Ana SayfaSağlıkBebeğinizin Huzurunu Kaliteli Bebek Beşiği İle Sağlayın!
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Huzurunu Kaliteli Bebek Beşiği İle Sağlayın!

Anne ve baba adayları daha bebekleri dünyaya gelmeden onlar için hazırlık yaparlar. Bebeklerinin rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için yapılan hazırlıkların başında ise bebeklerin huzurlu bir uyku deneyimi yaşaması için bebek beşikleri gelir. Günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirecek olan minik bebeğinizin en çok ihtiyaç duyduğu şey konforlu bir uyku süreceği beşiğidir. Bebeklerin gelişimini en iyi şekilde tamamlayabilmesi için kaliteli uykunun payı büyüktür. Bebeğinize kaliteli ve huzurlu bir uyku sunmanın da bir çok kriteri bulunur. Bu kriterlerin en önemlisi de ideal bir beşik seçimidir. Siz gün içerisinde başka işlerle meşgul iken bebeğiniz onun için seçtiğiniz beşikte günün büyük bir kısmını geçirir. Bu nedenle seçeceğiniz bebek beşiği modeline dikkat etmeniz gerekir.

Kullanım Türlerine Göre Bebek Beşik Modelleri

Beşikler, bebeklerin rahat ve huzurlu uyuması için tasarlanır. Bu noktada farklı tasarımlara sahip birçok bebek beşiği modelleri bulunur. Bebek beşiği modelleri arasında bebeğinizin sevimliliğine eşlik edecek aynı zamanda konforlu bir uyku deneyimi yaşatacak modeller söz konusudur. Eğer ikiz bebeğiniz varsa ikiz bebek beşiği çok daha kullanışlı bir seçenek olacaktır. Uzun yola giderken yerden tasarruf etmek amacıyla katlanabilir bebek beşiği, eşsiz tasarımıyla aracınızda çok az yer kaplar. Yerden tasarruf etmek isterseniz bu beşik modelini tercih edebilirsiniz. Bebek beşikleri farklı farklı materyallerden elde edilir. Eğer bebeğiniz için doğal bir tercih yapmak istiyorsanız oldukça sağlıklı olan ahşap bebek beşiği tercih edilebilirsiniz. Genellikle MDF’den üretilen ahşap modeller arasında kayın maun gibi ağaç hammaddeli beşikler de bulunur. Bebeğinizi rahatlatarak uyutma konusunda başarılı olan sallanan bebek beşiği modeli ise ebeveynlerin en çok tercih ettiği beşiklerdendir. Küçük hareketler ile yorulmadan bebeğinizi sallayabileceğiniz bu beşiklerle, bebeğinizin kolay bir şekilde uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra ilk aylar yanınızda uyumasını istiyorsanız anne yanı beşik modellerine göz atabilirsiniz. Hamak tarzı modeller de bebekler için oldukça rahat modellerdir. Cibinlikli modeller ise sineklerden korunmak için tercih edilebilir. Özellikle yazlık yerlerde konaklama için oldukça uygundur. Oyun parkı olabilen beşik modellerinden seçerseniz bebeğiniz büyüdüğünde de değerlendirebilirsiniz. Sepet beşik modellerini ise sadece bebeğiniz doğduktan bir kaç ay sonraya kadar kullanabilirsiniz, bu nedenle seçiminizi yaparken iyi düşünmelisiniz. Çocuğunuzun belirli bir yaştan sonra kendi kendine inip çıkmasını tercih ederseniz montessori beşik modellerine göz atabilirsiniz.

Bebeğinizin Huzurunu Kaliteli Bebek Beşiği İle Sağlayın

Bebeğinize Beşik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gün boyu neredeyse uyuyan bebeğiniz için beşik seçmek hem sizin için hem de küçük bebeğiniz için oldukça önemlidir. Beşik seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunur. Aşağıda bu unsurlardan bazıları listelenmiştir:

  • İlk dikkat etmeniz gereken şeylerin başında bebeğinizin beşiği hangi dönemde kullanacak olmasıdır. Eğer yeni doğacak bir bebeğe beşik tercih edilecekse küçük bebek beşiği uygundur.
  • Satın alacağınız beşiğin sağlam, uzun süre kullanım sağlaması, dayanıklı ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması da dikkat etmeniz gerekenlerin arasındadır.
  • Minik bebeğinize ferah ve aydınlık bir oda tasarlamak istiyorsanız açık renk bir beşik seçmeniz doğru olacaktır.
  • Bebek beşiği seçerken beşiğin hafif olmamasına özen göstermelisiniz. Hafif beşiklerin devrilme olasılığı çok yüksektir. Ağırlığı olan beşikleri seçmeniz daha sağlıklı bir tercih olabilir.
  • Başta ahşap modeller olmak üzere beşiğin üretiminde ve boyamasında sağlığa zararlı ürünlerin kullanılmaması gerekir.

Her Bütçeye Uygun ve Kaliteli Bebek Beşiği Fırsatları

Bebek beşiği fiyatları oldukça geniş bir skalada yer alır. Bu farklılıklarda beşiğin boyu, üretildiği madde ve tasarımı belirleyici olarak öne çıkar. Oyun parklı ya da büyüyen beşik modelleri ile hamak beşik modelleri arasında fiyat farklı bulunabilir. Ailenizin en küçük bireyi bebeğiniz için hayalini kurduğunuz beşiği satın almak için geç değil. Koçtaş, avantajlı fiyatları ve kampanyaları ile bebek odasına dair tüm ürünleri sizler için bir araya getirir. Siz de dünyaya gözlerini yeni açan bebeğinize en uygun ve doğru beşiği seçmek için Koçtaş web sitesine göz atabilirsiniz. Her bütçeye uygun ve kaliteli bebek beşiği fiyatları ile bebeğiniz için konforlu bir beşiğe Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.