Coin Canlı Grafik

NuCypher Coin İyi Bir Yatırım mı?

NuCypher Coin’in odak noktası gizliliktir ve diğer blok zincirlerinin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Merkezi olmayan web’e gizlilik altyapısı sağlamanın yanı sıra, ağdaki hassas verilere koşullu olarak erişim izni verebilir ve iptal edebilir. Güçlü güvenlik odağı nedeniyle, bu yönü önemseyen kuruluşlar için iyi bir seçenek olabilir. NuCypher Coin Yorumları aşağıda ayrıntılarla devam ediyor.

Bu kriptoyu bakmaya değer kılan bir diğer özellik, nispeten düşük dolaşımdaki arzıdır. NuCypher Coin’in dolaşımda 687,5 milyon coinu ve maksimum 3,9 milyar coin arzı var. Kripto için kullanım durumları parlak bir gelecekle güçlü görünüyor. Ayrıca, NuCypher Coin’in düşük sınırı, zirvelerine yeni başlamakta olan coin arayan kripto tüccarları için onu daha da cazip kılıyor.

Kripto alanındaki birleşmeler normal değil ve NuCypher Coin ile Keep arasında yaklaşan birleşme, onu yeni zirvelere çıkarabilecek bir sonraki katalizör olabilir. NuCypher Coin Nedir diyenlerin aklında soru işareti kalmamıştır.

NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum
NuCypher Coin Nedir NuCypher Coin Yorum

NuCypher Coin Fiyat Tahmini 2022

NuCypher Coin Yorumlarına devam ediyoruz. Bir kripto araştırma şirketi olan CREBACO Global’in CEO’su Sidharth Sogani’ye göre, “muhafazakar tahminler” NU fiyatının 2022 yılına kadar 3 dolar olduğunu söylüyor.

Digital Coin Price, NuCypher’in fiyatının 2025 yılına kadar 5,50 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Wallet Investor, uzun vadede kripto para biriminin 49.79 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

49,79$’lık bir büyüme hedefi, bugünün 1,30$’lık fiyatından yaklaşık %3,730’luk bir büyümeyi temsil ediyor.

Bitcoin bu yıl 100.000 dolara ulaşırsa, bu daha olasıdır. NuCypher protokolü kendini kanıtlayabildiği ve yatırımcı radarlarında kalabildiği sürece.

Tabii ki, tüm bu tahminler iki kat veya daha fazla kazanç içerir. Bunların hepsi bir zaman meselesi ve pazarın kriptoyu benimsemesinin nasıl geliştiği.

NuCypher Coin nereden satın alınır

NuCypher Coin satın almak için en iyi borsalar Coinbase Pro, Binance, Houbi, OKEx, Gate.io ve UniSwap’tır. NuCypher Coin Nedir yazısını yazarken NuCypher Coin Yorumları da yapmış olduk. Yazımız burada sonlanıyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.