Ana SayfaTeknolojiGetir Yoğunluk Sebebiyle Sıra Doldu Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Getir Yoğunluk Sebebiyle Sıra Doldu Hatası

Ev ihtiyaçlarımızı zaman zaman karşılamak istediğimizde Getir yoğunluk sebebiyle sıra doldu hatası ile karşılaşabiliriz. Bu hata sistemin yoğun olarak kullanıldığında kuryelerin yetersiz gelmesi durumunda meydana gelmektedir. Bu yüzden de almak istediğimiz ürünleri kısa sürede temin edemez ve sorun yaşarız.

Siz de bu sorundan muzdaripseniz eğer yapılabilecek belli başlı adımlar bulunmaktadır. Ancak bu adımların da kesin bir şekilde yardımcı olacağını söylemek doğru olmayacaktır. Siz yine de deneyerek acil ihtiyaçlarınızı gidermeyi deneyebilirsiniz. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte Getir yoğunluk sebebiyle sıra doldu hatası nasıl çözülür görelim.

Getir Yoğunluk Sebebiyle Sıra Doldu Hatası Nasıl Çözülür?

Yoğunluk hatası genel olarak isminden de anlaşıldığı gibi sistemin aktif olarak tercih edilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu hata iki farklı şekilde işlemektedir. Az yoğun olduğunda direkt olarak siparişiniz sisteme düşmektedir. Buna ek olarak bir miktar daha yoğun ise siparişin geç kalabileceği konusunda sizi uyarıp ona göre siparişi onaylamanızı istemektedir.

Buna da ek olarak hatanın asıl kaynağı olan hiç sipariş alınmaması problemidir. Aşırı yoğun olması durumunda siparişler sisteme kayıt edilmez ve kuryelerin sırayı boşaltması beklenmektedir. Bu gibi durumlarda da aşağıda yer alan adımları uygulamanız tavsiye edilmektedir.

  • Normal Getir kullanıyorsanız Getir Büyük kullanabilirsiniz. Ya da tam tersi senaryoda ters adımı uygulayabilirsiniz.
  • Uygulamayı yeniden başlatıp tekrardan sipariş vermeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle tekrardan sıraya girmeye çalışabilirsiniz.
  • Bir müddet bekleyip (10-15 dk) tekrardan sipariş vermeyi deneyebilirsiniz.
  • Farklı eve sipariş alan uygulamalar deneyebilirsiniz. Yemeksepeti market bunlara örnektir.
Getir Yoğunluk Sebebiyle Sıra Doldu Hatası

Yukarıda yer alan adımlar kesin olarak yardımcı olmasa da Getir yoğunluk sebebiyle sıra doldu hatası için yapılabilecek en olası adımlardır. Bu adımları uygulayarak hemen sipariş etmeniz gereken malzemeleri evinize temin edebilirsiniz.

Eğer ki sürekli bu hatayı alıyorsanız Getir müşteri hizmetlerini arayarak yaşadığınız problemi kendilerine aktarabilirsiniz. Bu gibi şikayetlerin yoğun olarak gelmesi durumunda firmanın alt yapısını geliştirmesi için gerekli adımlar atılmaktadır. Böylelikle de bölgenizde yer alan Getir firmasına olan erişim imkanınızı arttırabilirsiniz.

Validasyon Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir? (Getir) yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.