Ana SayfaOyunEn Çok Kazandıran NFT Oyunlar
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En Çok Kazandıran NFT Oyunlar

Bu yazımızda sizlere NFT Oyunların ne olduğundan, En Çok Kazandıran NFT Oyunlardan ve bu oyunları nasıl oynayabileceğiniz ve kazanç sağlayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Değiştirilemez tokenlerin (NFT) piyasaya sürülmesinden bu yana, oyun dünyasını değiştirme potansiyeline sahip olduklarını defalarca kez gösterdiler. NFT’lerin ortaya çıkışı, oyuncuların oyun ekonomisinde daha da kritik roller üstlendiği ve bu süreçte uygun ödüller aldığı yeni ve heyecan verici yepyeni bir oyun düzeni vaat ediyor.

Günümüzde, oyun geliştiricileri, oyunlarını daha da sürükleyici bir hale getirmek için blok zinciri teknolojisini giderek daha fazla kullanırken, yepyeni bir oyun paradigması şekillenmeye başladı. Bu kılavuzda, bugün mevcut olan en iyi NFT oyunlarından bazılarının özetini vereceğiz. Ancak, en çok kazandıran NFT oyunları listemize başlamadan önce, ilk olarak NFT tabanlı bir oyunun temellerini tartışalım.

Oyna-Kazan(Play-to-Earn) NFT Oyunlar

En çok kazandıran NFT oyunlara geçmeden önce NFT oyunlardan kısaca bahsedelim.

Bir NFT oyunu, kullanıcıların görünüm, karakter, silah, sanal alan ve çok daha fazlası gibi oyun içi varlıklar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamak için geleneksel oyun tasarımlarını yepyeni bir oyun mekanizmalarıyla birleştiren bir sistem. Bu mekanizma ile, blok zincirlerde oyunlar başlatmak ve onları dijital varlık destekli ekonomilere bağlamak artık mümkün! Bu dijital varlıklar, ayırt edilebilir ve düzenlenmelere karşı güçlü blok zincir yapısı ile korunurlar. Bu sayede artık oyunlarda elde ettiğiniz varlıkların tamamı ya da bir kısmı blok zinciri altyapısına kaydedilir ve bu varlıklarınız burada korunmaya devam eder. Bu sistem oyunlarda hile yapmayı aşırı derecede zorlaştırdığı gibi oyun içerisindeki varlıklarınızın blok zinciri piyasasında var olan belirli bir kimliği ve değeri olan sanal bir varlık haline getirir.

Bu sistemle oyuncular, 3 ana yöntem ile oyun varlıklarının sahipliğini talep edebilirler.

  • Yeni karakterler yaratılabilir veya üretilebilir
  • Yerel veya üçüncü taraf pazarlarda dijital ürünler satın alabilir
  • Oyun içerisinden yeni öğelerin kilidi açılıp kazanılabilir

Bu oyun varlıklarına erişmek için bu üç yöntemden hangisini seçerseniz seçin, bunlar üzerinde şahsi mülkiyet haklarına sahipsiniz. Özünde, bunları dağıtabilir veya satabilirsizin ve bu tür işlemlerden elde edilen tüm para veya mülk tamamen şahsınıza aittir. Bu oyun modeline oyna-kazan denmesinin en temel sebebi de budur.

Peki En Çok Kazandıran NFT Oyunlar Neler?

Tüm gelişmekte olan ve yerleşik sektörler gibi, belirli platformlar da NFT oyun dünyasına erken adım atarak bu sektörün merkezine oturdular. Bu oyunların sektörde önde olmasının temel sebeplerinden birinin, NFT’leri popüler oyun temalarıyla başarılı bir şekilde entegre etmeleri olduğu söylenebilir. Bu sayede, oyuncular en sevdikleri oyun türlerinden bazılarını oynayabilir ve aynı zamanda karlı bir NFT pazarına girebilirler. Lafı fazla uzatmadan bu kategoriye giren bazı oyunlara göz atalım.

1-) Axie Infinity

Çok kazandıran NFT Oyunlar
Çok kazandıran NFT Oyunlar: Axie Infinity

Çok kazandıran NFT oyunlar listemizin başında Axie Infinity geliyor. Axie Infinity, Pokemon oyun serisine büyük ölçüde benzerlik gösterir ve bitmiş ürüne daha da heyecan verici bir his vermek için kendi blok zinciri sistemi ekler. Bu Etheryum tabanlı oyunda oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak için “Axie” adı verilen NFT tabanlı dijital evcil hayvanları besler ve toplar. Her bir “Axie” kendine özel genetik karakteristiklere sahiptir. Bu nedenle, Axie’lerin zayıf ve güçlü yönleri yavrularına aktarılır ve ana amaç farklı Axie’leri çiftleştirerek en iyi karakteristiklere sahip Axie’leri elde etmek ve bunları güçlendirmektir.

