Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek?

Son zamanlarda pek çok kullanıcının karşısına çıkan Instagram hesabın bir başkasının eline geçti uyarısı, pek çok kişinin hesabının güvenliği hakkında şüpheye düşmesine yol açmaktadır. Eğer siz de bu uyarıyı aldıysanız ve bu uyarı nedir diye merak ediyorsanız bugün yazımızda bu uyarının neden karşınıza çıktığı ve bu durum karşısında ne yapmanız gerektiği hususları üzerinde duracağız.

Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Uyarısı

Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek

Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda bu uyarı ile mi karşılaştınız? Instagramın verdiği bu uyarı pek çok farklı nedenle kullanıcılara iletilebilir. Bu nedenler arasında:

Şüpheli Davranışlar Sergilemeniz

Instagram algoritmasının şüpheli gördüğü çok fazla kişiyi takip etme ve takipten çıkma işlemleri gibi davranışlar Instagram hesabın bir başkasının eline geçti uyarısıyla karşı karşıya kalmanıza yol açabilir.

Şifrenizin Bir Başkasının Ele Geçirilmesi

Şifreniz bir başkası tarafından Instagram’a giriş yapmak için kullanıldıysa da, bu uyarı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle farklı cihazlardan bilginiz olmadan yapılan girişlerde Instagram bu durumdan şüphelenebilir. Bu durumda da Instagram, güvenlik amacıyla şifrenizi değiştirerek hesabınızı koruma altına almanızı isteyecektir.

Daha Fazla Oku: Instagram Keşfete Düşüren Etiketler [Hashtag]

Instagram Hesabı Bir Başkasının Eline Geçince Ne Yapılır?

Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek

Eğer Instagram hesabı bir başkasının eline geçti uyarısı aldıysanız bu durumda bu uyarının ardından Instagram şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Eski şifre, yeni şifre ve yeni şifre onayı ile bu durumun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Instagram şifrenizi değiştirdikten sonra Instagram’ın algoritmasında şüphe uyandırabilecek davranışlara bir süre ara verin. Bunun için;

  • Şifrenizi değiştirdikten sonra paylaşımlara sık bir şekilde yorum yapmayın.
  • Diğer Instagram kullanıcılarına toplu mesaj atmayın.
  • Arka arkaya Instagram postu, reels paylaşımları beğenmeyin.
  • Diğer Instagram kullanıcılarına toplu arkadaşlık isteği göndermeyin. 
  • Özellikle de şifrenizin değiştirilmesi talebinin ardından geçecek 24 saatte hiçbir şey yapmayın.

Bu konularda özenli davranarak hesabınızı koruma altına alabilirsiniz. Önerilerimize uymazsanız; Instagram’ın beğenme ve yorum yapmayı engelleme yaptırımı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kısacası, Instagram hesabın bir başkasının eline geçti bildirimi aldıktan sonra şifrenizi değiştirip bir süre şüpheli davranışlardan uzak durarak hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.