Ana SayfaKripto ParaNFT Nasıl Yapılır Ve Satılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

NFT Nasıl Yapılır Ve Satılır? [Rehber]

Kripto para dünyasında NFT nasıl yapılır ve satılır sıklıkla sorulan bir soru haline geldi. Bizde sizler için bu konuyu detaylarıyla araştırdık.

NFT’lerin nasıl yapıldığı ve satıldığı sorusu temelde para kazanmak ve çalışmalarını dijital sanat eserlerinde tescil ettirmek isteyen kişiler tarafından inceleniyor. NFT, kelimenin tam anlamıyla, Non-Fungible Tokens anlamına gelir.

Dilimizde karşılığı, takas yapılamayan jetonlar olarak bilinir. Gelişmekte olan ülkelerde dijitalleşme her geçen gün artıyor. Dijitalleşmenin insanların hayatlarını birçok yönden etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. NFT’ler, teknolojik gelişmenin bir sonucu olarak dijitalleşme ile oluşturulan dijital sanat eserleri ve değerli koleksiyon ürünlerinin tescili ve satışı ile ilişkilidir.

NFT Nasıl Yapılır?

Bu bölümde NHT nasıl yapılır ve satılır kısmının nasıl yapılır yönünü inceleyeceğiz. NFT’ler, orijinal dijital içeriği temsil etmek için kullanılan bir tür veri birimidir. Bu, ticarete konu olmayan doğası nedeniyle Bitcoin gibi para birimlerinden farklıdır. NFT’ler oluşturmak için çevrimiçi açık artırmalar kullanılır. Online müzayedeler aslında dijital bir pazardır. Bir NFT oluşturmak için dijital sanatınızı çevrimiçi bir açık artırmaya yüklemeniz gerekir.

NFT Nasıl Yapılır Ve Satılır

NFT Nasıl Yapılır Ve Satılır sorusunun yapılır kısmı çok kolay. Opensea sitesine metamask cüzdanınızı bağlayarak herhangi bir PNG veya JPEG dosyası ile bir NFT oluşturabilirsiniz. NFT kopyaları, dijital ürünleri satın almak ve satmak için kripto para birimleri kullanan işlemlerdir. Dijital sanat sahipleri, çalışmalarının temsili NFT’lerini satabilir veya çalışmalarını satmak yerine telif haklarını elinde tutabilir.

NFT Nasıl Satılır?

NFT’ler, günümüzde dijital çalışmaları korumak ve netleştirmek için kullanılan tekniklerdir. NFT nasıl yapılır ve satılır kısmında NFT nasıl satılır incelemesini yapıyoruz.NFT, sürekli gelişen sanal dünyada var olan dijital sanat eserinin korunmasıdır. NFT’ler ayrıca dijital eserler için telif hakkı olarak kabul edilebilir. NFT’lerin satışı hala eser sahibinin elinde.

NFT Nasıl Yapılır Ve Satılır

NFT alım satımı bazı online platformlar üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Bir NFT satmadan önce dijital çalışmanızı NFT olarak tescil ettirmeye ihtiyacınız vardır. Ancak, NFT’ler tarafından oluşturulan dijital eserler, NFT’lerin satışı yoluyla haklarını elde edenlere yeniden devredilebilir. Aşağıdaki web sitesini kullanarak NFT’leri satabilirsiniz:

  • Bakeryswap
  • Nifty Gateway
  • Foundation     
  • VIV3
  • Axie Marketplace   
  • Superrare    
  • Opensea
  • NFT Showroom    

İlginizi Çekebilir: