Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma (iPhone-Andorid)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma (iPhone-Andorid)

Whatsapp rahatsız etme modu kapatma, genellikle cihazınıza sürekli olan bildirimlerden rahatsız olunduğunda başvurulan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde hem gelen görüntülü konuşmaların sesini hem de bildirim olarak gelen mesajları kapatabilirsiniz. Her ne kadar bu özellik bazı durumlarda gerçekten işimize yarasa da, bazı durumlarda devre dışı bırakmamız gerekebilir. Peki Whatsapp rahatsız etme modu kapatma işlemi nasıl yapılır?

Whatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma

Whatsapp mesajlaşma platformunda aktif olan bir modu kapatmanın yolu, aktif hale getirirken izlenen adımların tam tersini gerçekleştirmektir. Bu durumu ele aldığımızda rahatsız etme modunu kapatmak işin aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

  • Whatsapp web penceresini ya da Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
  • Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Ardından “Bildirimler” seçeneğine basın.
  • Buradan dilerseniz “Tüm bildirimleri sessize al seçeneği” ile modu aktifleştirebilir veya yanındaki tik işaretini kaldırarak Whatsapp rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.

Whatsapp rahatsız etme modu kapatma işlemi kısaca bu şekilde özetlenebilir. Ayrıca bu işlemler tüm cihazlar için aynı şekilde ilerleyecektir. Herhangi bir İOS ya da Android ayrımı yapılmamaktadır.

WhatsApp Bildirimleri Sessize Alma

Whatsapp bildirimleri sessize alma işlemini sadece tümüyle açmanıza ya da kapatmanıza gerek yoktur. Bu işlemi tamamen kişiye özel bir şekilde de yapabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ardından bildirimleri kapatmak/açmak istediğiniz kişiye tıklayın.
  • Kişi ile sohbet sayfasındayken sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
  • Buradan “Bildirimleri sessize al” veya bildirimler zaten sessizdeyse “Bildirimlerin sesini aç” deyin.

Bu sayede kişiye özel rahatsız etme modunu aktif hale getirebilir ya da kapatabilirsiniz. Ayrıca eğer “Bildirimleri sessize al” seçeneğini seçerseniz karşınıza yine bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler, kişiyi ne kadar süre sessize almak istediğinizi belirler. Ayrıca seçimizin ardından dilediğiniz zaman yine bildirimleri açabilirsiniz.

Whatsappta Bildirimleri Sessize Alınca Mesaj Gelir Mi

Birçok kişinin merakla sorduğu Whatsappta bildirimleri sessize alınca mesaj gelir mi sorusunun cevabını şu şekilde açıklayabiliriz. Bildirimleri sessize alma yani rahatsız etme modu, telefonunuza ya da başka bir cihazınıza gelen mesajlar sonucunda çıkan titreşim ya da sesleri engellemektir.

Yani bu mod aktif olduğunda telefonunuzun sesi açık dahi olsa size mesaj geldiğine dair herhangi bir uyarı sesi gönderilmez. Ancak mesajlar gelmeye ya da siz başkasına mesaj göndermeye devam edebilirsiniz. Konu ile ilgili benzer bir içeriğimiz olan “Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Mümkün Mü” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.