Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram ile yapabilecekleriniz artık yalnızca fotoğraf ve video göndermekle sınırlı kalmıyor. İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır yazısının sorulmasının nedeni de İnstagram’ın yazışmak için de çok kullanılır olması. Arkadaşlarınızla direkt mesaj sayesinde sohbet edebilir, hatta Facebook’ta olduğu gibi aynı anda birden fazla kişiye doğrudan mesaj gönderebileceğiniz gruplar oluşturabilirsiniz.

Bazen insanlar bir başkasına gönderdikleri mesajlardan dolayı pişman olurlar. Bu mesajın içeriğinde utanç verici bir içerik ya da kişinin sinirlendiğinde gönderdiği bir içerik olabilir. Sebep ne olursa olsun, kullanıcılar bu mesajları karşıdaki kişi görmeden silmek isteyebilir.

İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır

İnstagram Mesaj Silme işlemi oldukça basittir:

  • Ekranın sağ üst köşesinde mesaj bölümü bulunur.
  • Burada silmek istediğiniz konuşmayı bulun.
  • Silmek istediğiniz mesajın üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun.
  • Ardından “Sil” i seçin. Kullanıcının Android veya iOS cihaz kullanması durumunda da işlem aynıdır.
İnstagram Mesaj Silme Nasıl Yapılır

İnstagram Tüm Konuşmayı Sadece Kendinizden Silmek

Kullanıcılar, tek bir mesaj yerine tüm konuşmayı silmek isteyebilir. Kullanıcı bu kararı verdikten sonra tüm konuşmaları yalnızca saniyeler içinde hiçbir problem yaşamadan tamamen ortadan kaldırabilir.

Bu işlem oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Instagram’da tüm konuşma mesajlarını silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Uygulamayı başlatıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra dm kutusuna gidin. Bu bölüm ekranın sağ üst köşesinde bulunur. Buradaki uçağa benzeyen emoji, tüm DM’lerin saklandığı bölümü temsil eder.
  • Ardından silinecek konuşmayı arayın.
  • Açılır menüde bir dizi seçenek görene kadar ve bazı yazılar çıkana kadar parmağınızı basılı tutun.
  • Instagram mesajlarını sil seçeneğine dokunun. Ardından o konuşmaya ait bütün mesajlar dm kutunuzdan silinmiş olacaktır.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bu mesajları herhangi bir şekilde geri döndüremezsiniz. İnstagram silmiş olduğunuz direkt mesajları kurtarma ve geri getirme ile ilgili bir yöntem ortaya koymamıştır ve bu durum şu an için imkansızdır. İnstagram Mesaj Silme nasıl yapılır sizlere olabildiğince bilgi vermeye çalıştık.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Silinen Hesabı Kurtarma – 2022