Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası

Whatsapp Web QR kod algılanmadı hatası alan kişi sayısı son zamanlarda gittikçe arttığından dolayı birçok kişi tarafımıza ulaşmaktadır. Sizler de bu sorunun nasıl giderildiğini merak ediyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda Whatsapp Web QR kod algılanmadı hatası nasıl giderilir kolayca öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Web sayesinde telefonunuz ile eş zamanlı olarak bilgisayarınızda da kullanım sağlayabilirsiniz. Birçok kişi bilgisayar üzerinden sohbetleri daha kolay yönettiğinden dolayı bilgisayardan sohbet etmeyi tercih edebilmektedir. Ya da bilgisayarı kullanırken sürekli telefonu eline almak istemeyen kişilerden biriyseniz doğru tercih Whatsapp Web diyebiliriz.

Whatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası

Whatsapp Web QR kod algılanmadı hatası aldığınızda sorunun kaynağı birden fazla olabilir. Bunun için öncelikle sorun odaklı çalışmalıyız. Peki sorunlar neler olabilir derseniz şöyle sıralayabiliriz.

  • Whatsapp sunucularında sorunlar olabilir.
  • Kamera lensinizde sorunlar olabilir.
  • İnternet bağlantınızda sorunlar olabilir. (Hem bilgisayar hem de mobil için geçerli)
  • Cihaz önbelleğinizde sorunlar olabilir.

Yukarıda yer alan sorunlar olası sorunlardan sadece birkaçıdır. Bu sorunların giderilebilmesi için yapılabilecek belli başlı adımlar bulunmaktadır. Nasıl giderilebilir diye düşünüyorsanız gelin onu da yanıtlayalım.

Whatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası

Whatsapp Web QR Kod Algılanmadı Hatası Çözümü

Whatsapp Web QR kod algılanmadı hatası çözümü için akla gelen belli başlı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları uyguladığınızda büyük olasılıkla sorunun çözümü giderilecektir.

  • Sorunun kaynağı Whatsapp sunucuları ise tek çözüm beklemektir. Kısa süre içerisinde çözülmesi olasıdır.
  • Kamera lensinizde sorun var ise temiz bir bez ile temizlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer ki kirden kaynaklı olmayan hatalar var ise, bilgisayarda QR kod kısmında ekranı temizlemeyi deneyebilirsiniz.
  • İnternet bağlantınızda problem var ise modem kullanıyorsanız yeniden başlatabilir, mobil veri kullanıyorsanız uçak modunu açıp tekrar kapatabilirsiniz.
  • Cihaz önbelleğinizde sorunlar var ise, cihaz ayarlarına girip uygulamalar kısmından Whatsapp’ı bulup önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz. Sorun giderilmediyse cihazları yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Bu adımları uygulamanız durumunda Whatsapp Web QR kod algılanmadı hatası giderilmiş olacaktır. Eğer ki giderilmediyse de sorunun olası kaynağı Whatsapp sunucularıdır. Bunu nasıl anlarım derseniz de eğer bir arkadaşınızdan rica edip Whatsapp Web oturumu açmasını isteyebilirsiniz. Eğer ki  onlar da bu sorunu yaşıyorsa sorunun sebebi Whatsapp sunucuları olacaktır.

Whatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.