Ana SayfaSosyal MedyaTwitter Arama Önerileri Silme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Twitter Arama Önerileri Silme

Twitter arama önerileri silme işlemini yaparak Twitter’daki geçmiş hareketlerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca arama geçmişine dair listelenen tüm geçmiş hareketlerde bu işlemlerle silinebilir. Twitter arama önerilerini silmek için birkaç basit adımı uygulamanız yeterli olacaktır.

Twitter Arama Önerileri Silme Nasıl Yapılır?

Twitter arama önerilerini silme ihtiyacı genellikle Twitter arama algoritmalarının hesap sahiplerinin hareketleri üzerinden şekillenmesi sebebiyle olmaktadır. Bu sebeple sürekli olarak aynı ya da benzer kelimeleri arayan hesaplardan sürekli olarak aynı konu ile ilgili bilgiler görüntülenir. Bunu değiştirmek isteyen Twitter kullanıcıları da Twitter arama önerilerini silme işlemlerini kolaylıkla yaparak farklı konular ve keşfedebilir. Twitter arama önerileri silme işlemi için öncelikle eğer tarayıcıdan giriyorsanız tarayıcınızın geçmişini temizleyebilirsiniz.

Twitter’ın mobil uygulamalar üzerinden kullanılan Twitter hesap sahiplerinin ise mobil cihazın ayarlar bölümüne giriş yapmaları ve daha sonrasında uygulamalar arasında bulunan Twitter uygulamasını seçerek geçmiş çerezleri ve widgetları temizlemesi yeterli olacaktır.

Daha Fazla Oku: Twitter Kapak Fotoğrafları (2022)

Twitter arama önerilerini silme işlemi uygulama tarafından verilen bir özellik olmadığı için farklı yöntemler kullanılarak Twitterarama önerileri silme işlemlerini gerçekleşmesi gerekmektedir.