Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Hikaye Yüklenemedi Hatası (Kesin Çözüm)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası (Kesin Çözüm)

2017 de hayatımıza giren Instagram hikayeleri, Instagramın en çok takip edilen özelliği haline geldi. Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası da bu özelliği kısıtladığı için canınızı sıkabilir. Ama hemen sinirlenmeyin, her hatanın olduğu gibi bu hatanın da çözümleri mevcut. Yazımızda bütün ayırtılarıyla Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası nasıl çözülür sizlere göstereceğiz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Spotify Hikaye Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu özellik çoğunlukla Snapchat’ten alınmış olsa da, Instagram bunu platformlarına başarıyla entegre etti. Çalışma şekli basittir: bir video veya resim (veya bir dizi video veya resim) çekersiniz, bir resim yazısı eklersiniz, bazı filtreler eklersiniz ve yayınlarsınız. Hikayeleriniz 24 saat boyunca yayında olacak ve ardından otomatik olarak kaybolup arşivinize kaydedilecek.

Bu yazıda, bu durumu çözmek ve Hikayelerinizin tekrar kusursuz çalışmasını sağlamak için birkaç farklı yöntem göstereceğiz.

Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası

Instagram Hikayeleri Neden Yüklenemiyor?

Instagram Hikayenizin Instagram sunucularına başarıyla yüklenememesinin birkaç olası nedeni vardır. Instagram gibi bir uygulamayı/siteyi işlevsel hale getiren küresel ölçekte çalışan donanım-yazılım kombinasyonu şaşırtıcı derecede karmaşıktır. İşte Instagram Hikaye Yüklenemedi hatasının yaygın suçlularından bazıları.

1- Sunucu Yazılımı Arızası

Instagram, pratik olarak günlük olarak uygulanan yeni yamalar ve düzeltmelerle sürekli olarak güncellenmektedir. Genellikle, bu tür düzeltmeler, bir tür sahte Instagram çalıştıran bir dizi paralel donanım üzerinde oldukça iyi test edilir.

2- Uygulama Yazılımı Arızası

Kullanıcıların “Instagram” olarak düşündükleri şey, akıllı telefonlarında veya tabletlerinde çalıştırdıkları uygulamadır. Bu uygulama, Instagram mimarisinin önemli bir parçası olmasına rağmen, tüm sistemin çalışmasının yalnızca küçük bir parçasını gerçekleştirir. İstemcideki küçük bir aksaklık, özellikle bazı olağandışı kullanıcı eylemlerinin bir sonucu olarak Hikayelerin yüklenememesine neden olabilir.

3- Ağ Sorunları

Akıllı telefonunuz ile gizli bir Facebook veri merkezinde bir yerde bulunan Instagram sunucuları arasındaki ağ, karmaşık ve zorlu bir ağdır. Akıllı telefonunuzdan başlayarak, veri sinyalleri, kendisi bir mikrodalga rölesi veya fiziksel bir kablo ile yerel bir hub’a bağlanan en yakın hücresel kuleye iletilir.

Bir hub’daki kesinti veya yönlendirme yazılımındaki bir aksaklık, sistemin bölümlerinin ağın geri kalanıyla temasının kesilmesine neden olabilir. Bu tür aksaklıklar genellikle kısa ömürlüdür.

Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası

Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası Çözümleri

Hikayelerinizin yükleme hatalarını çözmenize, geçici olarak çözmenize veya yönetmenize yardımcı olacak birkaç çözümünüz var.

1- Instagram Kapalı Mı Kontrol Et

Bir kitap okuyabilir veya bir fincan kahve yapabilirsiniz. Twitter üzerinden Instagram’ın Durumunu kontrol etmek sizin yapacağınız ilk iş olmalıdır. Sinirli Instagram kitlesi genelde Instagram Hikaye Yüklenemedi hatasından sonra Twittere girer.

2- Uçak Modu Çözümü

Bu, Instagram Stories’in henüz piyasaya sürüldüğü ve çok sayıda aksaklık yaşadığı Reddit ve diğer yerlerde dolaşan garip bir küçük geçici çözüm. Çok mantıklı gelmeyebilir ama denemenizi öneririz.

  • Instagram Hikayenizi arka arkaya iki kez yayınlayın (endişelenmeyin, sadece bir tane tutuyoruz).
  • Instagram’ı kapatın ve telefonunuzda Uçak Modu’nu açın.
  • Instagram’ı açın ve ilk Hikayeyi silin.
  • Uçak Modu’nu kapatın.
  • Instagram Stories’in ilk hatalarını yaşayan birçok kişi bu yöntemin işe yaradığını onayladı.

3- Veri Ağını Değiştirmeyi Deneyin

Instagram Stories’i yüklemek bir veri ağına bağlı olduğundan, ilk mantıklı adım WiFi ağınızdan 4G hücresel ağınıza veya tam tersi şekilde geçiş yapmaktır. Instagram değişikliği görecek ve bağlantıyı yeniden deneyecek. Instagram Hikaye Yüklenemedi hatasını çözme ihtimali yüksektir.

4- Instagram’ı Yeniden Başlatın

Uygulamayı kapatıp tekrar açtığınızda geçici belleği temizleneceği için Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatasını tekrar vermeyebilir. Denmenizi öneriririz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Öne Çıkanlar İsim Önerileri ve Kapak Fotoğrafları

5- Uygulamayı Güncelleyin

En popüler uygulamalar gibi Instagram da genellikle düzenli güncellemeler yapar. Uygulamanın içinden bilinen bir sorun varsa, bir güncelleme genellikle hızlı gelir. Instagram uygulamanızın güncellenmesi gerekebilir. Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası bundan kaynaklı olabilir.

6- Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Her zaman olduğu gibi, hızlı bir yeniden başlatma çok sayıda sorunu çözebilir ve bu onlardan biri olabilir. Yeniden başlatma, tüm geçici dosyaları, bellekte depolanan dosyaları ve önbelleğe alınmış uygulama dosyalarını siler. Bu şekilde Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası hatası çözülebilir.

7- Uygulamayı Yeniden Yükleyin

Veri ağlarını değiştirdiyseniz, Instagram’ı güncellemeye çalıştıysanız, başkalarının da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını kontrol ettiyseniz son çare kalıyor. Tekrar yükleme. Yükleme dosyalarında bir bozulma varsa, yeniden yükleme sorunu çözebilir.