Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatası [Çözüm]

Instagram, 2016 yılında Story özelliğini tanıtırken aynı zamanda filtreleri tanıttı. İnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatası da aslında bu filtre efektlerinden kaynaklanmaktadır. 2018 yılında ise AR filtrelerini tanıttı. Snapchat’e zorlu bir rekabet yaşattı ve neredeyse Snapchat’in tahtını ele geçirdi. Bu özellik bugüne kadar Instagram kullanıcıları tarafından en çok sevilen ve en çok kullanılan özelliklerin başında geldi.

Bu harika Instagram özelliği zaman zaman hata veriyor. Bu hata Instagram bu efekt cihazınızda desteklenmiyor hatası olarak karşımıza çıkıyor. Instagram’ın neden bu hatayı verdiği ve efektin cihazınızda neden kullanılamayacağını söylediğini bilmemek ve anlamamak oldukça sinir bozucu bir durum olabilir. Fakat bu hatayı düzeltmeyi deneyebileceğiniz bazı yollar bulunuyor.

İnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatası

İnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

  • Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin: Her şeyden önce bu hatanın nedeni internet bağlantısı ile ilgili problemler olabilir ve bir yerde bir aksaklık olduğunu düşündüğünüzde bu durumu fark etmeyebilirsiniz bile. Bu yüzden, sorun internet bağlantısıysa, ilk aklınıza gelen çözüm yolu her zaman bu olmalı.
  • Uygulamanızı güncelleyin: Uygulamayı son sürüme güncellemek olası hataların önüne geçmek için çok önemlidir. Çünkü yeni sürümler eski sürümlerdeki hataları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Bu sebeple hem cihazınızı hem de uygulamalarınızı son sürüme güncellemeniz çok önemlidir.
  • Cihazınızı yeniden başlatın: Diğer bir yöntem olarak cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Uygulamayı kapatın ve cihazınızı yeniden başlatın. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, Instagram uygulamasını zorla durdurarak yeniden başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Uygulama Önbelleğini Temizle: Uygulama önbelleğini temizlemek, uygulamanın kullanmakta olduğu bütün geçici belleği temizleyerek eğer bulunuyorsa gereksiz dosyaları boşaltacaktır. Ayrıca, telefonunuzun depolama alanı doluysa bu alanı boşaltın.
  • Instagram’ı Kaldırın ve Yeniden Yükleyin: Uygulamayı yeniden yüklemek bu sorunu ortadan kaldırabilir. Hata ne olursa olsun, uygulamayı silip tekrardan yüklemek neredeyse her zaman yardımcı olur.

İnstagram Bu Efekt Cihazınızda Desteklenmiyor Hatasını nasıl düzeltebileceğiniz konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştığımız makalemiz burada son buluyor.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır?