Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme

Zaman zaman başımıza gelen olumsuz durumlardan sonra Whatsapp silinen sohbeti geri getirme hakkında araştırma yapabilmekteyiz. Eğer ki siz de bu konuda araştırma yapıyorsanız doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda siz de eski sohbetlerinizi geri getirebilirsiniz.

Bu sohbetler iki farklı şekilde silinebilir. Birincisi karşı tarafın kendi mesajını silmesi sonucu oluşan sohbet, diğeri ise yanlışlıkla sohbet geçmişini silmemiz durumunda olabilmektedir. Ya da Whatsapp’ı cihazımızdan kaldırmamız durumunda meydana gelmektedir. O halde eski mesajlara nasıl erişeceğinizi merak ediyorsanız gelin görelim.

Whatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme

Whatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme

Whatsapp silinen sohbeti geri getirme işlemleri için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Öncelikle sohbetin tümünün silinmesi durumunda yapılması gerekenleri göstereceğiz. Sonrasında ise karşı taraf silmesi durumunda neler yapabilirsiniz onlara değineceğiz.

Whatsapp Sohbeti Geri Getirme

Bu adımları yapabilmeniz için daha önceden mesajlarınızı Google Drive aracılığı ile yedeklemiş olmanız gerekmektedir. Daha önceden yedeğiniz yok ise ne yazık ki geri getirmeniz mümkün değildir.

  • Sohbet yedeğiniz var ise Whatsapp’ı silip tekrardan yüklemeniz gerekmektedir.
  • Yükleme işleminden sonra uygulamaya girerken hesabınızı doğrulamanız lazım.
  • Doğrulama aşamasından sonra mesaj yedeği olması durumunda yedeği geri getirme butonu karşınıza çıkacaktır.
  • Ancak bu işlem son yedeklemeden önceki mesajları kapsayacaktır.

Mesajları sık aralıklar ile güncellerseniz eğer kurtarabileceğiniz mesajlar daha fazla olabilir. Bunun için ayarlardan yedekleme sıklığını arttırmanız tavsiye edilir. Normal sohbetinizde karşı tarafın mesajları silmesi durumunda neler yapılabilir derseniz eğer gelin ona da bakalım.

Whatsapp Silinen Mesajı Görme

Whatsapp silinen sohbeti geri getirme işlemlerinden birisi de karşı tarafın sildiği mesajı görmedir. Eğer ki mesajları silen bir kişi ile sohbet ettiyseniz bunu geri kurtarmanın tek yolu WAMR gibi uygulamalar kullanmaktır. (Whatsapp Message Recovery) Bu uygulamalar bildirim geçmişiniz sayesinde sohbetlerinizi kurtarmayı sağlar.

Whatsapp Silinen Sohbeti Geri Getirme

Ancak bu uygulama anlık mesajlaşmalarda işe yaramamaktadır. Sebebi ise anlık olarak mesajlaşılması durumunda uygulama içerisinde olduğunuzdan dolayı sohbetler bildirim olarak gelmemektedir. Sohbetler bildirim olarak gelmeyince de uygulama içerisinde kayıt işlemi yapılamamaktadır.

Ancak telefon başında değilken bir kişinin mesajları silmesi durumunda bildirim kayıtları sayesinde WAMR programları ile görebilirsiniz. Ek olarak 3. Parti yazılımlara gerek de duyulmayabilir. Samsung’un son nesil cihazlarında bildirim ayarlarından bildirim geçmişini de görebilirsiniz. Böylece daha güvenli şekilde Whatsapp silinen sohbeti geri getirme işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Whatsapp Şekilli Nick Önerileri hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.