Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Hikayeler Başa Sarıyor 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Hikayeler Başa Sarıyor [ÇÖZÜM] 2023

İnstagram hikayeler başa sarıyor hatası alan birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu hata birçok sebepten kaynaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı hikâyeyi birden fazla kez görmek canımızı sıkabilmektedir. Birçok kullanıcı bu durumdan rahatsız olmaktadır. Bu yazımızda ise sizlere hataların olası sebeplerini ve muhtemel çözümleri hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram Hikayeler Başa Sarıyor Sorunu

İnstagram Hikayeler Başar Sarıyor hatası alan kullanıcıların muhtemel sebebi aşağıda yer alan maddeler içerisinde olabilir.

 • Instagram’ın anlık olarak çökmesi ve hikayeye baktığınıza dair verilerin sunuculara gitmemesi
 • İnternetinizde bulunan problemler sonucunda hikayeye baktığınıza dair verilerin sunucuya gitmemesi
 • Uygulamanın anlık olarak buga girmesi
 • Cihaz kaynaklı problemler
 • Instagram’a gelen güncellemelerin verimli çalışmaması

Tüm olası problemler bunlar olmasa da yukarıda yer alan problemlerden birisi sorunun oluşmasına sebebiyet veriyorsa aşağıdaki adımları takip ederek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Başa Sarıyor Sorunu Çözümü

Instagram Hikayeler Başa Sarıyor hatasının olası çözümleri aşağıda yer alan maddelerden biri olma ihtimali yüksek olsa da bu durumlar bazen yeterli gelmeyebilir. Ancak sizler yine de bu adımları birer birer deneyerek şansınızı deneyebilirsiniz.

 • İnternetinizde bir problem olup olmadığını anlamak için farklı web sitelerinden test edebilir, internet hızı ölçme web sitelerini kullanabilirsiniz.
 • Mobil veri kullanıyorsanız uçak modunu açıp kapatabilir, WI-FI üzerinde bu problemi yaşıyorsanız farklı ağlar deneyebilir ya da modeminizi yeniden başlatabilirsiniz.
 • Uygulamada sorun olup olmadığını anlayamasak da bazen uygulamanın önbelleğini temizlemek bu sorunu çözebilir. Cihazınızın ayarlar kısmına gelip uygulamalar bölmesinden İnstagram seçerek önbelleği temizleyebilirsiniz. Bu adımlar cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Cihazınıza uygun önbellek temizleme yöntemini bulmak için YouTube’u kullanabilirsiniz.
 • Cihazınızı yeniden başlatarak bu sorunu çözme ihtimaliniz bulunmaktadır.
 • İnstagram sunucuları zaman zaman çökebilmektedir. Bunun için herhangi bir çözüm bulunmamakta olup tek çare sunucuların düzelmesidir.
 • Bazen de gelen İnstagram güncellemeleri sorunlar oluşturabilmektedir. Bunun için Android cihazınızda Google Play’i, IOS cihazınızda App Store üzerinde güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz fayda sağlayabilir.
 • Sorunun mobil cihaz kaynaklı olup olmadığını anlamak için bilgisayarınızda da Instagram’ın web sitesini kullanarak bu sorunu yaşayıp yaşamadığınızı deneyimleyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları izlediğiniz takdirde İnstagram hikayeler başa sarıyor sorunu çözüme kavuşma ihtimali bulunmaktadır. Yine de sorununuz tekrar ediyor ise hesabınız ile ilgili bir problem olabilir. Bunun için İnstagram destek ekibi ile iletişime geçebilir, onlara sorununuzu aktarabilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram Ana Sayfa Gelmiyor Hatası Çözümü” adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.