Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Kendine Mesaj Atma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Kendine Mesaj Atma

Whatsapp’a gelen son güncellemeden sonra birçok kullanıcı Whatsapp kendine mesaj atma hakkında araştırmalar yapmaktadır. Siz de bu araştırmayı yapıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan bilgilerden sonra kendinize mesaj atabilirsiniz. Ne işe yaradığını merak ediyorsanız spesifik bir özelliği yoktur.

Daha önceden kendinize mesaj atamaz ya da kendinizi arayamazdınız. Şimdi ise sizlere vereceğimiz taktik ile kendinize mesaj atabilirsiniz. Birçok kullanıcı bu işlevi farklı amaçlarda kullanmaktadır. Örneğin kolay bir şekilde dosyalara erişmek için kendinize ait olan sohbeti kullanabilirsiniz. Önemli mesajları oraya iletebilir, kolayca ulaşmak istediğiniz resimlere, belgelere sohbetinizden ulaşabilirsiniz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

Whatsapp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

Whatsapp kendine mesaj atma nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Aşağıda yer alan adımları dikkatli bir şekilde okuyarak siz de kendinize yazabileceğiniz sohbet ekranını açabilirsiniz. Direkt olarak kişilerinizde kendinize ulaşmak mümkün olmadığı için bu adımları uygulayarak kendinize mesaj atabilirsiniz. Bunun için iki metot bulunmaktadır. Her ikisine de bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Rehber ile Whatsapp Kendine Mesaj Atma

  • Rehberinize kendi numaranızı kaydediniz. İsminin önemi yok, size kalmıştır.
  • Sonrasında aşağıdaki resimdeki gibi kendinize ait iletişim bilgilerinden Whatsapp’ı seçiniz. (Bu özellik telefondan telefona farklılık gösterebilir)
Whatsapp Kendine Mesaj Atma
  • Whatsapp’ı seçtikten sonra Karşınıza 3 tane seçenek gelecektir. Burada Mesaj kısmına tıklamalısınız. Arama kısmına tıklarsanız kendinizi arayamazsınız uyarısı alacaksınız.

Yukarıda yer alan adımları uygularsanız eğer Whatsapp kendine mesaj atma özelliğini başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu özelliği yaparken zorlandıysanız eğer diğer metodu da kullanabilirsiniz. Diğer metodumuzda link ile kendinize ait bir sohbet oluşturabilirsiniz.

Link ile Whatsapp Kendine Mesaj Atma

Gelen güncelleme sonrası whatsapp’da kendinize mesaj atma deneyimini yaşamak istiyorsanız eğer bir diğer yöntem ise link ile kendinize sohbet açmaktır.

  • Bu yöntem oldukça basittir. Yapmanız gereken tek adım numaranızı linke eklemektir.
  • https://wa.me/<number> linkinde yer alan <number> kısmına başında 90 olacak şekilde eklemelisiniz.
  • Örnek için https://wa.me/905441234567 gibi doldurmalısınız.
  • Yukarıdaki gibi bir link oluşturduysanız eğer bu link ile sohbetinizi açabilirsiniz. Aynı zamanda başka kişilere de bu linki atarak sohbet başlatabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımı uygularsanız eğer Link ile Whatsapp kendine mesaj atma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği kullandığınızda yazdığınız mesajlar kendinize iletilecektir. Ancak karşı taraftan mesaj gelmeyecektir. Anında görüldü işareti aktif olacaktır. Bu özellik mavi tik ayarınız kapalı olsa dahi çalışacaktır.

İsminizin yanında ise (Siz) yazarak yazdığınız kişinin siz olduğunu belirten bir ibare koyacaktır. Ek olarak bu numara ile arama ya da görüntülü arama gerçekleştiremezsiniz. Sadece depo gibi kullanabilir, kimsenin erişemeyeceği bir sohbet olarak kullanabilirsiniz.

Whatsapp Arama Bağlantısı Oluşturma hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.