Ana SayfaDizi-Filmİnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2023

Film endüstrisi her ne kadar geçtiğimiz pandemi sürecinden ciddi bir şekilde etkilenmiş olsa da İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler Google üzerinde çok fazla aratılır oldu. Birçok filmin vizyon tarihi ertelenmiş olsa da sinema severler film keyfinden hiçbir zaman vazgeçmediler. Bizler de bu yüzden sizlerle İnternette en çok izlenilen yabancı filmler bir derlemesini yaptık.

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler

Aşağıda İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmleri bulmanız mümkün. Her filmin fragmanını ve film hakkındaki düşüncelerimizi başlıkların altında bulabilirsiniz.

Zindan Adası

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler

Shutter Island orjinal ismi ile 2010 yılında vizyona giren Zindan adası 8,1 IMDB puanına sahip olmaktadır. Gizem ve gerilim türündeki filmin konusunu ise ağır suç işleyen akıl hastalarının bir adaya kapatılması oluşturmaktadır. 1954 yılının Amerikası’nda geçen filmin başrolünde ise Leonardo Dicaprio yer almaktadır. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler içerisinde Zindan Adası filmi olmazsa olmaz. Aşağıdan fragmanını izleyebilirsiniz.


V For Vendetta

V For Vendetta

2005 yapımı olan V For Vendetta, 8,2 IMDb puanına sahip olmaktadır. Bilim kurgu, dram ve aksiyon türünde olan filmin konusunu ise İngiltere’de bulunan faşist hükümetin tüm azınlıkları ortadan kaldırmak için kamplara gönderilmesi ve buralarda azınlıklara işkence edilmesi sürecinde bu kamplardan kaçan birinin intikam alma serüveni oluşturmaktadır. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler serisine V For Vendetta’yu almazsak olmazdı herhalde.


Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Orjinal ismi A Beautiful Mind olan film 2001 yapımıdır. 8,2 IMDb puanına sahip olan filmin türü ise dram ve biyografi olmaktadır. Filme konu olan ünlü matematikçi John Nash’in hayat hikayesini anlatan filmin başrol oyuncusu ise Russell Crowe olmaktadır. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler serimizdeki en gizemli filmlerden bir tanesi.


Para Avcısı

Para Avcısı

2013 yapımı olan filmin orjinal ismi The Wolf Of Wall Street olmaktadır. Biyografi, suç ve dram türünde olan filmin IMDb puanı ise 8,2’dir. Jordan Belfort’un yaşamını konu alan filmin başrolünde ise Leonardo Dicaprio yer almaktadır. Filmin ana karakteri olan Jordan Belfort, 24 yaşında ve çevresinde çok fazla zengin arkadaşı bulunan hırslı bir gençtir. Çevresini de kullanarak bir şirket kuran Jordan, daha sonrasında üçkağıtçılıkla büyük paralar kazanır ve çılgın bir hayat sürmeye başlar.


Yeşil Rehber

Yeşil Rehber

İnternette en çok izlenilen yabancı filmler biri de Green Book adlı yapım olmaktadır. 8,2 IMDb puanına sahip olmasının yanı sıra 2018 yılında vizyona girmiştir. Komedi, biyografi ve dram türünde olan film ise 1960’lı yılların Amerika’sında geçmektedir. Ünlü bir Afro Amerikalı piyanist ile İtalyan bir ağır abinin turnesini anlatan film aynı zamanda o yıllardaki ırkçılığı da gözler önüne sermektedir. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.


Yukarı Bak

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

2009 yapımı olan animasyon filmi Up Türkçeye Yukarı bak olarak çevrilmiştir. Macera ve komedi türünde olan filmin IMDb puanı ise 8,2 olmaktadır. Filmin ana kahramanı ise 78 yaşındaki baloncu oluşturmaktadır. Yaşlı adam ile küçük bir çocuğun farklı bir şekilde Güney Amerikaya olan yolculuğunu konu almaktadır.


Çöküş

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

2004 yapımı olan ve orjinal ismi Der Untergang olan Çöküş filminin türü tarih, dram ve biyografi olmaktadır. Hitler’in son zamanlarının anlatıldığı filmin IMDb puanı ise 8,2 olmaktadır. Filmin konusunu iis e Hitler’in son günlerini sığınağında kurmayları ile birlikte geçirmesi oluşturmaktadır. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmlerin başında yer alan önemli bir eser.


