Ana SayfaTeknolojiDiscord Uygulaması Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Uygulaması Nedir?

Bir yazışma ve sohbet uygulaması olarak hayatımıza giren Discord Uygulaması Nedir? Discord yakaladığı büyük ilgi ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İnternet kullanıcılarının birçoğu tarafından tercih edilen uygulama hakkında en çok merak edilen soru ise genellikle Discord uygulaması nedir? şeklinde oluyor. Uygulamayı bilmeyenler ya da kullanmaya yeni başlayanlar için Discord nedir? Hangi amaçla kullanılır? sorularına hep birlikte cevap veriyoruz.

Discord Hakkında Bilgi

İlk olarak oyuncuların oyun içerisinde birbirleriyle daha rahat iletişim kurabilmeleri amacıyla geliştirilen Discord’un ilk sürümü Kasım 2015 tarihinde yayınlanmıştır.

Uygulama, yayınlandığı günden bu yana oyunseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşmış ve son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yerini almıştır. Her ne kadar oyuncuların daha hızlı ve daha modern sohbet edebilmesi amacıyla kurulsa da Discord, kısa süre içerisinde herkesin tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir.

Topluluklar şeklinde sohbet etmeye imkan tanıması ve sesli sohbet özelliğinin bulunması uygulamanın en sevilen özelliklerini oluşturmuştur.

Daha Fazla Oku: Discord Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır? (Mobil-PC)

Discord Uygulaması Nedir

Özellikle pandemi döneminde Discord uygulamasının kullanımı daha geniş kitlelere yayılmaya başlamıştır. Diğer alternatif uygulamalar arasından sıyrılarak bir numaraya yükselen Discord, “konuşma ve vakit geçirme ortamınız” sloganıyla yalnızca oyunculara değil her türlü topluluğa uygun bir sohbet uygulaması olduğunu kanıtlamıştır.

Uygulamayı kullanmak isteyen fakat kafasında Discord uygulaması nedir? Sadece oyuncular mı kullanabilir? şeklinde soru işaretleri bulunan kullanıcılara gönül rahatlığıyla Discord’u tavsiye edebiliriz.