Axie Infinity’in bir NFT oyun olması sebebiyle, bu dijital evcil hayvanlar, Etheryum NFT pazar yerlerinde takas edilebilir ve her birinin fiyatı, nadirliklerine ve benzersiz özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Oyunu oynamaya başlamak için ilk olarak 3 Axie satın almanız gerekiyor. Ölçeklendirdiğiniz her görev, PvP savaşı ve macera modu (PvE) için, ödül olarak Smooth Love Potion (SLP) adı verilen tokeni kazanırsınız. Bu token platformun yerel ERC-20 tokenidir. SLP’nin blok zincir piyasasında belirli bir değeri vardır ve piyasasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni bir Axie üretmeye yönelik her girişim için, borsalardan da satın alınabilen belirli bir miktarda SLP ödenmesi gerekir. Axie Infinity’ye özgü bir başka ERC20 tokeni ise, platformun ana tokeni olan Axie Infinity Shard’dır (AXS). Oyundaki birçok şey için AXS’a ihtiyacınız olacak. Tekrardan hatırlatalım Axie Infinity oyununu oynamak için 3 Axie satın almanız yanı bir miktar para harcamanız gerekiyor.

2-) Gods Unchained 

Çok kazandıran NFT Oyunlar
Çok kazandıran NFT Oyunlar: Gods Unchained

Çok kazandıran NFT oyunlar listemizdeki bir diğer oyun ise Gods Unchained. Gods Unchained, NFT unsurlarını bir kart ticareti oyun türüne dahil etmek için tasarlanmış, oynaması tamamen ücretsiz bir oyundur. Oyuncular, kartları diğer oyunculardan satın alarak veya kartların kalitesinin ve oyuncuların oyun becerilerinin genellikle kazananı belirlediği PVP eşleşmelerini kazanarak biriktirebilirler. Bu oyunda özellikle, becerilere ve stratejiye ciddi önem verilmektedir. Bunun en temel nedenlerinden biri, oyunda aynı derecelendirmeye sahip oyuncuların birbirleriyle eşleştirildiği bir dereceli oyun modunun kullanılmasıdır.

Oyunu kazanmak için yapmanız gereken rakibinizin kahramanının can değerini sıfıra düşürmeniz gerekmektedir. Her galibiyet karşılığında deneyim puanları kazanırsınız. Ek olarak belirli seviyelere ulaştıkça kart kutuları kazanırsınız ve bu kart kutularını açarak yeni kartlar elde edebilirsiniz.

Her kartın bir ERC-721 belirteci tarafından desteklendiğini unutmayın. Bu nedenle, platformun yerel pazarında veya açık pazarında bu kartların alım satımını yapabilirsiniz . Oyun ekosisteminde kart satmayı tercih edenler, ödeme olarak platformun yerel tokeni olan GODS ile ödeme alabilirler. Bu yazının yazıldığı sırada GODS token’in resmi olarak piyasaya sürülmediğini belirtmekte fayda var. GODS token olarak pazarlanan herhangi bir token satın almaya veya almaya devam etmeden önce geliştirme ekibinin GODS tokeni kripto pazarına yayınladığını doğruladığınızdan emin olun.

3-) Alien Worlds

Çok kazandıran NFT Oyunlar
Çok kazandıran NFT Oyunlar: Alien Worlds

Çok kazandıran NFT oyunlar listemizdeki bir diğer oyun Alien Worlds. Alien Worlds, diğer gezegenleri keşfetmek amacıyla oyuncular arasındaki ekonomik rekabeti ve işbirliğini simüle eden bir NFT Defi metaverse oyunudur. Bu, oyuncuları rakip merkezi olmayan özerk organizasyonları kontrol etmek ve ek oyuna erişim sağlamak için gerekli olan Trilium (TLM) için rekabet etmeye teşvik ederek elde edilir.

Alien Worlds metaverse’de oyuncular, TLM madenciliği yapmak, savaşlara katılmak ve oyun içi görevleri tamamlamak için NFT’ler kazanabilir. Oyuncular, stratejilerine bağlı olarak, oyunlarına en uygun NFT’leri satın alabilir ve bir araya getirebilir. Ek olarak, altı Planet DAO’nun Konsey Üyelerini seçerek yönetime katılabilir ve böylece oyunun ilerleyiş yönünü etkileyebilirsiniz.

Daha Fazla Oku : Para Kazandıran Oyunlar Listesi (2021) (Güncel)

4-) Lost Relics

Çok Kazandıran NFT Oyunlar
Çok kazandıran NFT Oyunlar: Lost Relics

Çok kazandıran NFT oyunlar listemizdeki son oyun ise Lost Relics. Lost Relics, Unity tarafından desteklenen, nadir ve özel eşyalar için Enjin blok zinciri sistemini kullanan ARPG(Aksiyon-Macera Rol Yapma Oyunu) türünde bir oyundur. Oyunu ücretsiz olarak oynayabilir ve blok zincir öğeleri düşürebilirsiniz. Oyunun kendi limitlendirmesinden dolayı şu anda yaklaşık 12 bin adet oyuncusu bulunmaktadır.

Oyuna kayıt yaptığınızda hesabınızın aktifleştirilmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir (Birkaç hafta sürebilir.). Eğer bu kadar süre beklemek istemiyorsanız 7-30-90 günlük Power Pendant adı verilen Premium üyelik paketlerinden birini satın alabilir ve hesabınızı hemen aktifleştirebilirsiniz.

Lost Relics oyununda zindanları temizleyerek Blok Zincir varlıklar düşürebilir ve bu varlıklarınızı daha sonra Enjin Wallet ile Enjin Coin karşılığı satışa çıkarabilirsiniz. Varlıkların değeri nadirlik ve piyasada o varlığa olan talebe göre değişkenlik göstermektedir.

Çok kazandıran NFT oyunlar listemizin sonuna geldik.