Onur Savaşı

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

2012 yapımı olan Onur Savaşının orijinal ismi Jagten olmaktadır. Dram türünde olan filmin konusu ise 40’lı yaşlarında karısından boşanan ana karakterin geçirmiş olduğu zorlu dönemdir. Aynı zamanda ergen bir oğladan sahip olan baş karakterin onurunu korumak için nasıl Müjde mücadele ettiği anlatılmaktadır. Filmin IMDb puanı ise 8,3 olmaktadır.


Soysuzlar Çetesi

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

İnternette en çok izlenen yabancı filmler arasında yerini alan Soysuzlar Çetesi, 2009 yapımı olup orijinal adı ise Inglourious Basterds olmaktadır. Savaş, macera ve dram türünde olan filmin IMDb puanı ise 8,3 olmaktadır. Soysuzlar Çetesi’nin konusunu ise 2. Dünya savaşı zamanında Yahudi bir teğmenin Yahudi ekibini eğitmesi ve Hitler subaylarını öldürmek için kurdukları plan oluşturmaktadır.


Sil Baştan

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

Orijinal adı Eternal Sunshine Of The Spotless olan film, 8,3 IMDB puanına sahip olup romantik, dram ve bilim kurgu türüne aittir. Sil Baştan filminin konusunu ise birbirine aşık olan ve 2 yıl birlikte olan bir çiftin hafızalarını sildirmeleri ve daha sonrasında yaşadıkları olaylar oluşturmaktadır.


Dangal

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

2016 yapımı olan Dangal filminin IMDb puanı 8,5 olmakla birlikte türü ise dram, biyografi ve aksiyon olmaktadır. Dangal filminin konusunu ise amatör liglerde ve Hindistan şampiyonluğunda bulunan bir güreşçinin oğlunun güreş alanında uluslararası madalyayı ülkesine kazandırmak istemesidir. Bu uğurda 4 kızı olan babanın iki kızını erkek gibi yetiştirerek Hint milli güreşçisi olmasını sağlamaktadır.


İhtiyar Delikanlı

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

Orijinal adı Oldboy olan filmin IMDb puanı 8,4 olmakla birlikte 2003 yapımıdır. Gizem, dram ve aksiyon türünde olan filmin konusunu ise mutlu bir hayat süren bir iş adamının evinin önünden aniden kaçırılması ve bu sırada karısının öldürüldüğünü öğrenmesi olmaktadır. Kendisi için özel olarak yaptırılmış olan bir hücrede 15 yılını geçirdikten sonra intikam almak isteyen işadamı yapılan ufak bir hatadan nelere mali olacağını öğrenerek kendisini farklı bir yol çizer.


Wall-E

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

İnternette en çok izlenen yabancı filmler arasında yer alan wall ev başarılı animasyon filmlerinden birisi olmaktadır. 8,4 İMDB puanına sahip olan filmin türü ise macera ve ailedir. Herkesin izlemesi gereken filmlerden biri olan Wall-E konusunu ise gelecekte insanoğlunun dünyayı yaşanmaz hale getirmesi ve daha sonrasında dünyayı terk ederek dünyayı temizleme işini Wall-E adı verilen bir robota vermesidir.


Daha Fazla Oku: Dünyanın En Çok Ödül Alan Filmleri

Zincirsiz

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

2012 yapımı olan Zincirsiz filminin orijinal ismi Django Unchained olmaktadır. Yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yapmış olduğu filmin IMDb puanı ise 8,5 olmaktadır. Western ve drama türündeki filmin konusunu ise özgürlüğüne kavuşan bir Afro- Amerika’nın güneyde en çok aranan suçlularla başa çıkmak için ödül avcılarına katılmasını oluşturur.


Daha Fazla Oku: En Çok İzlenilen Kore Dizileri 2022

Örümcek Adam – Örümcek Evreninde

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

Aksiyon ve macera türünde olan örümcek Adam: Örümcek Evreninde 8,5 IMDb puanı sahip olup 2018 yılında vizyona girmiştir. Spider-man into the Spider Verse orijinal adıyla vizyona giren filmin konusunu ise paralel evrenlerde birçok Örümcek Adam’ın hikayelerinin ve amaçlarını oluşturmaktadır.


Kara Şovalye

İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler 2022

9 IMDb puanına sahip olan Kara şövalye’nin orijinal adı The Dark Knight olmakla birlikte 2008 yılında vizyona girmiştir. Filmin türünü suç, dram ve aksiyon oluştururken konusunu ise Gotham şehri için büyük bir tehlike olan Joker’in tekrar ortaya çıkması oluşturmaktadır. İnternette En Çok İzlenilen Yabancı Filmler serimiz burada son buluyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Gizem Filmleri 2022