Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Yazı Tipi Değiştirme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Yazı Tipi Değiştirme

Instagram profilinizi diğer profillerden farklı kılmak istiyorsanız, çeşitli seçenekleriniz var. Instagram Yazı Tipi Değiştirme ise bu adımlardan biri. Yazı tipinizi değiştirrerek Instagarm dünyasında farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Nitekim bu tekniği bilen kişi sayısı bir hayli az. Uygulaması ise o kadar kolay ki şaşıracaksınız.

Birkaç basit adımla, örneğin Instagram’daki biyografi için yazı tipini ayarlayabilirsiniz. Yeni yazı tipi sadece kendi biyografinizde değil, yorumlarda ve diğer gönderilerde de kullanılabilir.

Instagram yazı tipi değiştirme nasıl yapılır?

Instagram’da yazı tipini değiştirmek için doğrudan bir ayar yoktur. Bu nedenle, biyografinizdeki metne yeni bir yazı tipi vermek için küçük bir sapma yapmanız gerekir. Metninizi isteğinize göre değiştirmek için bir yazı tipi oluşturucu kullanın. Bu tür oluşturucular doğrudan çevrimiçi olarak veya bir uygulama olarak mevcuttur. Ek bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, bazı yazı tipi oluşturucuları bulabilirsiniz, örneğin:

Instagram yazı tipi değiştirme adımları:

  • İlk olarak, farklı yazı tiplerinde metin yazmanıza izin veren, belirtilen web sitelerinden veya uygulamalardan birini açın.
  • Biyografi veya Instagram gönderisi için içeriğinizi buraya yazın.
  • Şimdi istediğiniz yazı tipini ayarlayın.
  • Şimdi yazdıklarınızı işaretleyin ve içeriği panoya kopyalayın. Bunu yapmak için parmağınızı metninizin üzerinde tutun ve işaretçiyi istediğiniz metin pasajının üzerine sürükleyin.
  • Şimdi Instagram uygulamasına geçin veya bilgisayarda Instagram’ı açın.
  • Buradaki profil simgesine tıklayın ve Profili düzenle’yi seçin.
  • Biyo bölümünde, biçimlendirilmiş metni panodan yapıştırın.

İşte bu kadar, özelleştirilmiş yazı tipiyle yeni Instagram profiliniz hazır. Diğer profillerden veya rakiplerinizden daha fazla dikkat çektiğiniz ve daha şık gözüktüğünüz neredeyse kesin!

Adım Adım Instagram Yazı Tipi Değiştirme

Instagram yazı tipi değiştirme özellikle Instagram hesaplarında bir tarz oluşturmak isteyenlerin e sık araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Instagram hikayelerinde 9 farklı yazı tipine izin vermesine rağmen ne yazık ki bu özellik hakkında kısmında bulunmamaktadır. Ancak doğru adımlar atılarak bu engelin üstesinden gelinebilir.

Instagram yazı tipi değiştirme adımlarına geçmeden önce Instagram’ın hangi yazı tiplerinin desteklediğinin bilinmesi gerekmektedir. Instagram emojilerin, noktalama işaretlerinin ve farklı alfabelerin kullanılabilmesi için Instagram açık kapı bırakmaktadır. Bunların içerisinde noktalama işaretleri, İbranice harfler, Yunan sembolleri, temel yazı tipleri ve ters yazı yazma bulunmaktadır.

Instagram Yazı Tipi Seçme

Instagram yazı tipi değiştirme  için çeşitli internet sitelerinde ve uygulamalardan yardım alınmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde tek yapmanız gereken istediğiniz metni ilgili kutucuğa girdikten sonra dönüştürmek ve çıkan sonucu kopyalayarak Instagram’a yapıştırmak yeterli olmaktadır.

Bunun yanında yazınızda süsleme yapmak istiyorsanız o zaman uygulamalardaki süsleme seçeneğini tıklanması gerekmektedir.

Instagram Fotoğraflarının ve Hikayelerinin Yazı Tiplerinin Değiştirilmesi

Instagram Fotoğraflarının ve Hikayelerinin Yazı Tiplerinin Değiştirilmesi

Instagram’ın diğer özelliklerinde de farklı yazı tiplerinin kullanılması mümkün olmaktadır. Ancak bunun için bazı programların indirilmesi gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken ilk şey görsel düzenleme uygulamasının açılmasıdır. Daha sonrasında ise hikayeniz seçeneğine tıklamanız ve buradaki şablonlardan birini kullanarak düzenlemek istenilen fotoğrafın eklenmesi gerekir. Ekranın sağ alt köşesine yer alan + ibaresine tıklamanız gerekmektedir.

Daha Fazla Oku: İnstagram Yazı Stilleri

Ne yazık ki, Instagram şu anda tüm yazı tiplerini desteklememektedir. Bahsedilen uygulamalardan birini kullanırsanız, metin seçilen yazı tipiyle değil normal yazı tipiyle görüntülenebilir. Değişikliğin cep telefonunuzda görünmesi, ancak diğer kullanıcılar tarafından görülmemesi de mümkündür. Biyografiyi özelleştirdikten sonra, Instagram arkadaşlarınızdan birine metnin istediğiniz gibi görünüp görünmediğini sormak en iyisidir.

İlginizi Çekebilir: Priv Hesap Biyografi Önerileri – Kısa, Komik, İngilizce