Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Arama Bağlantısı Oluşturma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Arama Bağlantısı Oluşturma

Whatsapp’a gelen yeni özellikten sonra birçok kullanıcı Whatsapp arama bağlantısı oluşturma hakkında araştırmalar yapmaktadır. Çünkü birçok kişinin merak ettiği bu özellik günlük hayatımızda birçok işi daha kolay hale getirecektir. Sadece bir link ile birçok kişinin katılabileceği etkinliklerin düzenlenebilecektir.

Geçtiğimiz günlerde birçok kullanıcıda aktif olan bu özellik sayesinde Zoom özelliğini Whatsapp’a taşıyabileceğiz. Önceden aramalara başka kullanıcılar ekleneceği zaman özel olarak kişilerden eklenmesi gerekmekteydi. Ancak bu özellik ile artık özel olarak başkalarını eklemeye gerek kalmamıştır. Onun yerine direkt olarak kullanıcıların kendi iradesi ile katılabilmesi sağlanmıştır.

Whatsapp Arama Bağlantısı Oluşturma Ne Demek?

Whatsapp arama bağlantısı oluşturma işlemi hem sesli hem de görüntülü aramalar için aktif bir şekilde çalışmaktadır. Yani hangi arama yöntemi ile görüşme başlatmak istiyorsanız bu adımı bağlantı oluşturarak yapabilirsiniz. Peki bu bağlantıyı nasıl alabilirsiniz gelin birlikte görelim.

  • Öncelikle Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sonrasında ekranda yer alan 3 sekmeden en sağdakine geçiş yapın.
  • Aramalar sekmesine geldiğinizde en üstte yer alan Whatsapp Arama bağlantısı oluştur butonunu kullanabilirsiniz.
Whatsapp Arama Bağlantısı Oluşturmaa
  • Bir defa tıklayarak içeriğine girmelisiniz. Devamında ise Arama türünü seçmelisiniz. Görüntülü ya da sesli olarak değiştirebilirsiniz.
  • Sonrasında sayfanın alt kısmında yer alan linki kopyalama seçeneğini seçerek paylaşabilirsiniz.
  • Katılmasını istediğiniz arkadaşlarınıza linki atabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınızda Whatsapp Arama bağlantısı oluşturma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Ancak bu bağlantının yabancı kişilere gitmemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü bağlantı ile iletişim esnasında problem yaşatacak kişilere denk gelebilirsiniz.

Whatsapp Arama Bağlantısı Ne Demek?

Whatsapp arama bağlantısı sayesinde pandemi zamanında sıklıkla kullanılan Google Meet ve Zoom artık Whatsapp’da da karşımıza çıkmaktadır. Telefonunuza ek olarak farklı platformlar indirmeye gerek kalmadan canlı görüşmeler sağlayabilirsiniz. Whatsapp tarafından bu özelliğin kullanıma sunulmuş olması da güvenlik açısından oldukça olumlu görülmektedir.

Ayrıca aynı anda birçok kullanıcının bu aramaya katılabiliyor olması herkesi tek tek ekleme ile uğraşmaktan kurtaracaktır. Aramaya katılacak olan kişilerin olduğu gruba linki atmanız yeterli olacaktır. Böylelikle kullanıcılardan aramaya katılmak isteyen kişiler direkt olarak katılabilir ve katılmak istemeyen kişileri de zorla eklememiş olursunuz.

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.