Ana SayfaSosyal MedyaTikTokKarma is For You Ne Demek Tiktok
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Karma is For You Ne Demek Tiktok

Kısa zaman diliminde binlerce videonun alt bölümünde görülen karma is for you ne demek Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettikleri arasındadır. İnstagram, Twitter gibi küresel sosyal medya uygulamalarını geride bırakan Tiktok özelinde ortaya çıkmış. Her ne kadar videoların altında etiket olarak paylaşılsa da birçok kullanıcı anlamını bilmiyor. Peki, nerelerde ve ne için böyle bir ifadenin kullanılıyor? 

Her gün on binlerce videonun yüklendiği dev bir sosyal medya platformu olan Tiktok için özelleştirme son derece önemlidir. Özgünlük meselesine dikkat edilerek videolar çekilir, paylaşımlar yapılır. Bir hesapta var olan videonun farklı şekillerde paylaşımı da olabilmektedir. Bu, videonun çok daha fazla izlenmesini beraberinde getirir.

Karma İs For You Neden Yapılır?

Paylaşımların artmasıyla viral olma ihtimali de yüksektir. Yeni akımların başlaması da bu şekilde olmaktadır. Ancak videoların izinsiz ve habersiz paylaşılması birçok sıkıntıyı doğurur. Bunların başında telif hatası gelirken karma is for you ne demek tiktok özelinde önem kazanır.

Çünkü farklı hesaplarda var olan videoların paylaşılması sonrasında yaşanabilecek sıkıntıların boyutu bilinmez. Hesabın şikayet edilmesi, kapatılmasına kadar giden bir süreç izlenir.

Böyle bir durumun yaşanmaması adına karma is for you alıntısı yapılır. Yani, bu videonun sahibi ya da esinlenilen hesap belirtilir. Böylelikle videonun gerçekte kime ait olduğu da görülmüş olur.

Daha Fazla Oku: TikTok CR Ne Demek? K ve M Ne Demek?

Karma is For You Ne Demek Tiktok

Karma İs For You Ne Demek Tiktok?

Hırsızlık tarzı bir suçlamanın önüne geçme adına kullanılan karma is for you ne demek tiktok videolarında çokça vardır. Videonun açıklama kısmına mutlaka karma is for you yazdıktan sonra hesabın ismi belirtilir.

Böylelikle hesabın tanıtılmasıyla birlikte videonun paylaşımına sorunsuz onay gelir. Sonrasında da herhangi bir suçlama ile karşı karşıya kalınmaz. Aksi durumda ise hesabın zarar görebileceği unutulmamalıdır.